EXTRASY KULTURA&MEDIA POLITYKA

Czarna lista seriali

Deubekizacja moi drodzy, to nie tylko kwestia tych nieszczęsnych emerytur. Deubekizacja to – w zamyśle – długotrwały (acz bez przesady) proces reedukacji społeczeństwa, sprowadzający się do eliminacji z życia owego społeczeństwa wszelkich elementów szkodliwych, intelektualnie destrukcyjnych i estetycznie wątpliwych. 

I tak, PiS przymierza się oto do zakazu emisji w jakiejkolwiek telewizji nadające z terytorium Polski, filmów oraz seriali, które zniekształcają historię Polski, oraz sławią i promują służby Polski Ludowej, a bohaterami czynią funkcjonariuszy tych służb.

Jacyś bliżej niezidentyfikowani eksperci (historycy, filmoznawcy i publicyści), zaangażowani przez Radę Mediów Narodowych i wspierani również przez niektórych członków Rady Radiofonii, ustalili już ponoć wstępną listę seriali podlegających zakazowi emisji. Lista ta będzie stale uzupełniana o nowe pozycje. Według informacji dostarczonej nam przez zaprzyjaźnioną wiewiórę, na szort liście znalazło się na razie 5 seriali, ale walka idzie też o filmy, których lista ponoć dopiero powstaje a jedno z czołowych miejsc – jeśli wierzyć plotkom – zajmują „Psy” Pasikowskiego.

Te wspomniane 5 seriali to:

→ 07 zgłoś się
→ Kapitan Sowa na tropie
→ Czterej pancerni i pies
→ Stawka większa niż życie
→ Przygody psa Cywila 

Nie pytajcie mnie dlaczego tak się dzieje, bo wam po prostu nie jestem w stanie na to opowiedzieć, gdyż zwyczajnie nie wiem co w chorych głowach chorych ludzi siedzi.

Mądrzy z PiS zastanawiają się teraz (a jakże), czy autorów, a zwłaszcza aktorów grających w tych filmach, nie potraktować w ten sam sposób co byłych funkcjonariuszy SB i innych służb z okresu PRL. Brali bowiem świadomie udział (a nie musieli, nikt nie zmuszał) w działaniach propagandowych sławiących aparat przemocy i usprawiedliwiających tym samym jego „przestępcze działania przeciwko narodowi”. Dopuścili się wiec zdrady i sprzeniewierzyli się interesom ojczyzny, brali udział w jej zniewalaniu! Każdy kto zagrałby choćby w jednej, nawet epizodycznej scenie, powinien być pozbawiony emerytury, no chyba że w jakiś jakościowo istotny sposób, w wolnej Polsce odkupił swoje winy. Tak jak nieprzymierzając aktorka Łaniewska choćby.

07-zgos-sie-161228-815700

Porucznik Borewicz, kapitan Kloss, czy wreszcie załoga sowieckiego czołgu służąca w sowieckim de facto wojsku, nie mogą być uznawani w wolnej Polsce za bohaterów, a tym samym dalsze wyświetlanie filmów z ich udziałem musi być uznane za propagowanie idei komunizmu, co w Polsce jest zabronione i podlega karze.

Trwa dyskusja, czy dostępne kopie tych seriali mają być zamknięte głęboko w archiwach, czy może jednak powinny być zniszczone, by nikt więcej nie ulegał pokusie ich ponownego publicznego pokazania. Znając PiS i tempo prac jakie narzuca, werdykt pewnie wkrótce.

(Bardzo proszę Bywalców o podrzucanie tytułów seriali, które sławiąc ubeków szkodzą naszej narodowej tożsamości. Podsuniemy je natychmiast ekspertom celem bezwzględnej eliminacji) 

12 komentarzy dotyczących “Czarna lista seriali

 1. kika_7

  Np. „Wiosna panie sierzancie”

  Polubienie

  • Niewykluczone, że ten film znajduje się już na „liście hańby”, zaraz po „Psach”. Bezwzględnie na to zasługuje! Zgłosimy czym prędzej odpowiednim władzom 🙂 Pozdrawiam i dziękuję za merytoryczną propozycję.

   Polubienie

 2. Nightgale

  Niezwłocznie należy też wsiąść za mordę tych wydawców którzy ośmielili się wznowić komiksy Kapitan Żbik oraz Pilot śmigłowca.

  Polubienie

 3. wujcio

  W następnym kroku okaże się, że „O dwóch takich co ukradli księżyc” to zapowiedź kina moralnego niepokoju i arcydzieło kinematografii antykomunistycznej.

  Polubienie

 4. Stanisław

  ” Kapitan swoją na tropie ” jest z błędem. ” Kapitan Sowa na tropie ” – winno być:)
  Dodałbym ” Czterdziestolatka ” , w którym promuje się ” zdobycze i budowy komuny ” oraz jest tam jeden, który mógłby ” sużyć ” za doskonałą karykaturę kaczora. Niejaki majster Maliniak:)))
  Przeanalizowałbym też ówczesne dobranocki…:))))
  Stanisław

  Polubienie

  • Oczywiście, to błąd wynikający prawdopodobnie z działania systemu automatycznie poprawiającego pisownię. Czasami nie wszstkie te „poprawki” jestem w stanie wyłapać. Ukłony z podziękowaniami za czujność.

   Polubienie

  • ereglo

   No nie. Maliniak, zarowno z facjaty, wiecznie do niej przyklejonego głupkowatego uśmieszku, jak i służalczości wobec szefa, przypomina do złudzienia miłościwie nam (pseudo) panującego prezydenta. (Zresztą nie ja jeden to zauważyłem.) I nie żadna to tam „karykatura”, tylko prototyp.

   Polubienie

 5. gajmir1

  Co się dzieje w głowach tych PISIORÓW myślałem ze to tylko KACZOR jest taki msciwy i zawisły ale widzę ze to się udziela wszystkim w tej partii . Mscic się na dobrach kultury jakimi są film czy książka z okresu PRL nawet gdy one zaklamywaly historie to czysta paranoja . Gorzej jak Hitler co chciał zniszczyć wszystko co polskie. Chyba ze to celowe zagranie żeby odwrócić uwagę społeczeństwa od przekrętów bo wiedząc że nie mają szans na wygranie następnych wyborów ustawiają siebie i swoje rodziny finansowo

  Polubienie

 6. Polak2

  „Ziemia obiecana” – koleżeństwo Polaka, Niemca i Żyda. „Nikodem Dyzma” – w krzywym zwierciadle przedstawia okres międzywojenny. „Żona dla Australijczyka” – miłość między przedstawicielem tzw. wolnego świata a Polką z komunistycznego zespołu Mazowsze. „Królowa Bona” – 100 % aktorów kształciło się w komunistycznej szkole aktorskiej, albo wcześniej grało w „czerwonych” filmach. Można tak wymieniać i wymieniać – przez 45 lat PRL wiele filmów nakręcono.

  Polubienie

 7. pablobodek

  „O dwóch takich, co ukradli Księżyc” – szkalowanie narodu! Polacy nie kradną.

  Polubienie

 8. Barbro

  Proponuje tez serial „Dom”, akcja dzieje sie w zrujnowanej kaminicy w Warszawie zaraz på wojnie.
  Swoja droga dr Goebbels musi sie usmiechac w swoim niebie. Palenie ksiazek na stosach to przeciez bardzo patriotyczne i widowiskowe. Cos ta „dobra zmiana” taka powolna, a tu tyle dobrych tradycji do natychmiastowego wykorzystania.

  Polubienie

 9. Żunia

  Tylko debile mogą wymyśleć coś podobnego!!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: