WIARA / KU KLUX KLER

Matka Boska Parczewska

Mówią, że w Parczewie, jakieś 60 kilometrów na północ od Lublina, autochtoni ujrzeli na pniu drzewa bożą matkę. Nie chcę tu bezpodstawnie może przypierdalać się do tego Lublina, ale coś tam się dzieje w tym regionie, coś wybitnie niezdrowego w powietrzu wisi. Rzuca się na wzrok, odbiera rozum. W każdym razie w owym Parczewie (10 tysięcy z autochtonów z haczykiem), matka boska na drzewie jest i proszę z tym nie dyskutować. Cud jak nic, od rana aż po wieczór pod drzewem zbierają się wierni i się modlą, międlą w łapkach różańce, biblię na głos czytają, pieją i są przeszczęśliwi. Niesłychana łaska boska Parczew spotkała – mówią – Parczew został nawiedzony, Parczew sam bóg wybrał bożej matce na to objawienie.

Dochodzi jednak już do pierwszych sprzeczek, bowiem jedni widzą na tym drzewie tę matkę, zaś inni zdecydowanie Jezusa. Trwa walka na argumenty na razie, acz jeśli spory będą się pogłębiały, co oczywiście, sądząc po gęstniejącej atmosferze, nie jest wykluczone, nie należy wykluczyć rychłego pojedynku na sztachety. Dziś trudno jednoznacznie powiedzieć, które aborcja przeważa, która frakcja jest górą.

Nie chcę dalej brnąć w te odmęty irracjonalności, ale wytłumaczenie mi proszę (jeśli potraficie), co się z tym narodem dzieje? Jak można tak odjechać, odkleić się od rzeczywistości, jak można mieć aż tak nasrane we łbie, dlaczego wariaci, sensaci i zwykli idioci, stają się mainstreamem tego coraz bardziej neurotycznego społeczeństwa?

11 komentarzy dotyczących “Matka Boska Parczewska

 1. A ja widzę na tym drzewie Kaczyńskiego!!

  Polubione przez 1 osoba

 2. „… które aborcja przeważa…”
  Właśnie gdyby aborcja przeważała to by zarówno tych wariatów i cudów nie było….

  Polubione przez 1 osoba

 3. Sikaliśmy sobie kiedys z moim synkiem pod ścianką. Wyszła nam z tego matka Boska z dzieciatkiem

  Polubione przez 1 osoba

 4. sugadaddy

  Jest jeszcze jedno święte drzewo, które już ledwo zipi, bo popaprańcy obgryźli z niego całą korę. Czas płynie, a rodacy nadal tkwią gdzieś w wiekach średnich.
  Tysiącletnia pralnia mózgów zrobiła swoje.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Głupi ludzie w tym Parczewie ! Nie wiedzą, że najważniejsza ze wszystkich na świecie jest Matka Boska Kiepska !!! https://kiepscy.fandom.com/wiki/Wiara_czyni_cuda

  Polubienie

 6. O to co religia i pranie mózgu od dziecka robi z umysłem człowieka, w plamach i jakiś cieniach widzą wymyślonych przyjaciół 🙂

  Polubienie

 7. Zacznijmy od tego, że głupców nigdy nie zabraknie, codziennie rodzą sie nowi. Choć jesteśmy już w trzeciej dekadzie 21 wieku wiara w istoty nadprzyrodzone ma się znakomicie, pomimo że kościoły pustoszeją. Ścięcie tego drzewa i puszczenie go kominem niczego nie zmieni, bo jutro znów ktoś zobaczy Jezusa na drzewie albo Matkeboskę na szybie. Dopóki ostatnia czapka nie spadnie z głowy obszczanego starca, przebranego za perskiego maga.

  Polubienie

 8. Zbigniew Szuster

  Ręce i wszystko inne opada, gadać się nie chce, bo śliny szkoda.

  Polubienie

 9. Nie jest tak źle z tym narodem – skoro akceptują już Matkę Boską z brodą.

  Polubienie

  • No nie wiem, Nitager, nie wiem. Ten Naród klęka w kaplicy wambierzyckiej kalwarii przed świętą Wilgefortis, ukrzyżowaną kobietą z brodą. Jednakowoż posąg został owej brody pozbawiony, gdyż była zbyt szokująca, choć pierwotnie ją posiadał.

   Polubienie

 10. Cholera, ja tam Rasputina zobaczyłem. To jednak ciekawe zagadnienie psychologiczne, opisane już w bajce Andersena o nowych szatach króla: Jak się zbierze banda przerażonych niewolników, to z odpowiednim autorytetem wmówisz im wszystko.

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: