EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Juliusz Machulski

Juliusz Machulski – reżyser, producent filmowy, aktor, scenarzysta i dramaturg. Założyciel Studia Filmowego „Zebra”. Absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej w PWSFTviT w Łodzi. Rocznik 1955

↩︎

Nie sądziłem, że w XXI wieku, za miedzą będzie kompletnie bezsensowna wojna z bombardowaniami domów mieszkalnych, czołgami i setkami tysięcy zabitych cywilów z powodu zbrodniczego ego jednego człowieka. Ale trzeba przyznać, że w tej sytuacji Polacy okazali się zjednoczonym i szlachetnym społeczeństwem. W byciu narodem gorzej nam to zjednoczenie wychodzi.

↩︎

W „Małym Zgonie” jedna z postaci, Słowaczka, mówi do bohatera: „Ja was, Polaków, lubię, bo wy to jesteście tacy Ruscy, którzy myślą, że są Francuzami”. I to prawda – mania wielkości połączona z kompleksem niższości. Bliżej nam mentalnie do Wschodu niż do Zachodu.

↩︎

Myślałem, że po 1989 roku idziemy już w dobrą stronę. Oczywiście nie uważam, że poprzednie rządy były bezbłędne, ale obracały się w jakiejś konwencji. A PiS złamał wszystkie konwencje i zasady. Liczę na młodych Polaków, którzy otarli się o świat, patrzą bardziej w przyszłość, nie w przeszłość i którzy dłużej nie wytrzymają takiego przemocowego cofania nas do PRL-u z krucyfiksem. Wszyscy wiemy, jak to zmienić: pójść na wybory i zagłosować.

2 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Juliusz Machulski

  1. sugadaddy

    Myślę, że trafniejsza jest opinia o młodych: jak patrzę na dzisiejszą młodzież to czarno widzę przyszłość.
    Z wiekiem przybędzie im rozumu? Wątpię.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: