EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Ekke Overbeek

Ekke Overbeek – dziennikarz, reporter, z wykształcenia filozof. W 1991 przyjechał do Polski, uczył się polskiego na KUL-u. Korespondent holenderskich mediów w Europie Środkowej. Zajmuje się również pedofilią w Kościele, wydał książkę „Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią”. Dostępna jest już jego nowa książka „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział”. Prawica chce wprowadzenia zakazu jej sprzedaży.

↩︎

Chichotem historii jest to, że dowody współodpowiedzialności Jana Pawła II za przestępstwa pedofilii pochodzą z archiwum dawnej SB. Jeżeli to komuś się nie podoba, to niech przekona biskupów, aby otworzyli swoje archiwa

↩︎

„Nieprawdziwe jest przekonanie, że te donosy zawierają same kłamstwa. Przecież pierwszym zadaniem każdej służby specjalnej, niezależnie od systemu, jest zbieranie jak najpewniejszych informacji. Widać zresztą, że SB starała się weryfikować informacje. Poza tym konfrontowałem dokumenty i zeznania ze świadkami. Wiele z tego, co wyczytałem, udało się potwierdzić”

↩︎

„Wojtyła uważał, że seks poza- i przedmałżeński jest ciężkim grzechem, używanie prezerwatyw, nawet gdy dookoła rozprzestrzeniała się epidemia AIDS, było grzechem, ba, już samo pożądliwe spojrzenie na inną kobietę niż żona uważał za cudzołóstwo. Ten sam człowiek miał nie rozumieć, że przestępstwo seksualne wobec nieletnich jest złem? Rzecz w tym, że stosował różne miary do różnych ludzi. Narzucał bardzo surową moralność seksualną wiernym, a chronił przestępców seksualnych wśród księży.  Opiekował się sprawcami, a nie ofiarami i ich rodzinami.”

↩︎

„Problem w Polsce polega na tym, że przypną cię albo do katolickiej prawicy, albo do skrajnej lewicy i antyklerykałów. Ci pierwsi są jak te symboliczne trzy małpki: jedna nie widzi, druga nie słyszy, trzecia nie mówi. Ci drudzy to często ludzie zranieni przez kler. (…) Postać Jana Pawła II reprezentuje świat, który na naszych oczach przemija”.

7 komentarzy dotyczących “POWIEDZIELI: Ekke Overbeek

 1. sugadaddy

  70 % Polaków nie widzi nic złego w ukrywaniu kleszych pedofilów. Fajny ludek.

  Polubienie

 2. Niderlandy są w UE i NATO. Moim zdaniem PiS powinien wyprowadzić Polskę z tych organizacji i przyłączyć do Związku Białorusi i Rosji. Tam takie bezeceństwa na pewno nie zostałyby wydane.

  Polubione przez 1 osoba

  • Anonim

   Widzę że Twoja świadomość może być porównywana do nowonarodzonego dziecka, czyli żadna,”0″. nie można oburzać się na ludzi którzy wiedzą więcej niż. Ty. nie jesteś wyrocznią a świętość Wojtyły to mit.

   Polubienie

 3. Nightgale

  „Prawica chce wprowadzenia zakazu jej sprzedaży.”
  Komuna wraca w swoim najznakomitszym wydaniu.
  Kiedyś myślałem, że Kaczyński wzoruje się na Gomułce. Się kurwa myliłem. To jest nowe wcielenie Bieruta.
  Oby skończył jak on. Trupem w Moskwie, gdzie jego miejsce.

  Polubione przez 1 osoba

 4. wiesiek

  Jak mowili „uważajcie bo biora was za mordę”Suweren milczał bo na omastę sypali im jak kurom a to pinct plus a to ochlap o ktorych kury dalej gdaczą „emerytury”
  Teraz o zgrozo „cenzura” ale w zbożnym celu przecież „chronią mniejszości z JP II na czele”tłumacza no i nasza wiarę.
  A podobno 31 % suwerena dalej ich kocha.Do dziś nie zauważa jak są dymani

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: