EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Artur Nowak

Artur Nowak – prawnik, publicysta i pisarz. Prowadzi własną kancelarię adwokacką. Nielegalnie podsłuchiwany przez służby. W 2013 aresztowany (wyszedł za kaucją) na podstawie sfabrykowanych zarzutów. Obecnie na celowniku PiS. Szerzej dał się poznać  jako pełnomocnik ofiar pedofilii duchownych w głośnych medialnie sprawach, oraz jako recenzent postępowania Kościoła w sprawach wykorzystywania seksualnego. Rocznik 1974.

↩︎

Te wybory to będzie dosłownie walka na noże. Dla wielu polityków obozu władzy gra toczy się o uniknięcie odpowiedzialności karnej. Nie chodzi już o to, że naginali prawo, obsadzali instytucje państwa ludźmi niekompetentnymi, ale też dopuścili się szeregu przestępstw. Dla Rydzyka to walka o kroplówkę, która utrzyma go przy życiu. Biskupi staną za Kaczyńskim jak jeden mąż, nie mają nic do stracenia. To są ludzie, którzy nie biorą odpowiedzialności za to, jak ten Kościół będzie wyglądał za 10 czy 20 lat, bo oni Kościół utożsamiają ze sobą. Całowani po rękach, hołubieni przez władzę i wiernych, uwierzyli, że są wyjątkowi. W rzeczywistości to ludzie prymitywni, cyniczni, potwornie zakompleksieni. Są zaprzeczeniem figury pasterza znającego zapach swoich owiec. Będą dalej organizować ludzi wokół wyimaginowanych wrogów: Niemców, gejów, Brukseli i każdego, kim można straszyć zalęknioną i zakompleksioną owczarnię”

↩︎

„Kościół schodzi ze sceny w Europie, w Polsce za chwilę nie będziemy już mieli problemu z wychodzeniem z Kościoła, bo pewnego pokolenia w tym Kościele po prostu już nie ma. Młodzi nie przekazują depozytu wiary swoim dzieciom. Widzą, że nauczanie o grzechu seksualności jest dla dzieci szkodliwe, chronią więc swoją latorośl przed religią. Polski episkopat, tracąc wpływy, przypomina zapyziałą trupę byłych sekretarzy partyjnych. Nie ma w tym towarzystwie choćby jednego biskupa, któremu zależałoby na zmianach. Są oczywiście tacy, którzy pozorują jakieś zatroskanie, ale to zwykły cynizm. To, co mówią, nijak się ma do tego, co robią. Na dobrą sprawę wolę już chyba jaskrawych i przewidywalnych biskupów jak Jędraszewski czy Dzięga. Ci przynajmniej są czytelni i wiadomo, czego się po nich spodziewać”

↩︎

„Mamy też coraz więcej danych, że pedofilię tuszował jako metropolita krakowski Karol Wojtyła. Jego proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny to jeden wielki skandal. To miała być ucieczka przed brudem w świętość, ale ten brud go dopadł, gdy już został świętym. Myślę, że ta świętość strasznie potaniała, podobnie jak w przypadku Matki Teresy z Kalkuty, której prawdziwe, mocno zaburzone i wyrachowane oblicze, poznajemy teraz”.

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Artur Nowak

  1. Mietek

    Pytanie retoryczne, albo stwierdzenie bardziej: żadna z opcji politycznych z poglądami związanymi z kościołem katolickim się wstrzymuje czy ich nie posiada?

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: