ŻYCIE

Emeryci na dorobku

Pewna seniorka (lat 85), bodaj w Szczecinie, ale akurat miejsce nie jest ważne, siedzi sobie na stołeczku przy jednym z placów i na drutach dzierga czapki. Ma głodową emeryturę, więc w ten sposób próbuje jakoś ratować swoją sytuację, to chyba nic nadzwyczajnego, ani dziwnego, w dobie szalejącej inflacji, dzikich podwyżek i cichego pozbawiania emerytów należnych im praw, w tym bezpłatnej opieki medycznej. W ten sposób zbiera też kasę na niezbędny jej aparat słuchowy który kosztuje całkiem konkretne pieniądze, kompletnie niewyobrażalna dla przeciętnego emeryta.

Kiedy wreszcie ktoś opisał sytuację w mediach społecznościowych, po czapeczki pani Krystyny, bo tak ma na imię zaczęła ustawiać się kolejka. Może nie dlatego że takie one piękne, ale z poczucia solidarności i chęci niesienia pomocy potrzebujących. To kolejne miłe zaskoczenie, dowodzące, że ten naród nie do końca się zepsił i zdziczał.

Z pomocą ruszyli też, w tym firma zajmująca się produkcją aparatów słuchowych (emerytka dostanie urządzenie gratis), oraz jedna z fabryk włóczki, która zapowiedziała, że za chwilę dostarczy seniorce odpowiedni zapas wełny na jej czapeczki.

Niby fajnie, co nie zmienia jednak zasadniczej, smutnej obserwacji, że po pierwsze to raczej wyjątkowa sytuacja, bo niestety większość w ten sposób dorabiających na ulicach emerytów, nie może liczyć aż na takie szczęście. Po drugie zaś, jeśli seniorzy, chorzy, styrani życiem muszą na ulicy zbierać pieniądze by przeżyć, świadczy to o upadku państwa, na granicy skurwysyństwa.

Ponieważ PiS nie lubi i w zasadzie nie toleruje żadnych przejawów ludzkiej solidarności, zwłaszcza tych które wymykają się spod ich kontroli i których nie mogą przypisać sobie, więc historia ta może mieć i swą czarną stronę.

Bo z różnych informacji wynika, że działalność pani Krystyny i owa bezinteresowna pomoc innych, jest solą w oku tych i owych. Wedle plotek ponoć jej działalnością zainteresował nie urząd skarbowy, bo kobieta nie odprowadza podatku z tego co zarobiła na ulicy handlując czapeczkami. Uzyskała także „istotne korzyści majątkowe” (owa darowizna aparatu plus włoczka), od których również powinna odprowadzić należny podatek. Wedle pispaństwa, mamy więc do czynienia z ewidentnym przestępcą podatkowym, za co oczywiście grozi więzienia.

Ponieważ to tylko plotka, przynajmniej na razie, więc nie wiadomo czy postępowanie karne skarbowe już zostało wszczęte, czy może dopiero jest w fazie przygotowywania. Coś mi się wydaje, że urząd jednak nie odpuści, bo nie chodzi tu nawet o ten pewnie groszowy podatek, ale o to, by poniżyć człowieka, dodatkowo go skopać i pokazać kto tu rządzi. Tym bardziej, że ponoć swoje czy grosze wtrąciła też straż miejska. Tęgie głowy rozważają, czy aby emerytki nie ukarać mandatem za handlowanie w miejscu niedozwolonym, bez jakiegokolwiek zezwolenia. Chciałbym, żeby były to tylko plotki. Jedno jest w każdym razie pewne, że mamy jak na dłoni Polskę w dwóch odsłonach: ludzi i skurwysynów uchodzących za ludzi.

Oto, całkiem nie tak dawno, będzie z parę dni temu, w Toruniu, inna emerytka, też w opłakanej sytuacji, sprzedawała ręcznie robione skarpety przed wejściem na tamtejszy plac targowy. Na samym placu nie mogła tego robić, bo nie stać ją na opłacenie miejsca. Tak więc siedziała sobie przed tą bramą i czekała aż ktoś się zlituje i kupi choć parę owych skarpet.

Jej ofertą zainteresował się tamtejszy pisowski radny. Pan Karol Maria Wojtasik, nie muszę chyba dodawać z której partii, skarpet co prawda nie kupił, natomiast wezwał Straż Miejską, oraz zawiadomił Inspekcję Celno-Skarbową, bo uznał działalność emerytki za niedozwoloną i szkodliwą. Teraz się pokrętnie tłumaczy, że „wezwał Straż Miejską, ponieważ pani Barbara stała ze swoim stoliczkiem w furtce i bramie wjazdowej uniemożliwiając bezpieczny ruch pieszym oraz wyjazd samochodom dostawczym z targowiska”.

Nie potwierdzają tego świadkowie, którzy mówią, że owszem pani Barbara stał w sąsiedztwie wejścia na bazar, ale w żaden sposób nie utrudniała ruchu. Finał sprawy jest taki, że seniorka będzie teraz miała swoje miejsce na targowisku, bo opłacili je lokalni politycy Platformy Obywatelskiej.

❗️Fakt ten w niczym nie zmienia jednak przekonania, że pisowska elita władzy niezależnie od szczebla i niezależnie od miasta, to wyjątkowe skurwysyny i mściwe chuje, pozbawione jakiejkolwiek empatii, czy zrozumienia dla pokrętnych czasem ludzkich losów.

Nasyłanie policji, prokuratury, celników, chuj wie kogo tam jeszcze, na ledwo zipiących i rozpaczliwie usiłujących się utrzymać na powierzchni emerytów, jest po prostu nieludzkie, jest dowodem na to, że rządzą nami degeneraci. Emeryci są im potrzebni tylko przy urnach, jak już odwalą swoje i zagłosują tak jak trzeba, niech wypierdalają, trzeba ich jakoś zagłodzić i zdusić, by zanadto nie obciążali systemu.

11 komentarzy dotyczących “Emeryci na dorobku

 1. Mietek

  Dziwicie się Revelstein, że fiskus ma apetyt na podatek od Babci, albo ten wuj, co wezwał (rzekomo) strażników (strażnikom jednak się dziwię)? No podatki niezbędne, bo czołgi i inne zabawki wojenne kupować musim – kiedyś nie kupilim-śmy. Teraz, poza czołgami, czas na zakup helikopterów. Więc i kasy trzeba.

  Polubienie

 2. Krzych

  Jedna tylko uwaga, nie „zepsił”, a „spisił”. Psy to dobre istoty, czasem lepsze od ludzi. A na pewno od tych z dojnej zmiany.

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Nightgale

  ” Pan Karol Maria Wojtasik”
  Mam nadzieję, że skurwysynowi ktoś mordę obije w ciemnej ulicy.
  I nie zapomni powiedzieć, że to za pewną emerytkę.

  Polubienie

 4. wiesiek

  A przecie oburzony chuj mógł jej zapewnić i zapłacić miejsce na bazarze.
  Nie on w swym chrześcijańskim miłosierdziu wolał donieść By sie spełniło ze jest chujem.
  Tacy sa oni”prawi i sprawiedliwi” Sol ziemi prezesa

  Polubione przez 1 osoba

 5. Anonim

  z tym obijaniem mordy Karolka Marysi radziłbym jednak uważać, albowiem rzeczony KMW to wyjątkowo zdeterminowany pisior. Co prawda regularnie otrzymuje on wpierdol ( jak chocby od handlujących na toruńskim targowisku > vide nagranie tamże rozpoczętej przezeń bójki), jednak mimo porażek ochoczo pcha się do następnych. Nie studzą go też wyroki sądu skazujące za innego rodzaju aktywności, po prostu KMW już taki jest… Po co więc narażać się na zetknięcie z substancją przypominającą zwykłe guano, może nawet spocić się, tylko po to, żeby pompowac ego pojeba? Samo Życie niedługo sponiewiera szmatę tak, że – kto wie – czy jeszcze nie będziecie mu współczuć… 😉

  Polubienie

  • To ciekawe. Prosiłbym mocnych w temacie o bardziej precyzyjne opisanie żywota owej toruńskiej Marysi. nazwisko kochanki, adres, ile pije i czy bywa w izbie wytrzeźwień, imię psa itd.

   Polubione przez 1 osoba

   • Anonim

    tak dalece zyciem tego guana sie nie interesuję, zaś to co pojawia się po wpisaniu nazwiska delikwenta już wystarczy, aby nabrać do tego ____ obrzydzenia. Swoją drogą, jakże to symptomatyczne, że ten —- przypomina w 100% lokalnych działaczy PZPR z czasów słusznie minionych…

    Polubione przez 1 osoba

 6. Hertyk

  Dziś niedziela ale targowisko działało.Byl też rolnik ktory opowiadał że ostatnio owies podrożał do wartości węgla ponieważ nim,owsem palą wzas z peletem.Ponoc też alą ,dosypują kukurydzy . Świat targany jest prze głud a państwie katolickim pali się żywnoscią .

  Polubienie

 7. Nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni ilu emerytom można by pomóc za te utopione pieniądze w nieudanych inwestycjach, przez rządzących. W spasionych brzuchach Rydza i całej tej zgrai ”miłosierdziem”przepełnionej. Emerytki krępują się stać z wyciagniętą pustą ręką. Dlatego sprzedają, co mogą. Od koperku, kwiatków, czy teraz ciepłych rzeczy. Zawsze starałam się kupować, gdy miałam okazję. Wszystko.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Marcin B.

  Tych PiSdzielskich „panów” pwsadzałbym do piardla na długo z dokumentami, że siedzą za dymanie dzieci. Resztę załatwią współwięźniowie… A tak na serio, to PiSdzielskie państwo niszczy ludzi, niszczy Polaków, bo taka jest wlaśnie partyjna wizja państwa. Państwo PiSdzielskie to władza skurwysynów, podłych gnojów

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: