POLITYKA

Hej seniorzy! Właśnie was dymają

Drodzy emeryci, szanowni seniorzy, władza od pewnego czasu czaruje was tymi dodatkowymi emeryturami, tym głaskaniem po posiwiałych główkach licząc na dwie rzeczy: że po pierwsze przy urnach im się za to odwdzięczycie, a po drugie, że potem w miarę szybko umrzecie, żeby zanadto nie obciążać systemu. Jakkolwiek by to nie brzmiało, brzmi prawdziwe.

Władza podjęła właśnie bardziej konkretne działania w tym kierunku,  żeby zwłaszcza ów proces eliminowania klasy emerycko-senioralnej maksymalnie przyśpieszyć, tym bardziej, że wcale nie jest już pewna jak ich pupilki zachowają się przy urnach. Zapewne w dużej części zdradzą, więc na wszelki wypadek dorżnijmy ich!

Oto sejmowa komisja zdrowia, jak wiadomo zdominowana przez pisdytów, przeforsowała projekt ustawy, która zakłada likwidację dotacji dla NFZ na leczenie i bezpłatne leki  dla osób 75+.  Wybijcie to sobie z głowy, nic nie będzie za darmo. Jeśli mówią, że będzie, to kłamią jak bure suki, łżą skurwysyny licząc na waszą naiwność. Bo jeśli chodzi o naiwność, to faktycznie jesteście absolutnie n-i-e-r-e-f-o-r-m-o-w-a-l-n-i!

Jak pamiętacie, a może nie pamiętacie, bo przecież wiek ma swoje prawa a kłopoty z pamięcią to w waszej sytuacji standard, w każdym razie obiecywali jak po władzę sięgali, że kasy tej nigdy nie ruszą, że to świętość, że za wasze poświęcenie, za to że ciężko życie całe pracowaliście, należy wam się na starość szacunek i najlepsza z możliwych opieka medyczna, całkowicie darmowa. No i co? Uwierzyliście? No to właśnie was wyruchali.

Jest jeszcze gorsza wiadomość. Jak was nie daj bosze powali teraz na podłogę, zawał jakiś lub inne nieszczęście, to nie przyjedzie po was nawet pogotowie, bo im też obcięli kasę, bo trzeba to wszystko razem „jakoś dopasować” do ustawy budżetowej. W praktyce będzie to oznaczało, że pogotowie do 40-latka to może pojedzie, bo to tylko 40-latek, więc jako tako „rokuje”, ale do 80-latka już nie dojedzie, bo ten z racji wieku za bardzo „nie rokuje”, szkoda czasu, wysiłku i pieniędzy, których tyle co kot napłakał. Brutalnie tak problem opiszmy.

Przy okazji mam też taki mesydż dla bezrobotnych, tych z własnej winy, z lenistwa lub z nieszczęśliwego przypadku, że koniec ze składkami zdrowotnymi płaconymi dotąd przez państwo. Jak was stać to będziecie musieli sami sobie to ubezpieczenie teraz opłacić (plus minus 600 zeta na miesiąc) a jak was nie stać, nie dorobicie na czarno, nie ukradniecie, to w razie czego zdychajcie na ulicy. Koniec kropka.

Wiem, że wszyscy razem, a zwłaszcza szanowni seniorzy emeryci, czujecie w ten sposób niezwykle docenieni, a nawet od dzisiaj jeszcze wyżej skaczecie z radości, no bo co się z drugiej strony smucić. Dacie radę, c’nie? Uzbrojeni w trzynaste, czternaste, może nawet piętnaste emerytury, napewno nie pękniecie, bo was stać. Na was cotygodniowy apteczny rachunek na trzysta czy czterysta złotych, nie zrobi większego wrażenia. No ale ci bezrobotni? Pozdychają nam jak muchy.

Ale mądra władza, wasza ulubiona, hołubiona przez was, ukochana, wie co robi, mega problemy gospodarcze które sama sprokurowała rozwiązuje teraz kosztem zdrowie obywateli. Wy odpadniecie pierwsi, ulżycie władzy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku jeśli tylko uda wam się dożyć, też na tę dobrą i mądrą władzę zagłosujecie.

5 komentarzy dotyczących “Hej seniorzy! Właśnie was dymają

 1. Anonim

  Przeżyją, Kaczor nie pozwoli im umrzeć

  Polubienie

 2. wiesiek

  Gdyby takiemu jednemu staremu pierdole jak ja Powiedzieć „dajemy ci samochod” a dali jednemu koło drugiemu oponę trzeciemu wycieraczki a czwartemu nic nie dali,a tylko nieliczni szczęśliwcy dostali”po samochodzie”to i tak ta armia bucow z uporem maniaka powtarzała by,rozdają samochody i czekała na nie
  Nie wierzycie.Przecież tak samo jest z „emeryturami” 13,14 i obiecana kolejna .Daja ochłapy a dziady ciągle bredzą emerytury.
  Takie stare buce jak ja i „bucowy” gdy słyszą słowo eutanazje az pienia się na bezbożna Europe i za cholerę nie zauważają iz „dobra zmiana” poprzez wszystkie działania w”na polu zdrowia”od dawna uszykowała im eutanazje rozłożoną w czasie i na raty a do tego dla wielu w męczarniach
  Taka to siła propagandy odpowiednio serwowanej ! Taki to brak racjonalnego myslenia

  Polubione przez 1 osoba

 3. Anonim

  Masz racje Wiesiek te stare buce i „bucowy” wogole nie mysla.Maja nasrane w lbach kaczor ich olewa na kazdym kroku.Ostatni pomysl tych pisdzielcow to nie refudowanie leczenia i lekarstw dla 75 latkow to jest czysta etanazja.

  Polubienie

 4. Nightgale

  Wierzyć mi się nie chcę, że zrobią coś takiego, w czasie jak by nie patrzeć kampanii wyborczej.

  Polubienie

 5. wiesiek

  Najgorzej jak taki „senior”założy bloga i w nim się produkuje. Sam nie widzi jak jest dymany ale jeszcze „opowiada sie w sprawie aborcji uważając iz poprzednie regulacje prawne były w tej mierze”prawe i sprawiedliwe i należy je przywrócić „I za cholerę nie zauważa ze „w tem temacie” prawi sprawiedliwi juz grzebali.
  A to wymyślili i upowszechnili wśród lekarzy i pigularzy pojecie „klauzuli sumienia”
  I ta klauzula nie pozwala im sprzedawać „pigułki po” no chyba ze je lekarz przepisze.
  I ta klauzula nie pozwala im wykonywać aborcje i tak sterować ciężarną by termin jej minął
  I ta klauzula nie pozwala informować matkę iz płód nie posiada głowy,mózgu czy płuc.
  Niech urodzi bo wtedy ochrzcimy.A jak nie niech umrze będą 2 pogrzeby za jednym zamachem
  Tak nam po cichutku i po malutku tamte przepisy poprzerabiamy
  Dziadygi nie widza i domagają się powrotu
  PS
  Pisząc to mam na uwadze ni teksty tego autora lecz innego”myśliciela”
  Ale to norma wśród seniorów.Zanik racjonalnego myslenia

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: