EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Zbigniew Hołdys

Zbigniew Hołdys – wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista, także poeta, i dziennikarz. W latach 1977–1991 lider Perfectu. Jest też autorem sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Prowadzi działalność charytatywną, jest między innymi założycielem fundacji Dzieci Ulicy.

↩︎

„W jednym Kwaśniewski ma rację bezdyskusyjnie: Morawiecki i cała ta ekipa kłamią i manipulują równie ostro jak Urban, ale – i tu jest ten trudny obiektywizm do uchwycenia – bez jego talentu. Bez jego poczucia humoru i daru riposty. Stoją na konferencjach prasowych z siekierami w nogawkach, gotowi zamachnąć się nimi, jak tylko pojawi się niewygodne pytanie. Na każdym toporku mają wypalone nazwisko Tusk – to ich jedyne narzędzie. Ze wszystkich julinkowych klaunów (w Julinku mieści się baza cyrkowa) jedynie Kaczyński szczerze, choć chyba niezamierzenie rozbawia ludzi swoją nieporadnością językową i dowcipem zawiniętym w znoszone żołnierskie onuce”.

↩︎

„Jak to możliwe, że kiedyś, w czasach socjalistycznego mroku, kłamliwe informacje dominowały na pierwszych stronach gazet i atakowały od pierwszych sekund z telewizyjnego „Dziennika”, a jednak ludzie potrafili wyłapywać niuanse, słuchać Laskowika ze Smoleniem, czytać Urbana pod pseudonimem Kibic i podziwiać nominowaną do Oscara „Ziemię obiecaną”, a dziś chłam, plotka plus wyznania Kowalskiego, Tarczyńskiego czy Czarnka są głównymi newsami i wyznaczają poziom debaty? To jest dramat, którym powinni zająć się socjologowie”.

2 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Zbigniew Hołdys

  1. wandeczka9

    Bardzo celny komentarz pana Hołdysa. Prawda bez retuszu. Tak jak Twoje prawdy;))

    Polubienie

  2. Do komentarza dnia – po trzecie – spółki skarbu państwa muszą zostać zlikwidowane. Wszystkie lub prawie wszystkie.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: