WIARA / KU KLUX KLER

Niedźwiedź w katolickiej skórze

Biskup Marek Mendyk podkreślał w dyskusji, dotyczącej jak wiadomo fatalnej, żeby nie wypowiedzieć mega chujowej sytuacji katolików w Polsce, że owi katolicy nie domagają się dla siebie specjalnych praw, ale równego traktowania. „Nie upominamy się o nic nadzwyczajnego”. Jesteśmy w tym państwie coraz bardziej spychani na margines, nasza wiara jest deptana i nie mamy na nic wpływu, zaś nasi przeciwnicy non stop posługują się kłamstwem i zastraszaniem I za wszelką cenę chcą nas zdyskredytować. No tak pan biskup mówił, a określenie go terminem „jebany hipokryta” (to za całokształt, nie tylko za to), jest określeniem najbardziej lajtowym z możliwych. „Nadszedł czas, żeby odważnie podnieść czoło i bronić swojej godności, bronić autorytetu Kościoła” – postraszył na koniec, a potem zwinął kiecę i zapalił świece.

A działo się to na konferencji zorganizowanej przez Akcję Katolicką (kolejna niebezpieczna quasi mafijna organizacja z długą historią) zatytułowanej „Prześladowany – jak katolik”.

Oto kilka innych smakowitych cytatów, wyjętych wprost ze złotych ust najznamienitszych gości (podkreślenia moje).

Piotr Mazurkiewicz, też ksiądz a na dodatek profesor: „Kościół powinien robić to, co do niego należy – głosić ewangelię w sposób skuteczny” (…) Atutem Kościoła jest racjonalność i spójność jego stanowiska. Nie chodzi nam o wygranie sporu emocjonalnego. Na ulicach widzimy emocje skierowane przeciwko nam, ale nie ma za tym głębokich przemyśleń; oprócz władzy – tego, że chcemy po swojemu urządzić świat”.

Barbara Nowak (tak, ta zołza od „oświaty” w Krakowie): „…jeżeli uczniowie nie mogliby w szkole poznać zasad religii: szacunku dla drugiego człowieka, miłości bliźniego, praw naturalnych – zwyciężyłaby inwazja ideologiczna. (…) Bez podłoża chrześcijańskiego, bez funkcjonowania we wspólnocie z Kościołem katolickim, nie jesteśmy w stanie funkcjonować dobrze, nie jesteśmy w stanie tego państwa utrzymać”(…) Religia w szkole nie powinna być wyborem, powinna być obowiązkiem!

I dalej pani Basia pojechała, niesiona aplauzem rozmodlonej i wpatrzone w nią niczym w Maryję widowni:
„…to, że młodzież jest przymuszana czasem – czy do rekolekcji, czy do bycia w kościele – to żadne zło (…) to bardzo dobrze, niech ten młody człowiek tam będzie, czasem nawet się nudząc, ale nudząc usłyszy coś, co może mu utkwi w głowie do końca (…). Myślę, że ludzie, którzy dzisiaj przychodzą, i niekoniecznie rozumieją po co przychodzą, na pewno kiedyś do tego dojdą. Więc pewnego rodzaju przymus jest dla mnie rzeczą naprawdę dobrą.”

Tadeusz Kulik, też profesor (o dziwo nie po KUL) i prezes tzw. Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej: – obecnie garstka wojujących antychrześcijan terroryzuje masy chrześcijańskie. Oni podcinają gałąź, na której sami siedzą – to samobójcze niszczenie żelaznej tarczy duchowej, którą de facto jest chrześcijaństwo”.

I kończy występ groźnie brzmiącym zapewnieniem:
„…miarka się przebrała. Akcja Katolicka jest jak niedźwiedź, który jeszcze nie do końca się przebudził; ale nasi przeciwnicy ideologiczni nas obudzili”.
Chyba jednak powiadomię aspiranta Wojciechowskiego – jak tylko za świadczone usługi rozliczy się z Bąkiewiczem – żeby pana Kulika usnął z przestrzeni publicznej, bo gość mąci, gada bzdury i kieruje groźby karalne pod moim i innych tu obecnych adresem. Ktoś tu kogoś ewidentnie prześladuje po prostu.

Żadnego komentarza dodatkowego nie będzie, no bo cóż tu do kurwy nędzy komentować. Jak mawiał kapitan Wagner – „nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić państwa postępowanie?” (tak, nieco to zmodyfikowałem).

3 komentarze dotyczące “Niedźwiedź w katolickiej skórze

 1. Te sukienkowe dranie i ich poplecznicy piso zajeby,akcje katolickie,ordo lurisy i cala ta katolicka banda baranow powina wyjechacz do bialego papy w watykanie.Tam ich miejsce a dacz spokoj polskiemu narodowi,ktorzy tych lotrow i pedofili maja dosycz.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. wiesiek

  Według Małego Rocznika Statystycznego Polski 2021 wyznania katolickiego jest 32 mln 440 tys. 722, rodaków czyli przeważająca większość, 84,8 proc.
  I ta ‚większość” czuje się prześladowania przez mniejszość.I co gorsza zastraszana.
  Kto w to uwierzy?Tylko rzad bo opłaca i to sowicie bąkiewiczow. No i reszta głupich.

  Polubienie

 3. Małopolska została ukarana po kilkakroć.Biskup Jędraszewski, pani Nowak z różańcem na ulicy ,połowa Krakowa oddana KK , odejście kilku wspaniałych ludzi, mimo że Katolików ( mam na myśli tych z Tygodnika Powszechnego, można było ich posłuchać, nawet podyskutować).

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: