POLITYKA

Wypad! Byleby szybko

Szanowny pan Stanisław Żaryn, noszący fantazyjny dość tytuł pełnomocnika rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP (ufff + LOL), bije się w piersi i mówi, że pojawiające się od pewnego czasu plotki jakoby władza w postaci rządu tudzież także pana ℗rezydenta szykowała się „w razie czego” do ucieczki zagranicę, jest tylko plotką i to plotką bardzo wredną. Że to niby Ruskie takie fajki rozsiewają, co jest oczywiście tak samo prawdziwe jak twierdzenie, że te maile Dworczyka i też niby Ruskie pisali. W każdym razie mamy do czynienia z „oszczerczą kampanią, mającą na celu wytworzenie paniki wśród Polaków oraz dyskredytację rządu„.

Ja tam nie wiem jak jest i kto tu jawnie kłamie, lub usiłuje ściemniać, ale szczerze mówiąc to nie maiłbym nic przeciwko temu żeby ta szeroko rozumiana władza wypierdalała z Polski, byleby jak najszybciej, koniecznie teraz a nie dopiero jak – przynajmniej teoretycznie – gorąco pod dupami się zrobi. Bo jak wypierdolą już teraz, to będziemy mieli szansę, żeby jako tako to jeszcze poukładać próbując bronić się przed najgorszym.

Tego wariantu z ucieczką (ponoć na Okęciu wojsko trenuje operację pt „ewakuacja VIPów w tym premiera i prezydenta”) nie ignorował bym też tak do końca mimo, że raczej śmiesznie to brzmi, bowiem z dawaniem nogi zagranicę władz najwyższych, odpowiedzialnych za burdel który w kraju się zrobił, mamy cenne doświadczenia. W słynnym roku 1939 nogę dał Mościcki, więc dlaczego dzisiaj w długą nie miałby pójść pan Duda? Niechaj tradycji stanie się zadość! Należy ją pielęgnować, o czym zresztą ów Duda chętnie mówi.

🇵🇱 Tak na marginesie pierwsi w te pędy wypierdolili wtedy zagranicę przedstawiciele ministerstwa spraw wewnętrznych, więc zapewne teraz w ramach specyficznie pojętej symetrii, spakowane i gotowe do podróży jest obecne MSW z panem Kamińskim na czele i dzielnie sekundującym mu zastępcą panem Żarynem.

No i to jakby po pierwsze.

A po drugie… Coś tam pan Żaryn (nota bene po Dudzie to kolejny przykład na to, że niedaleko pada jabłko od jabłoni), bredzi o próbie „dyskredytacji rządu”, co jest o tyle zabawne, że nie mieści się w kategoriach plotki. To nie fejk to fakt. Tak, kompletna dyskredytacja tego towarzystwa jest faktem i nie trzeba już żadnej, nawet z dupy wziętej plotki o przygotowaniach do ucieczki zagranicę czy jakiejkolwiek innej. Oni się już tak skompromitowali, że news ów o tym, że chcą spierdalać, nie robi raczej na nikim wrażenia. A poszli wy won, byleby szybciej.

W sumie to ja ich nawet rozumiem i nie łączyłbym tych hipotetycznych planów z jakąkolwiek wojną i zagrożeniem ze strony Ruskich. Nic z tych rzeczy Kochani. To czysty pragmatyzm i działania wyprzedzające. Przecież za chwilę, po przegranych wyborach, zdecydowana większość z nich – Duda, Morawiecki, Kaczyński, Sasin, Dworczyk, Suski, Macierewicz, Terlecki, Ziobro… oj długo by wymieniać – pójdzie siedzieć, więc nic dziwnego, że już dzisiaj nerwowo szukają bezpiecznej przystani i sposobu sprawnej ewakuacji. Najlepiej tam gdzie nie działa prawo ekstradycyjne! Więc poważnie zastanawiam się i pytam przy okazji pana Żaryna, dlaczego wszystko to miałoby być dezinformacją?

2 komentarze dotyczące “Wypad! Byleby szybko

  1. Polak2

    Zabawne są przewidywania, że najbliższe wybory wygra opozycja. Nigdy naziści nie oddali władzy dobrowolnie (kto twierdzi inaczej niech poda przykłady z historii). Będziemy musieli to sobie wywalczyć. Szykuje się wojna z ruskimi agentami.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Ćwiczenia z ewakuacji vipów odbyły się ok. 15 listopada (chyba to było po informacji o zagrożeniu wojną ze strony Rosji ). Przypadek ? .

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: