POLITYKA

Maile są prawdziwe. Agentura też!

Czy wywiad generała Piotra Pytla byłego szefa kontrwywiadu wojskowego, może wywołać rodzaj wewnętrznej wojny? Nie wiem tego, acz minęło zaledwie kilka godzin a szczkanie jest już wyjątkowo doniosłe. Na umownej zjednoczonej prawicy, jak zawsze dziewicy, wrze i się gotuje, więc coś musiał bardzo zaboleć. Bo to wcele nie dziewica. Oto wybrane, małe tylko fragmenty z dostępnej całości (ponoć za tydzień częśc druga) co i tak wystarcza aby zjężyły się włosy.

↩︎

„Wszystko, co się stało w Polsce po 2015 r., wpisuje się w rosyjskie interesy na tym obszarze. A nasze służby pozostawiły polskie państwo w obliczu zagrożenia ze strony Rosji nagie i pozbawione ochrony. Zacznijmy od Poufnej Rozmowy – jej konstrukcja mnie przekonuje, że w PiS jest mocne zaplecze agenturalne działające dla Rosji”.

☞ „Według moich analiz prowadzi ją [m.in. operację maile Dworczyka] 72. centrum specjalnej służby GRU z pomocą służb białoruskich, bo Rosjanie nie mają do nas czuja, a Białorusini są w nas wyspecjalizowani. Obsługiwana jest przez osoby z dobrym językiem polskim. Koledzy z amerykańskich służb w październiku 2021 r. przysłali mi szczegóły potwierdzające moje oceny – w czerwcu 2021 r., kiedy to uruchomiono, mówiłem, kto za tym stoi. Info od kolegów ze Stanów dodało mi ducha, bo w Polsce odrzucano opcję rosyjską. Później wypowiedział się na ten temat Mandiant, amerykańska firma od cyberbezpieczeństwa. Parę miesięcy temu dowody, że to operacja rosyjska prowadzona z Mińska, przedstawiła inna renomowana amerykańska firma ekspercka Recorded Future”.

☞ Wojna była przewidywana na okres tygodnia, dwóch. Celem było rozbicie głównego ośrodka dowodzenia – rządu w Kijowie, wstawienie rządu marionetkowego i swoich ludzi w obwodach, opierając to na aktywach agenturalnych. Rosjanie mieli wjechać i skasować to państwo. Ciągnęli za sobą OMON, milicję nie do walki, ale do pacyfikowania rozruchów. Jak to wyglądało z punktu widzenia Rosji? Może będzie sprzeciw Bidena – bo to było krojone pod Trumpa – ale Stany są daleko. Mamy urobionych Niemców. Dzięki agenturze wpływu trzymymy za jaja rząd polski. Francuzi właściwie dogadani. Może ruszy Wielka Brytania, ale oni już poza Europą – brexit to była operacja rosyjska. Jeśli się pospieszymy, a mamy doświadczenie z Syrii i Krymu, to Zachód nie będzie reagował – dla nich wygodniej, żebyśmy szybko zaprowadzili porządek. Jeśli byłyby żądania ze Stanów o pomoc Polaków, to trzeba ten rząd zneutralizować, żeby grał na zwłokę. Nie zakładali, że Biden zaryzykuje aż tak kosztowny konflikt. Bez niego Europa nie poszłaby tą drogą. Tylko dzięki jego wysiłkom i nawiązaniu rozmów z naszym prezydentem rząd zostaje zmuszony do pomocy Ukrainie. Do tego reakcja polskiego społeczeństwa jest taka, że PiS staje się zakładnikiem sytuacji”.

☞ „PiS chce nas przekonać, że zajmowanie się tym [maile Dworzyka] to działalność antypolska, bo to operacja rosyjska. Tak, to jest operacja rosyjska, ale w normalnym kraju doprowadziłaby do wymiany rządu ze względów bezpieczeństwa. Ta operacja jest nadal w fazie uwiarygodniania się podmiotu serwującego dokumenty na stronie Poufnarozmowa. Maile są prawdziwe. Gdyby tam się pojawiło choćby pięć sfabrykowanych maili, PiS by to wykorzystał do sfalsyfikowania całości. Znamy ich metodologię prowadzenia własnych operacji informacyjnych. Są to bowiem operacje informacyjne, w których uczestniczą służby specjalne, prokuratura i media. Jednak nie wychwycili żadnego fałszywego maila, którym można by podważyć wszystko”.

☞ „Na tym etapie operacja jest zaprojektowana na wywarcie presji połączonej z szantażem w polu operowania, jakim jest KPRM. Chodzi też o doradców, dyspozycyjnych dziennikarzy, ludzi premiera i ludzi Dworczyka, który zbudował imperium personalne. On funkcjonuje we wszystkich zakresach działania państwa. I przekracza kompetencje, np. w kwestii ingerowania w sprawy obronności. Dlatego dla mnie Dworczyk jest osobą podejrzaną. (…) Gdybym pracował w kontrwywiadzie, Dworczyk byłby tzw. figurantem sprawy objętym badaniem”.

☞ „Jeśli nie ma takiej agentury, nie odpala się takiej operacji. Z moich obserwacji wynika, że nastąpił wzrost prorosyjskich zachowań PiS po uruchomieniu Poufnej. Myślę tu o kontaktach z europejskim środowiskiem proputinowskim. Putin tego potrzebował. Bo skoro uderzam w Ukrainę, to muszę wywołać w Europie dyskusję, czy warto się angażować w tę wojnę. Rosja dobrze to przygotowała od strony swoich wpływów. A co my zrobiliśmy? Nie widać, żeby kontrwywiad czy ABW zajęły się sprawą. Dworczyk ma status pokrzywdzonego – ale jeżeliby działano zgodnie z zasadami sztuki, powinien być głównym podejrzanym”.

☞ „Przypomnę jedną sprawę z Antonim Macierewiczem, bo to podobny przykład, jak można działać na rzecz Rosjan.(…) Powinien być zatrzymany od razu. Za to, że z trybuny sejmowej ujawnił stan naszych rezerw kierowanych pocisków rakietowych, możliwości wykrywania obiektów nisko lecących w pobliżu granicy rosyjskiej. Informacje te były chronione gryfem „ściśle tajne”, ponieważ zawierały parametry pozwalające Rosjanom skutecznie operować na pewnych wysokościach”.

☞ „Na tym też polega geniusz Poufnej (bo z punktu widzenia Rosjan to dobrze prowadzona operacja), że PiS nic nie może zrobić. Bo co powiedzą? Kurczę, wiecie, tak nam się wymsknęło, byliśmy nieuczciwi dwa, pięć, 80 razy? Sprawa jest też dobrze przygotowana technologicznie nie udaje się jej zgasić na poziomie internetu. Nie widzimy, co jest głównym celem tej operacji. Rosjanie mogą przejść do fazy ostrej, czyli albo ten rząd wywalić, albo – odwrotnie – odpalić maile opozycji, choćby sfałszowane. Po to, żeby zwiększyć szanse PiS w wyborach. Jaki to byłby zwrot! To by rozgrzeszyło PiS, a nasza prasa uwielbia walić w opozycję. Niech mi pani powie, dlaczego dziennikarze bardziej się interesują przewinami opozycji niż przestępstwami PiS?”

☞ „Jeżeli przyjąć że dzięki tym podsłuchom [w kilku restauracjach] Rosjanie wydźwignęli PiS do władzy rękoma, jak to mają w zwyczaju, podstawionych ludzi, bo Rosja Polakom śmierdzi, to nie zrobili jej takiego prezentu tylko dlatego, że to partia populistyczna i będą się z nią dobrze dogadywać. Jeżeli instalujemy jakiś rząd albo sprzyjamy jakiejś partii, to musimy mieć możliwość – wedle doktryny rosyjskich służb specjalnych – kontrolowania tej formacji po objęciu przez nią władzy. Mówiąc wprost: żeby PiS mógł być tym pieścidełkiem rosyjskim i dostać władzę, Rosjanie musieli już wtedy mieć swoich ludzi w PiS albo Solidarnej Polsce Ziobry”.

☞ „A wyjazd Kaczyńskiego i Morawieckie- go do Kijowa i propozycja wprowadzenia sił stabilizacyjnych? To uruchomiło Ławro- wa: Polska czyha na swoje dawne terytoria w Ukrainie. Czy Kaczyński ma taki budyń w mózgu, że bąknie coś takiego bez kon- sultacji? Nie wierzę. To propozycja dużego kalibru, musiała być przygotowana, i dał- bym spore pieniądze, żeby się dowiedzieć, kto za tym pomysłem stał. Bo to była idea kogoś, kto robi dla Rosjan”.

☞ „Główny cel oddziaływania rosyjskiego to podział społeczeństwa – jedność jest uważana za istotny obronny zasób militarny. Na rozbite społeczeństwo liczył Putin w Ukrainie, nie przewidział procesów, które zaszły po aneksji Krymu. W polskim społeczeństwie podział wcale nie przebiega na linii: zwolennicy PiS a przeciwnicy. Tu wszystko jest już poszatkowane. PiS wpłynął na rosyjskim silniku, czyli stosując klasyczne formy oddziaływania charakterystyczne dla Rosji. Bo ani Chińczycy tak nie działają na obce kraje, ani Amerykanie. A PiS działa tak, jakby byli szkoleni przez Rosjan albo mieli rosyjskich doradców od wojny psychologicznej”.

☞ „PiS jest atrakcyjną formacją dla Rosjan także w życiu pozagrobowym. Jeśli polski naród wywali PiS w wyborach, to oni z pomocą Rosjan zgotują Polakom piekło. Patrząc na te gigantyczne liczby podsłuchów dokonywanych przez małe polskie służby, można się spodziewać, że zebrano nieprawdopodobną liczbę informacji o oponentach politycznych. (…) Przesiąkamy Rosją. A na tezę, że tutaj działa rosyjska agentura, zazwyczaj kontrargument jest taki, że PiS z głupoty robi takie rzeczy, które systematycznie się wpisują w rosyjskie interesy”.

4 komentarze dotyczące “Maile są prawdziwe. Agentura też!

 1. Anonim

  Czytałem całość. To jest straszne. Targowica w szczytowym wydaniu. Skurwysyny po prostu

  Polubienie

 2. Anonim

  Przeczytałem i pierwsza myśl, jaka się pojawiła to „Dlaczego mnie to nie dziwi?”. Być może przekaz generała jest jakimś dezinformacyjnym majstersztykiem, ale jego wywód wybitnie trzyma się kupy. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę następstwa opublikowania tego tekstu – co grozi niepokojami, destabilizacją itd, też warto się zastanowić, komu najbardziej może na tym zależeć. Obyśmy nie dali się wypuścić w maliny. Jeśli jednak jest to prawda to mamy wojnę domową i to w najgorszej wersji. Bo byłaby ona początkiem mega konfliktu światowego, włącznie z użyciem broni jądrowej. I pomyśleć, że za tym wszystkim m może stać taka mała pierdoła z Zoliborza, z ul. Mickiewicza. Ale ta kurwa nie ma honoru, dlatego właśnie jest kurwą.

  Polubienie

 3. sheridan5455

  Protokoly pewne chlopaki przestudiowaly i to ze zrozumieniam,na pamiec i na wyrywki.

  Polubienie

 4. wiesiek

  Co zrobisz Jeśli Macierewicz mógł ludowi pisowskiemu wmówić zamach i wybuchy,układając swoje „puzzle” pobrane z pudelek MAK i Komisji Millera docinając je przy pomocy nożyczek by się „zgadzały’,to dalej są w stanie wmówić suwerenowi, ze żadnych agentów Rosji w ich szeregach nigdy nie było i nie ma
  Taka jest wiara w prawdy objawione, w ich szeregach.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: