WIARA / KU KLUX KLER

Inflacja szaleje w parafiach

No i proszę bardzo… a wydawało się, że złego diabeł nie tyka. A jednak tyka, dokręca, do ściany dociska. Nie wiem czy wiecie, ale kościół też cierpi z powodu inflacji. Cierpi bardzo, niczym Jezus na krzyżu, albo jeszcze bardziej. Nawet tu i ówdzie ledwo dycha. Jak tak dalej pójdzie to będzie za chwilę wysyp parafii które zbankrutowały. Dobra wiadomość jest taka, że będzie sporo posesji do wzięcia za grosze, wiadomość zła – nie wszystkie da się przerobić tak od ręki na kluby, supersamy czy wielopoziomowe garaże. Ale będziemy się tym martwić jak przyjdzie czas.

Dziś prognozy są takie, że w kościołach będzie zimno, ciemno i biednie będzie. Jezus w tych swoich kusych majteczkach zamarznie pewnie na kość. Szkoda gościa, bo nie dość, że go ukrzyżowali to teraz jeszcze na dodatek zimnem choć go upokorzyć, a pamiętajmy, że on z ciepłego raczej kraju, nieprzywykły do takiego dyskomfortu jaki mu inflacja szykuje. Ale co tam Jezus…

Trzeba będzie oszczędzać na całego, to znaczy zwolnić kościelnego, organistę pogonić (i tak kretyn fałszuje), oraz pana Józia od wszystkiego, gosposię trzeba będzie też oddalić (no chyba, że jednocześnie jest konkubiną, co stwarza problem zupełnie innego rodzaju), zaoszczędzić na butach i spodniach dla syna, lub kurtce North Face dla córki. Jednym słowem chujowo wygląda najbliższa przyszłość.

A parafianie oszczędni, ściubią, doli odpowiedniej na tacę nie dają, o swoje tylko dbają, w dupie księdza mają, więc jak tu żyć?

Daje się słyszeć mądre podpowiedzi.

Trzeba jakoś „poszerzyć wyobraźnię parafian” co do faktycznych potrzeb księdza i kościoła, trzeba aby zrozumieli, że dziś rzucenie dychy czy dwóch dych na tace, to skandal, to jakby dać księdzu w mordę, to obraza po prostu. Wierni – mówią księża – w tej trudnej sytuacji muszą nauczyć się dzielić ze swoim kapłanem wszystkim tym co mają, czasem – niestety – nawet samemu odejmując sobie od ust. Bo kapłan to rzecz święta, jego interes jest najważniejszy.

Jak mówił ostatnio nieoceniony biskup Jędraszewski, „trzeba czasem umieć zrezygnować z tego, co się nam wydawało, że już posiadamy, że mamy to już na całe życie i będzie nam pod względem materialnym tylko lepiej. (…) A tym co mamy, co nam zostało, trzeba obowiązkowo dzielić się potrzebującym, także z księdzem, a może przede wszystkim z księdzem, bo ksiądz nie zarabia, ksiądz nie jest na etacie, księdzu nikt nie płaci, on jest na łasce i niełasce was, wiernych. Jego inflacja dotyka najdotkliwiej”. No tak pan Marek mówił, prawie płacząc i co chwilę ze wzruszenia nos wycierając.

Więc ludu boży patrz, słuchaj i ucz się i obserwuj, czy może już dziś (kiedy piszę te słowa może właśnie to się dzieje), pan biskup Marek Jędraszewski spektakularnie, w obecności kamer TVP i mikrofonów Radia Maryja, uroczyście rezygnuje z tego co posiada. Wyprowadza się z ociekającego złotem pałacu, szaty zdobne oddaje na licytację, luksusowe Audi czy BMW oddaje potrzebującym, a sam w potrzebie przesiada się do tramwaju, obiecując przy okazji, że odtąd chodząc w worku pokutnym, będzie żył tylko z tego co lud na tacę rzuci, lub co użebra pod katedrą! Idźcie i czyńcie podobnie, a tym co uzbieracie dzielcie się z księdzem dobrodziejem, bo on z pewnością ma gorzej od was!

No ale póki co naród ten – uważający się nota bene za bogobojny – tego jakoś nie zrozumie i nie czuje i wygląda na to, że księża będą mieli przejebane. Powyzdychają nam jak muchy. Z głodu i z zimna. Fatalnie to wszystko wygląda, tym bardziej, że bóg z pewnością widzi co się dzieje, i z jakiegoś powodu ni chuja nic nie robi, bierze po prostu problem na przeczekanie. Pomijając oczywisty przecież szczegół, że on jako wszechmocny, sam jest najpewniej sprawcą tego zamieszania i nawet straszne go to bawi. No taki złośliwy chujek z niego po prostu, ale z drugiej strony nie ma co się dziwić, bo ma swoje lata, a każdy na starość albo dziecinnieje, albo odwala mu na całego. Tu najpewniej w grę wchodzi jedno i drugie.

11 komentarzy dotyczących “Inflacja szaleje w parafiach

 1. Jedynym efektem Twojego tekstu, drogi Revelsteinie ,będzie zwiększenie strumienia pieniędzy płynącego z rządu, samorządów i spółek skarbu państwa do przepastnych kieszeni czarnej mafii.
  Im mniej Polek i Polaków chodzi do kościołów, tym bardziej politycy wszystkich opcji prześcigają się w zbożnym trudzie wzbogacania sukienkowych.

  Polubienie

  • Nightgale

   No to że w związku z ogólnym syfem finansowym kler uderzy do państwa po kasę, to „oczywista oczywistość”>
   Ale Revela w to nie mieszaj 😉

   Polubienie

 2. Dżina

  Ptaki niebieskie nie sieją, nie orzą ,a mają się dobrze .Więcej wiary ,ja tam wiem ,że nie umrą z głodu ,te brzuchy wielu biskupów i proboszczów to z głodu ? ,takiego jak u afrykańskich dzieci? .

  Polubienie

 3. kamrat

  Też im współczuję,zimno,głodno…Ale,ale-jestem pewny,że jakaś manna im spadnie i to nie od ich Mzimu,ale z tacy PiS-u.
  A na tę tacę zrzucamy się wszyscy.

  Polubienie

 4. Mam własny sposób na zwalczanie chciwej sekty – za udział każę sobie płacić. Ostatnio uczestniczyłem w pewnej imprezie i niczym się nie wyróżniając spośród przybyłych, klękałem, wstawałem i nawet znak pokoju przekazałem, a jakże. Nieco z góry patrzyłem na księdza, bo wziąłem dwa tysiące.

  Polubienie

 5. Wierna Kościołowi i Bogu

  Ty się nie bój co się będzie działo w kościele a Ukrzyżowanemu daj spokój i tak nie chodzisz na mszę więc morda w kubeł

  Polubienie

  • Anonim

   Jak by się zachowywał porządnie to by go nie ukrzyżowano. Chciał błysnąć no to błysnął

   Polubienie

  • Przepraszam, może ktoś wie, skąd u niewolników pedofilskiej mafii Kremówy takie poczucie mocy, że zwracają się samymi poleceniami do niepodzielających entuzjazmu dziedzictwem Karola, co został talerzem? A to „ty się nie boj!”, to znowu „morda w kubeł!”. Czy oni naprawdę są tak mało rozwinięci, że nie wiedzą, iż równie dobrze mogą rozkazywać poległemu Alikowi: „Kocie prezesa, ja ci mówię wstań!”???

   Polubienie

 6. Zaraz, zaraz…, a komu on się żali?! Do chuja karmazyna (że zacytuję abpa Mordowicza z filmu „Kler”)! A do Chrystusa „Króla Polski” i Maryi „Królowej Polski”, to nie łaska z tymi pretensjami? Zresztą…, mądrzejsi ode mnie już z troską panu biskupowi doradzili:
  Zaciśnijcie zęby, jedzcie mniej i taniej, docieplajcie domy przed sezonem, idźcie na obiad do znajomych, zbierajcie chrust, nocujcie w namiocie w lesie jedząc kanapki z kawiorem… i najważniejsze: grajcie w golfa, zamiast haratać w gałę! Poza tym, już tradycyjnie: zawierzcie Maryi, pokładajcie nadzieję w Panu, pamiętajcie że nie ma problemu, którego się nie da rozwiązać za pomocą różańca. Jędraszewskiemu i reszcie pedofilskiej mafii Kremówy składam serdeczne Bóg Zapłać, co prawdopodobnie oznacza, że przez całą wieczność będą ich dymać piekielne niedźwiedzie, ramen.

  Polubione przez 1 osoba

 7. wiesiek

  Nie boj żaby Oni gdyby co, wyżywią sie sami.
  A który to sukienkowy przyznał sie ze czerpie i jak wielkie korzyści z anten telefonii komórkowych zainstalowanych na „ich wieżach kościelny”
  A który to przyznał się ile bierze za wydzierżawienie na biura czy hurtownie sal katechetycznych które to wierni w czas komuny z zapałem budowali.A z ktorych nie płaci podatków
  Ktory to przyzna się iz jest właścicielem lub współwłaścicielem biur podroży przez które to „biura”miesiąc w miesiąc,rok w rok urządza pielgrzymki do „miejsc świętych”
  Ktory to dotychczas sie przyznał ile utrzymał gruntów z Komisji Majątkowej i jakie z tego powodu czerpie korzyści bądź to z dzierżawy bądź jako dopłaty z Unii.
  Ktory to dotychczas sie przyznał jakie to czerpie korzyści majątkowe będąc właścicielem wytworni,przetwórni rożnego typu spożywki od alkoholi po produkty spożywcze.
  Ktory to przyznał sie jak podwyższył stawki „za sakramenty” udzielane .Które to sa ponoć dobrowolnymi datkami.
  Ktory to przyznał sie i przyzna jakie korzyści czerpie z parkingów zlokalizowanych przy miejscach kultu które to parkingi i drogi do nich zbudowały władze samorządowe.
  Nie nie przyznają sie jak nie przyznawali do ukrytego handlu samochodami sprowadzanego zza granicy a zwolnionego od podatków wszelakich jako „przedmiot kultu”
  Ktory to przyznał się jakie to korzyści czerpie prowadzenia cmentarzy i „przemysłu funeralnego”gdzie ręka rękę myje noga nogę wspiera”Od trumniarza,kamieniarza do grabarza.
  Wyżywią ale mordy będą darli, jak przez wieki, ze im źle i ciężko I „dzielą biedę”z ludem bożym
  Wymieniać jeszcze ukryte dochody?Czy to wystarczy

  Polubienie

 8. Metropolity krakowskiego,jego ekscelencji,eminencji, Arcybiskupa JEDRASZEWSKIEGO – przewijaja sie oto takie tytuly pasozytow w Polin- panstwa teoretycznego ,gdzie podatki wynasza 70%, a zycie nie ma zadnego znaczenia, los tzw.Polakow bez nadziei …Rzady nieudacznikow,korupcji ,zöodziejstwa I pierdolonego kosciola swietego zboczenia I pedofilii powszedniej…….gin bezmozgowa polsko. !!!!!!!!!!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: