SZUM&POCHODNE

Kto komu łba nie urwie

W Myślenicach, mają problem, bo toczy nie tam wojna dobra ze złem. Jak na razie dobro przegrywa a zło jest górą. Ale może to nic zaskakujące, bo generalnie wszędzie tam gdzie rządzi PiS, zło triumfuje, a jeśli weźmie nie pod uwagę, że to na dodatek Małowolska, więc zdziwienie jest jeszcze mniejsze.

Opisały to już media, więc ja tak tylko w skrócie problem odnotuje, wedle świętej zasady, że należy ujawniać patoli, a owo zło i pisie skurwysyństwo szeroko „promować”, by się utrwaliło i by pamiętać o tym w czasie rozliczeń, które niechybnie nadejdą.

W SKRÓCIE PROBLEM WYGLĄDA TAK…

Głównym bohaterem jest tu Wojciech Gablankowski [>], nauczyciel WF w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności, ale także radny PiS. Pan Wojtuś ma dość specyficzny sposób bycia, a mianowicie mobbinguje a może nawet molestuje młodzież. Cytuje jeden z medialnych przekazów:

‼️ „Wychodzą mi ładne dzieci… Jak coś, to możecie się do mnie zgłosić” — „możecie wypiąć biodra, wypiąć siura, a jak nie macie, to chłopcy mogą wam pokazać” — „macie być w moim zasięgu wzroku, bo jeszcze z dzieckiem wrócicie” — „każdy facet to pijak, dziwkarz i krętacz, i za to nas kochacie” — „gdzie się łajdaczyłyście w zeszły weekend?”

To tylko niektóre wypowiedzi, które pan nauczyciel i radny PiS miał kierować do uczennic, ale słodkie to, jak sami zapewne przyznacie. Nie wątpię, że stać go na więcej i lepiej.

W sumie źle to wygląda i jest grubo, ale na razie nie przesądzajmy sprawy, nie mówmy, że pan Wojtuś to [- ocenurowano -], bo jak on sam twierdzi, wszystko to pomówienia, a mające to wyjaśnić śledztwo ciągle trwa. No faktycznie, trwa, już chyba siódmy miesiąc i końca nie widać, więc nadal nie wiemy, czy zachowanie nauczyciela to patologia, czy taki nowy standard.

JEST TU TEŻ PEWNA CIEKAWOSTKA

Otóż kiedy doprowadzone do rozpaczy, po wielokroć upokarzane małolaty poskarżyły się na Gablankowskiego wychowawczyni, ta oczywiście podniosła alarm i poinformowała o nietypowych metodach wychowawczych kolegi dyrektora i kuratorium. I to był jej duży błąd. Bo w odpowiedzi usłyszała, że jest winna „czynów uchybiających godności zawodu nauczyciela” i kuratorium – dla przypomnienia pod światłym panowanie pani Barbary Nowak – wszczęło wobec niej postępowanie wyjaśniające. Na czym ma polegać to „uchybienie godności” precyzyjnie nie wyjaśniono.

No i tak to w dużym skrócie wygląda. Pan Gablankowski póki co formalnie pozostaje niewinny, na wszelki wypadek teraz na urlopie zdrowotnym, z wielkimi szansami na wybielenie i uniewinnienie, a pani nauczycielka za chwilę na aucie, może i na bezrobociu, bo zdecydowała się poinformować – na jej nieszczęście kogo nie trzeba – że jej kolega to chyba fiksant, który dość niestandardowo jak na nauczyciela nie zachowuje i zachodzi podejrzenie, że to potencjalny zboczek.

Dlaczego sprawa utknęła? Wydaje się to dość proste. Po pierwsze, chodzi zapewne o przeczekanie, a po drugie i chyba to najistotniejsze: oto mamy pewien problem z chłopcem z PiS a nie powiedzmy z PO. Gdyby było odwrotnie, byłby już po zawodach, czyli nauczyciel siedziałby w areszcie wydobywczym, a prokurator właśnie by kończył postępowanie, wnioskując o odsiadkę i absolutny zakaz pracy z młodzieżą. A tak jest jak jest, czyli znajduje tu zastosowanie stare, dobrze znana zasada, że choćby gromy z nieba samego spadały to i tak kurwa kurwie łba nie urwie.

8 komentarzy dotyczących “Kto komu łba nie urwie

 1. sugadaddy

  No nie wiem, kto miałby ich rozliczyć, jak to całe towarzystwo to kruchciane dziady.
  Kościół rządził na ziemiach zamieszkałych przez Polaków od zarania i nic nie wskazuje, że coś w tej materii miałoby się zmienić.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Marcin B.

  PiSdokomuna ma się coraz lepiej

  Polubione przez 1 osoba

 3. Nightgale

  Dziewczyny w zasadzie popełniły błąd jeden.
  Zamiast iść do wychowawczyni, należało poinformować ojców, ewentualnie starszych braci.
  Wpierdol i popędzenie Wojtusia na goło z wackiem na wierzchu po mieście, powinno dać zbawienny efekt wychowawczy.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Pod warunkiem, że tatusiowie, to nie są PiSowskie klęczony spod kruchty, bo jak wiadomo chociażby z dokumentów braci Sekielskich, gdy dzieci zgłaszały rodzicom zgwałcenie przez księdza, rodzice dodatkowo jeszcze im wpierdol spuszczali i szorowali na kolanach do pedofila z przeprosinami. Umówmy się: całkiem spora część Narodu, to narodek-smrodek, który dla dobrego samopoczucie własne dzieci w łapy pedofila wyśle, a gdyby niejaki ojciec dyrektor burdel Maryja założył, to wielu rodziców za łapówki by miejsca swoim dzieciom załatwiało.

   Polubione przez 4 ludzi

 4. Mam nadzieję, że z kronik tych wypadków skorzysta wolna prokuratura po pogonieniu miękiszona i jego czopków, bo wygląda na to, że pani kurator teoretyczna Nowak Barbara nie pierwszy raz czyni ohydę, w dodatku noszącą znamiona przestępstwa, bo mobbing wobec nauczycielki, która raportuje drogą służbową prześladowanie uczniów przez nauczyciela, to przestępstwo, a już jeśli się okaże, że mobbing ów odbywa się w zorganizowanej grupie przestępczej, kategoria czynu zabronionego szybuje całkiem wysoko, wystarczająco wysoko, by całą szajkę zbrodniarzy posadzić bez żadnych zbędnych zawiasów. Oczywiście dużo bardziej skuteczne byłoby nawleczenie miękiszona wraz z kurator teoretyczną na zaostrzony pal, ale obawiam się, że to nielegalne.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Alex R.

   ;)Dokładnie

   Polubione przez 1 osoba

  • Ale najpierw prokuratura musiałaby się dopatrzyć znamion czynu zabronionego. A prokuraturą rządzi – wiadomo kto. I ma prawo – bo sam sobie to prawo nadał – przerwać KAŻDE postępowania, w KAŻDEJ sprawie, bez tłumaczenia się komukolwiek.

   Polubienie

 5. krzycho

  Dyrektor kuratorium podejmuje działania jak Z.Ziobro, przestępca generalny kraju. Będzie ścigał tych, co ujawniają nazwiska przestępców.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: