EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Rosjanie i Rosjanach

Rosjanie mówią o Rosjanach. Niektórzy wielcy i znani, jak Iwan Bunin, Iwan Turgieniew, czy Aleksandr Sołżenicyn, czy mniej znany emigracyjny pisarz Iwan Szmielow, inni też znani i wielcy, choć w istocie wszy, jak Maksym Gorki, przyjaciel Stalina i wielki fan sowieckiej Rosji, polakożerca i wielkorus Fiodor Dostojewski, czy Iwan Iljin, filozof, ale też faszysta i nacjonalista, duchowy ojciec Putina. A może faktycznie jest tak, że nie wiadomo, czy Rosjanie są źli, bo przez stuletnią dyktaturę nie mieli okazji być dobrzy?

↩︎

„Rosjanin jest największym i najbardziej zuchwałym kłamcą na świecie” (Turgieniew)

↩︎

Najważniejszym miernikiem sukcesu narodu rosyjskiego jest jego okrucieństwo” (Gorki)

↩︎

„Rosjanie to naród, który wędruje po Europie i szuka, co można rozwalić, zniszczyć tylko dla rozrywki” (Dostojowski)

↩︎

„Z przerażeniem myślę, kogo urodzi to pijane krwawe bydło, które przechwyciło władzę w Rosji i co będzie się działo z moim krajem za 2-3 pokolenia. Zresztą, co tu myśleć. Wszystko jest mniej więcej jasne” (Bunin)

↩︎

„Rosjanie to lud, który nienawidzi wolności, kocha niewolnictwo, kajdany na swoich rękach i nogach, brudny fizycznie i moralnie”. (Szmielow)

↩︎

„Nie ma na tym świecie istoty bardziej miałkiej, bardziej bydlęcej i chamskiej niż kacap. Urodzony w nazistowskim kraju, wykarmiony propagandą nazizmu, ten prymityw nigdy nie stanie się Człowiekiem. Jego kraj nie ma przyjaciół – tylko albo sługusy, albo wrogowie. Ten kraj jest zdolny tylko grozić, poniżać, zabijać. I aby zachować ten status przez Rosję, szeregowy kacap jest gotów poświęcić własne życie, życie swoich rodziców i dzieci, jakość życia własnego narodu. Zaprawdę – kacapy – to zwierzęta. Srogie, krwiożercze” (Sołżenicyn)

↩︎

Rosja to najbardziej paskudny, do wymiotów obrzydliwy kraj w całej historii świata. Metodą selekcji wyhodowano w nim monstrualne moralne potwory, dla których samo pojęcie Dobra i Zła wywrócone jest na lewą stronę. W całych swoich dziejach ta nacja tapla się w gnoju i chce utopić w nim cały świat” (Iljin)

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Rosjanie i Rosjanach

  1. kamrat

    To są wyjątki potwierdzające regułę wyrażoną w wypowiedziach.

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: