SZUM&POCHODNE

Słowo na niedzielę. Pomoc

Lepiej zorientowanych proszę o pomoc i uświadomienie mi – bo może niechcący coś przeoczyłem – czy Tadeusz Rydzyk, pieszczotliwie zwany ojcem, zaangażował się już całym swym katolickim sercem w pomoc biednym ludziom z Ukrainy, którzy w tym naszym nie mniej pięknym i katolickim kraju, szukają ocalenia, ukojenia i choć chwili spokoju?

Proszę więc o uświadomienie mi, lub przypomnienie, ile pieniędzy ze swej przepastnej kasy przekazał już pan Tadeusz, by ratować bliźnich, oraz czy może któryś z rozlicznych toruńskich akademików został już przekazany na schronienie dla uchodźców.

No i może, czy Radio Maryja, czy jak ono tam się nazywa, zbiera dary, czy przyciśnięci do ściany humanitarnym apelem Tadeusza emeryci, rezygnują z serka, gazu, prąd oszczędzają, by tylko sypnąć groszem, który zgodnie z zapewnieniami pana Tadeusza pójdzie na zakup ubrań, leków i chleba dla uchodźców, a dopiero z tego co zostanie kupi się nowego Maybacha.

Ciekaw jestem też czy Telewizja Trwam to wszystko pokazuje, tę bezprzykładną pomoc rydzykowych klubów, ten bezprzykładny wysiłek ludu bożego rydzykowego, by nie szczędzić grosza celem ulżenia tym, których domy przestały istnieć, a życie straciło sens.

Ja o niczym takim nie słyszałem, ale jak mówię, nieuważny raczej jestem i skoncentrowany na czymś zupełnie innym, więc akurat tę bezdyskusyjną zapewne dobroduszność ojca Tadzika mogłem przegapić.

5 komentarzy dotyczących “Słowo na niedzielę. Pomoc

 1. Anonim

  Albo „lepiej zorientowani” tu nie wchodzą, albo nie ma o czym pisać… A jak już o tym Rydzyku mowa, to musi mieć niezły wjazd na Kreml, skoro od 30 lat używa rosyjskich nadajników radiowych o dużej mocy, żeby nadawać na terenie Rosji te swoje kuriozalne wygłupy. W sytuacji, gdy właściwie całkowicie zlikwidowano w Rosji WOLNE SŁOWO – jak nazwać to co nadaje Rydzyk? Jak to co nadaje i to kim jest sytuuje go na mapie politycznej Polski, Europy, świata? W jakim świetle stawia to KRRiT i RMN, a tym samym PiS? O takim drobiazgu, jak rząd nie wspominam….

  Polubione przez 1 osoba

 2. Anonim

  Tego sortu skurwiele nigdy nie pomagają potrzebujących. Patrzą jedynie jakby tu wycyckać naiwnych

  Polubienie

 3. Za jakiś czas dowiemy się ile pieniędzy dostał Rydzyk, aby intensywnie modlić się za Ukrainę i jej mieszkańców.

  Polubienie

 4. Anonim

  Czas najlepszym sędzią. jak mówi porzekadło – „historia go osądzi”. I nawet rychliwa ta historia. Rydzyk sytuuje się jako jeden z największych agentów wpływów rosyjskich w Polsce. od lat realizował politykę Putina. Przeszkadzała mu Unia, Niemcy, w ogóle Polska w Europie mu przeszkadzała. Z dzisiejszej perspektywy widać czyją politykę i w czyim interesie realizował od 30 lat. W bardziej lub mniej jawny sposób. Kler od zawsze działał przeciwko Polsce. Już można zobaczyć jak majstrowali przy I rozbiorze Polski. Po czyjej stronie jest kler? Widać to jak na dłoni i nie ma że białe jest białe, a czarne to czarne. Nikt nam nie wmówi… Autor tych słów to też rosyjski agent, albo zwykły przygłup. Trzeciej opcji brak.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: