EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Christopher Hitchens

Christopher Hitchens (1949-2011) – amerykańsko-brytyjski pisarz, dziennikarz i krytyk literacki. Publikował na łamach „Vanity Fair”, „The Atlantic”, „The Nation”, oraz „The Wall Street Journal”. Znany był z niechęci do matki Teresy, Clintonów, Kissingera i brytyjskiej rodziny królewskiej. Autor ponad 20 książek, jednym z głównych przedstawicieli nowego ateizmu.

↩︎

Nie jestem nawet ateistą tak mocno, jak jestem antyteistą. Nie tylko uważam, że wszystkie religie są różnymi wersjami tej samej nieprawdy, lecz jestem również przekonany, że wpływ kościołów oraz efekty religijnej wiary są autentycznie szkodliwe. (…) Nie zazdroszczę wierzącym ich wiary. Z ulgą podchodzę do tego, że ta cała opowieść jest złowrogim bajkopisarstwem; życie byłoby nędzne, gdyby to, co wierzący utrzymują, faktycznie miało miejsce.

↩︎

Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom.

↩︎

Ćwierćinteligenci przystępują do kultów, których jedynym celem jest uśmierzenie bólu myślenia.

2 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Christopher Hitchens

  1. Pewnie ma powody aby nie lubić Clintonów, ale z mojej perspektywy więcej zła wyrządził Reagan, oszołomiony nienawiścią do ZSRR, zostawił Polskę na żer Watykanu.

    Polubione przez 1 osoba

  2. sugadaddy

    Rzuciłem dzisiaj okiem na jakieś wypociny, jak to do kościoła trzeba się odpowiednio ubierać;
    broń panie boże jakieś gołe ramiona, czy krótkie spódniczki. Jak do tego się ma do tego ich idol prawie goły wiszący na krzyżu? Jego golizna jest święta?

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: