POLITYKA

Można? Można! Tylko czy trzeba

Jak sobie patrzę na ten Kazachstan i na to co tam się dzieje to myślę sobie, że za moment doniesienia stamtąd będą u nas ocenzurowane, tak na wszelki wypadek. Bo proszę ja was, jak się naród Kaczystanu nasłucha i napatrzy, to może zrozumie coś, czego rozumieć raczej nie powinien i nie daj bosze dojdzie do wniosku, że skoro (wedle naszych wyobrażeń) pasterzom kóz i wielbłądów się udało, no to czemu innym miałoby się nie udać. W każdym razie nie zaszkodzi spróbować.

Widzę już nawet drobne, ale wedle mnie istotne różnice, to znaczy w jaki sposób Kazachstan był relacjonowany na przykład wczoraj rano, a jak późnym wieczorem. Otóż rano był względny spontan, zaś wieczorem rządowe, oraz afiliowane i przytulone przy władzy media, już na wszelkie wypadek relacje zaczęły pucować, i mówić o „wrogich elementach destabilizujących kraj„, oraz „radykałach i ekstremistach” wywołujących zamieszki na ulicach.

🚩 Zapewne po południu po gorących liniach poszedł przekaz, żeby nie eksponować, nie omawiać, nie epatować, unikać słowa „gaz” i „podwyżki”, a najlepiej to potępiać. Poza tym kogo w Polsce obchodzi jakiś Kazachstan, który nawet nie wiadomo za bardzo gdzie leży.

No, tak to się dmucha na zimne, zupełnie moim zdaniem niepotrzebnie, bo polski naród to leniwy naród, no i świadomy przy okazji, gdyż dobrze wie, że te wszystkie podwyżki po nawet tysiąc procent, ten gaz, prąd, te opierdalane pensje i emerytury, to tylko dla naszego wspólnego dobra, żeby nam się lepiej było, a Polska była dostania.

4 komentarze dotyczące “Można? Można! Tylko czy trzeba

 1. Anonim

  Naród leni. Narzekać tylko potrafimy

  Polubione przez 1 osoba

 2. Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żytniej dostali !

  Polubione przez 1 osoba

 3. nie będzie obcy pluł Nam w twarz!
  Sami sobie naplujemy!

  Polubione przez 1 osoba

 4. krzycho45

  Kamil Cyprian Norwid w 1862 roku,postawił następującą tezę. „Jesteśmy żadnym społeczeństwem.Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym.Polska jest ostatnie na globie społeczeństwo a pierwszy na planecie naród.Kto zaś jedną nogę ma jak oś globową,a drugiej nogi wcale nie ma,ten o – jakże ułomny kaleka jest. Gdyby ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszelkich Polaka przeczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne, monumentalnie znamienite. Ale tak,jak dziś jest, to Polak jest olbrzym,a człowiek w Polaku jest karzeł i jesteśmy karykatury,i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi.W życiu zbiorowym Polaków mózg znajduje się w odwrotnym miejscu niż być powinien.Polacy za póżno myślą,a za wcześnie działają,inteligencję zawsze wyprzedza i przerasta energia.

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: