SZUM&POCHODNE

Kara i otrzeźwienie

Sąd potrzebował jednak te kilku dni żeby otrzeźwieć i w efekcie nie zgodził się już na zatrzymanie drugiego z podejrzanych o lekkie otagowanie niewygodnymi hasłami elewacji kościoła Świętego Krzyża. To dobry znak i czekamy przeto na kolejny ruch, czyli zwolnienie z aresztu pierwszego z podejrzanych, który mam nadzieję w międzyczasie do niczego głupiego się nie przyznał. No chyba, że śledczy zastosowali wobec niego ulubioną metodę wymuszania zeznań, polegającą na podtapianiu i sadzaniu po nagości na nodze od krzesła.

Nie to żebym tu jakoś bronił tych malarzy. Zrobili rzecz względnie głupią, na dodatek działali po amatorsku i dali się złapać, więc teraz powinni ponieść karę, ale jednak adekwatną do czynu, a umówmy się, że wysprejowanie jakiegoś hasełka na budynku nie jest przestępstwem, tylko drobnym wykroczeniem, za które nie dostaje się dożywocia. Jakaś kara być powinna również dlatego, by w ogóle zniechęcić do tego typu działalności artystycznej, by ukrócić tę modę na wymazywanie czegokolwiek gdziekolwiek, bo rzeczywiście czasami jest to irytujące. Choć akurat przekaz „Jebać PiS” przemawia do mojej wyobraźni i jest w pełni akceptowalny. I to jakby po pierwsze.

A po drugie to nie widzę za bardzo jakiejś zasadniczej różnicy między powiedzmy moim budynkiem mieszkalnym, w którym rezyduję, a takim czy innym kościołem, gdzie ponoć rezyduje bóg i Jesus w jednej osobie, którego na dodatek nikt nigdy nie widział. Dlaczego bazgrołom, czasem arcywulgarnym w mnie na podwórku, interesuje się co najwyżej cieć, zaś innym bazgrołkiem, nawet nie za bardzo wulgarnym, interesuje się już i po nocach nie śpi połowa warszawskich policjantów kryminalnych? No to jest ta zagadka której ni chuja nie mogę rozwikłać.

No i może jeszcze po trzecie dołożę… To znaczy skąd niby się wzięła ta sumka 100 tysi, bo na tyle wyceniono szkody? A dlaczego nie dwieście albo milion, albo tylko dwa tysiące? Nikt nie widział żadnego kosztorysu, ekspertyzy, nic z tych rzeczy. Więc zastanawiam się nad tym i próbuję zgadnąć, z którego rogu sufitu pan prokurator wziął tę wartość. Prawy górny czy może lewy po przekątnej?

Kiedy – jak już wspomniałem – na moim budynku czas jakiś temu pojawił się głupi napis (a było świeżo po remoncie), to pan cieć, po pierwsze wziął karchera, po drugie jakiś proszek, a po trzecie kupił litr farby elewacyjne i mniej więc po dwóch godzinach sprawa była załatwiona. Sądząc ze zdjęć, powszechnie dostępnych, w przypadku owego kościoła, litr farby może by nie wystarczył, ale są też bańki po pięć litrów, powinno wtedy stykać.

❗️Karchera można pożyczyć, pędzel też nie jest drogi a kościelny czy inny tam umyślny – zawsze można też poprosić Bąkiewicza – zrobi to za friko, dla Jezusa i na chwałę matki jego Maryi zawsze dziewicy i niech taką pozostanie.

No niech to wszystko kosztuje pięć stów, okej, z narzutem za rozgrzeszenie niechaj nawet będzie tysiąc, ale to już na całkowitym wypasie. Tysiąc, a nie sto tysięcy!

Rozumiem przeto, że napisy napisami, ale przy okazji a konto dwóch frajerów, zrobi się od dawna odkładany remont całej elewacji. Należy też wykazać żal, wielki żal, że ci graficiarze amatorzy tak przez przypadek i z rozpędu, nie maznęli czegoś na dachu, bo byłaby świetna okazja, żeby na ich koszt wymienić cały na zupełnie nowy, a datki od wiernych na ten cel, przeznaczyć na Audi dla wikarego. No tak mniej więcej tę sprawę w dużym skrócie widzę.

6 komentarzy dotyczących “Kara i otrzeźwienie

 1. ereglo

  Od razu widać braki w twojej religijnej edukacji. Przecież wcale nie chodzi o to, że w tak ohydnie zbezczeszczonym budynku rezyduje jakiś bóg czy Jezus (nota bene – najwyższy czas uchwałą naszego drogiego sejmu, przywrócić historyczną prawdę, że żaden to żydowski Jezus tylko nasz swojski Jasiek Chrystusiak z Podhala), ale całkiem konkretny katabas, który straszy wiernych liberalną sodomą i gomorą, przed którą może nas uratować tylko Pis i Jarosław Polskę Zbaw osobiście. A za taką pasterską przysługę i kasiora gruba słusznie się należy i temu, co na taką świętość rękę ośmielił się podnieść właściwie należąloby tę rękę uciąć. Więc niech się cieszy, jeśli wymiga się trzymiesięcznym aresztem, odpowiednią grzywną i 2-3 latkami ciupy.

  Polubione przez 1 osoba

 2. wiesiek

  Słuszne to i sprawiedliwe gdy Izba Dyscyplinarna która jakwos jest a jakby jej nie było, zawiesi tego sędziego w swoich czynnościach, obniżając mu pobory co najmniej do połowy.Nie na darmo nasz Konrad Wallenrod bis sabotujący PRL w randze prokuratora dziś w SN ,powiadał i to z trybuny Sejmu
  „Sędzia winien być „spolegliwy wobec państwa”
  A teraz ta spolegliwość ma polegać na tym aby „państwo okazało srogość”/bo zaczną ****** *** /cokolwiek to znaczy/ malować na każdym płocie .
  A tak to sprawca posiedzi a i na jego koszt katabasy fasadę odnowiona zyskają.Czyli wilk nażarty a i owca cała.
  A i tak za wszystko zapłaci suweren.

  Polubienie

 3. bandie39

  Wiesiu, błąd. Nie ****** *** tylko ***** ***
  I tak trzymać!

  Polubienie

 4. weramax

  Napis na ścianie, areszt, proces kara , obraza uczuć religijnych. Jeśli za pobaźgraną ścianą , lub nie pobaźgraną katabas gwałci ministranta to najwyżej przeniosą go do innej parafii, a usłużny prokurator będzie coś pierdilił o ciumkaniu.

  Polubienie

 5. Chj mnie ob chodzi kościól. Proszę Pana. Biorąc, że pegazusa użyto podczas wyborów, wybory zostały sfałszowane, są nieważne. Andżej krul gur, niech wraca do swojej inteligiencji.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: