EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Krzysztof Varga

Krzysztof Varga – pisarz, felietonista, dziennikarz, autor powiadań i powieści, oraz eseistycznej trylogii poświęconej historii i kulturze Węgier. Autorem tekstów piosenek. Rocznik 1968.

↩︎

Nie chciałbym, żeby rząd PiS wprowadził stan wojenny, ale z drugiej strony rajcuje mnie taka wizja, bo wyobrażam sobie, jakby taką akcję spaprał. Uszami wyobraźni słyszę przemówienie prezydenta Dudy proklamującego stan wojenny. A także widzę przemowę Kaczyńskiego, przy której mlaskanie Jaruzelskiego byłoby przebojem rock and rolla. Wyobrażam sobie przemawiających Dudę i Kaczora, i rżę niestety. Rżę jak koń, kwiczę jak prosię i tarzam się ze śmiechu po podłodze. Stan wojenny wprowadzany rękami Błaszczaka i Kamińskiego, przy merytorycznym wsparciu Sasina i Suskiego, rozgrzewa mi wyobraźnię. Byłaby to akcja brutalna, ale chaotyczna, groteskowa i kompromitująca nieudacznictwem. Po prostu wstyd na cały świat

3 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Krzysztof Varga

 1. „Stan wojenny (…) rozgrzewa mi wyobraźnię. Byłaby to akcja brutalna”…
  Podobnie jak prezesowi. Ty byłeś zbyt młody i głupi, a on przespał swoją szansę.
  Jaruzelski nie mlaskał, tylko jeden z braci.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Mietek

  Mam takie samo zdanie

  Polubienie

 3. Wspaniała rubryka :często wracam do poprzednich wpisów .Dzisiaj zahaczyłam o wpis Grońskiego ,jakże aktualny w świetle reformy Czarnka .”Umundurowanie dusz ” – przecież o to w całej reformie chodzi. Moja trzy i pół-letnia wnuczka z przedszkola przyniosła patriotyczną piosenkę.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: