POLITYKA

Charakter państwowy w odcieniu brunatnym

Z jakiegoś niejasnego dla mnie powodu, marsz który był dotąd prywatną inicjatywą grupy zadeklarowanych lub zakamuflowanych faszystów, nagle stał się imprezą rangi państwowej. Zapytacie przeto czy wynika z tego jakaś istotna różnica? Wynika, niewielka ale jednak.

Otóż rzucanie kostką brukową i podpalanie mieszkań przy trasie, będzie w tym roku miało „charakter państwowy. Pisiorstwo namaszczając te psychiatryczno-kryminalne środowiska, nadało forsowanemu przez nich łajdactwu, przemieszanemu z jawną bandyterką, charakter państwowej ideologii. To sprowadzenie tradycji niepodległościowej do poziomu bruku, gdzie na dodatek wzorem patrioty jest psychol Bąkiewicz. Normalny człowiek dostaje drgawek i wymiotów jak pomyśli, że miałby coś takiego czcić i świętować.

A tak a’propos bruku… Słyszę, że celem uwiarygodnienia jakoby państwowego charakteru owego marszu nienawiści, udział w nim zapowiedzieli prezydent i premier. Rozumiem przeto, że aby wpisać się w klimat imprezy i zachować się zgodnie z obowiązującą tradycją, panowie jako pierwsi obrzucą kamieniami policjantów. Nie wiem jak da sobie z tym radę Duda, bo śmajus i jakiś taki nieposkładany, ale Morawiecki to spoko. Lata temu wedle legendy, którą sam stworzył, lub znacząco podkręcił mało istotne fakty, latał po rusztowaniach i rzucał w milicjantów butelkami z benzyną. Nie powinien więc mieć problemów, żeby teraz jebnąć przykładnie kawałkiem kostki, lub nawet całą, lub nawet dwa razy. W każdym razie oni zaczną, Duduś z Matouszem, że tak powiem uroczyście przetną wstęgę, dadzą sygnał – „Uważamy imprezę za otwartą, Robert, możecie napierdalać„.

W tym kontekście zastanawiająca jest również decyzja wojewody Radziwiłła, który polecił Trzaskowskiemu usuniecie z trasu marszu wszystkiego co stwarza zagrożenie, lub może być użyte do zachowań agresywnych. Zniknąć mają kosze na śmieci, ławki a nawet stojaki na rowery. Zapomniał o rozebraniu chodników i demontażu wszystkich krawężników. Nie chce być nieelegancki w stosunku do mającego arystokratyczne przecież korzenie wojewody Radziwiłła, ale coś szwankuje mu jednak ten arystokratyczny intelekt. Bo przecież jak Trzaskowski usunie to co mu nakazał, to czym faszopatrioci będą napierdalać we wrogów ojczyzny? Skąd Duda i Morawiecki wezmą tę kostkę? Nielogiczna ta decyzja i taka wbrew, prawda?

🇵🇱 Patrząc na to z drugiej strony, trochę nawet poważniej patrząc, to oczywistym jest, że zakłada pan wojewoda Radziwiłł (być może nawet powinienem mu dodać trzecie „ł” na koniec, żeby jeszcze poważniej brzmiało), że w mającej „państwowy charakter” imprezie weźmie jednak udział bydło. Dużo bydła.

Czyli podsumowując: skrajny wandalizm, ataki na mieszkania warszawiaków, burdy z policją, będą jutro miały charakter państwowy. To po pierwsze. A po drugie, Bąkiewicz vel Bzikiewicz stał się formalnie członkiem rządu, wypada tylko czekać na nominację. Powiedzmy na początek jakiś podsekretarz stanu w ministerstwie edukacji, bo z Czarnkiem byliby umysłowo kompatybilni, a potem kto wie… Może własny resort, specjalnie dla niego powołany, powiedzmy ministerstwo krzewienia postaw patriotycznych? Co wy na to?

8 komentarzy dotyczących “Charakter państwowy w odcieniu brunatnym

 1. Porównując faszystów do bydła, obrażasz bydło, które na taką obrazę nie zasługuje…

  Polubione przez 1 osoba

 2. Anonim

  W tym momencie cieszę się że nie mieszkam w Warszawie tylko na wygwizdowie gdzie ci patryjoci nie dotrą. Ale szkoda stolicy bo przecież co są winni mieszkańcy Warszawy że mieszkają przy trasie przemarszu . Cały 11 listopada przesiedzą zamknięci w domach i będą się modlić aby race do ich mieszkań nie doleciały. Biada mieszkającym na parterze lub właścicielom lokali bo ci jak nic ucierpią. A kto zapłaci za zniszczenia?

  Polubione przez 1 osoba

 3. sugadaddy

  Wychodzi na to, że w czasie okupacji hitlerowskiej Polacy nic przeciwko tej okupacji nie mieli – przynajmniej w większości. No bo skąd ta miłość do faszystów? Na własne uszy słyszałem, że za Hitlera to był porządek, a co najważniejsze pogonił tych wrednych Żydów co to na Polakach żerowali. Czas skrywania tej miłości minął – teraz można jawnie i oficjalnie się z nią obnosić.
  Religie, nacjonalizm i patriotyzm, to najgorsze ideologie jakie wymyślił homo sapiens.

  Polubione przez 1 osoba

 4. wiesiek

  Czyli co?
  Za zniszczone mienie przez „patriotów”i wesoły tłum mam pełne prawo zwrócić się do organizatora tej chucpy Czyli do rządu.
  Gdyby co oddać sprawę do sądu Gdzie akurat sędzia ,w myśl ,prokuratora dziś sędziego SN, ma obowiązek pełnić” służebną role wobec państwa”
  .I cieszyć się ze jeszcze nam sędzia nie przyłożył.Za zawracanie głowy.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Można obejrzeć Afroamerykanów z flagą konfederacji, można obejrzeć i usłyszeć Polaków zafascynowanych Hitlerem i mordowaniem innych Polaków, można było przeczytać w NIE ( autorem był bodajże M. Szott ) o grupkach Żydów w Izraelu podzielających poglądy nazistów. Ręce opadają…

  Polubione przez 1 osoba

 6. Kamikaze z Silesia

  Przecież to paranoicy, jeden pali flagę niemiecką a drugi hajluje. W gruncie rzeczy to idioci.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: