SZUM&POCHODNE

Chciałbym się mylić

Na prawicy wzburzenie w zenicie i przygotowania do szturmu modlitewnego. Poszło o zdanie: „Polacy znów, jak w czasie wojny, nic nie robią dla umierających ludzi”. To zdanie z publikacji Wyborczej dotyczącej sytuacji na wschodniej granicy.

Jedna z bohaterek tekstu mów też – „widzę lustrzaną sytuację z tym, jak Polacy zachowywali się w czasie wojny”. No i stąd ten gwałt i skowyt na prawicy. Bo w czasie wojny Polacy byli aniołami, może nawet większymi niż teraz.

W zasadzie to im się nie dziwię tym prawaczkom, naziolkom i faszolkom, mają swoją historię z którą dobrze się czują. Przecież wiadomo – mówią – że Polacy byli mężni, wspaniałomyślni i wielkoduszni, ani jednego przypadku skurwienia, i pomagali jak tylko mogli, w zasadzie pomaganie było sensem ich życia w czasie tej wojny, tyle że z tym pomaganiu tak się rozpędzili, że w pewnym momencie pomagali obu stronom. Niestety, o tym drobiazgu koledzy z prawej nie chuja nie chcą pamiętać, zaś każdego kto im o tym przypomina natychmiast straszą prokuratorem.

I chciałby przy okazji jeszcze kolejny drobiazg doprecyzować – otóż koledzy prawacy i faszonaziole, w czasie wojny rzeczywiście zginęło prawie 6 milionów, co do tej cyfry macie rację, ale będąc precyzyjnym trzeba koniecznie zaznaczyć, że było to 6 milionów nie tyle Polaków, co obywateli polskich. To może drobna, ale wedle mnie jednak istotna różnica. Warto o tym pamiętać.

A poza tym po co ta cała dyskusja? Ano po to, żeby za czas jakiś się skonfrontować. To co się dzieje na granicy – z racji całkowitego szlabanu a nawet przypadków prześladowania dziennikarzy którzy o tym piszą – wiemy tylko ze szczątkowych relacji. Generalnie wedle propagandy jest wspaniale, żołnierze najróżniejszej maści do upadłego bronią naszej niepodległości. I aż nie chcę teraz myśleć, co się okaże, jaka dramatyczna prawda wyjdzie na jaw, kiedy to się wszystko skończy, a na miejsce zdarzeń (kto wie czy nie miejsce zbrodni), wejdą niezależni prokuratorzy, niezależne komisje, także te międzynarodowe, żeby wszystko zmierzyć, opisać, i wyjaśnić.

I brnąc dalej nie sądzę, aby owe tak prawaków bulwersujące zdanie, było czymś napisanym na wyrost. Bo jest tak jak było kiedyś, tylko – na razie – w nieporównywalnie mniejszej skali. Są ci co pomagają, ale nie brakuje tych którzy kijem by dobili i czekają na okazję. Choć szczerze mówiąc chciałbym się mylić.

5 komentarzy dotyczących “Chciałbym się mylić

 1. sugadaddy

  Jaki jest lud boży każdy widzi. Ale żeby LEKARZE pozwalali umrzeć kobiecie, bo ich katolickie sumienie nie pozwala na aborcje/ bo są parszywymi tchórzami i psychopatami, to się w pale nie mieści. To oni powinni odpowiadać za morderstwo z zimną krwią.
  Ale żyjemy w kraju postawionym na głowie – zło jest teraz dobrem, a dobro prawdziwe jest na cenzurowanym. I to wszystko za sprawą jednego sukinsyna, który napawa się władzą absolutną.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Krzych

  Doły z wapnem zawsze w końcu się odnajdują. Zawsze.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Husaria z Jedwabnego. Umówmy się: I tak zdanie „Polacy znów, jak w czasie wojny, nic nie robią dla umierających ludzi” jest dość neutralne, bo wszyscy wiemy, że prawda jest trochę zmodyfikowana. Otóż nieliczni Polacy usiłują pomóc umierającym ludziom, podczas gdy inni Polacy z władzami RP na czele tę pomoc uniemożliwiają, podobnie jak w czasie wojny nakładając sankcje na tych, którzy pomocy chcą udzielic.
  Wiem, wiem…, sankcje są zgoła różne, ale pamiętajmy, że III Rzesza była najpotężniejszym państwem Europy, podczas gdy Polska jest nadal klerykalnym skansenem bliższym Azji, niż Europy, więc możliwości zemsty za próbę pomocy są nieporównywalne.

  Polubione przez 1 osoba

 4. wiesiek

  I to tak wygląda w praktyce ” gdy nieliczni ratują honor tak licznym”
  A przyjdzie i taki czas ,gdy ci liczni wystawia piersi pod ordery i wyciągną dłonie po zaszczyty.
  Dezawuując tych tak nielicznych.To nasza specyfika narodowa.Kultywowana od pokoleń !

  Polubione przez 1 osoba

 5. Anonim

  Ja spotkałem się z liczbą 4,8 miliona zamordowanych przez Niemców obywateli polskich, z czego 3 miliony to byli Żydzi. Łatwo policzyć, że Polaków – nie chce pisać tu „prawdziwych Polaków” – było 1,8 miliona.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: