SZUM&POCHODNE

Zasłużony Nawiedzony

Po przeczytaniu duszoszczypatielnych relacji z pogrzebu Jerzego Targalskiego, jestem przekonany, że na Cmentarzu Powązkowskim, jeśli już innego nie ma do wyboru, koniecznie powinna powstać nowa, specjalna strefa. Nazwałbym ją Aleją Ludzi Nawiedzonych.

Nawiedzonych i ciężko doświadczonych przez los, których już tam leży przynajmniej kilku, a zapewne wkrótce dojdą nowi. Zasługują z pewnością na swój specjalny sektor. Nie chcę tak po nazwiskach teraz kogo tam w dalszej kolejności widzę, bo po pierwsze oni ciągle żyją, więc wolałbym by przedwcześnie nie tłoczyli się w kolejce rezerwując sobie miejsce, a po drugie życzę im pozostania jednak w jakim takim zdrowiu (fizycznym) i wszystkiego najlepszego im też życzę, bo dzięki nim ten mały świat wokół nas jest troszeczkę chociaż weselszy. Czasem przez łzy, ale uśmiać się można.

Pan Targalski to był niestety jeden z cięższych przypadków. Był on od długiego czasu, w zasadzie od zawsze, w stanie permanentnie pogłębiającego się nawiedzenia i w moim odczuciu chorobliwie nienawidził wszystkich tych, którzy mieli odmienny niż on ogląd świata, a zwłaszcza ładniejsze mieli oprawki okularów i cieńsze w nich szkła, oraz rudego kota. Taki był i taki pozostał w mojej wybiórczej pamięci i głoszone teraz peany na jego cześć przez innych, chwilowo lub chorobliwie również nawiedzonych, nie są w stanie przekonać mnie, że było inaczej.

To może była i inteligentna na swój sposób jednostka, ale jednocześnie mały (nie tylko o posturę chodzi), mściwy, złośliwy i pamiętliwy człowieczek. Tak go zapamiętałem, tak też opisali mi go inni (w tym radiowcy), którzy mieli ewidentną nieprzyjemność spotkania go na swojej zawodowej drodze. Amen.

4 komentarze dotyczące “Zasłużony Nawiedzony

 1. Anonim

  Aleja Zasłużonych Nawiedzonych

  Polubione przez 1 osoba

 2. wiesiek

  Zwyczajnie jak na neofitę „z przeszłością”starał się wchodzić w d władzy
  Styl – czy raczej jego brak – Targalskiego postawił na baczność polityków wszystkich opcji, nawet tych z PiS, którzy otwarcie przyznali, że należy się go z radia pozbyć. Tadeusz Cymański powiedział nawet, że jego zachowanie “świadczy nie tylko o braku kultury, może świadczyć o głupocie”. Podobnego zdania było Stowarzyszenie Wolnego Słowa, Elżbieta Kruk, szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a także prezes Polskiego Radia, Krzysztof Czabański, który wprawdzie jest współautorem radiowych czystek, ale zwrócił się do Rady Nadzorczej PR o zbadanie sprawy i zawieszenie swojego kolegi.No i odwołano.
  Jak to mawiano”na prawicy”/podczas pogrzebu Geremka/
  Dzięki ci Boże ze go od nas zabrałeś !

  Polubione przez 1 osoba

 3. Anonim

  A ja uważam ze był to wielki Polak i patriota

  Polubienie

 4. jaikot

  A ta dama na prawo ma dziwne fryzury.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: