SZUM&POCHODNE

Biologia ością w gardle stoi

Czas wreszcie zabrać się do tej biologii, bo to przedmiot który w umysłach młodych ludzi sieje prawdziwe spustoszenie. Przeczytajcie proszę, nawet po łebkach, jakikolwiek podręcznik do tej biologii, to włos na głowie wam się zjeży.

W ministerstwie tzw. edukacji przebąkują, że Czarnek powołuje właśnie specjalny zespół ekspertów, który przeanalizuje podręczniki do tego przedmiotu pod kątem zawartych tam treści, a przede wszystkim pod kątem ich zgodności z nauczaniem kościoła. Uczniowie mają mieć do dyspozycji podręczniki wolne od heretyckich treści i fantastycznych żeby nie powiedzieć fantazyjnych teorii nie mających nic wspólnego z ogólnie znaną i akceptowana „przez nas” prawdą.

Jak na razie biuro prasowe ministerstwa nie udziela żadnych informacji na ten temat, to znaczy nie chce mówić kto zasiądzie w tej komisji, jak będzie ona liczna i kiedy ma rozpocząć prace. Ba, ministerstwo nie chce nawet potwierdzić, że taka komisja powstaje. Po prostu morda w kubeł.

Z plotek wiemy jednak swoje. Wiemy, że Czarnek podjął tę decyzję, po protestach rodziców, którzy skarżyli się, że w podręcznikach do biologii znajdują się nieodpowiednie i deprawujące młodzież treści i teorie, absolutnie niezgodne z obowiązującą prawdą oraz ich, rodziców, światopoglądem. Prosili ministra o szybkości zdecydowaną decyzję, żeby powstrzymać postępujący i niekontrolowany proces deprawacji uczniów.

Z rozmowy z jednym z zaprzyjaźnionych z nami urzędników wiemy, że w instrukcji jaka wyszła przed paroma dniami z gabinetu ministra wynika, iż w składzie komisji mają się znaleźć przedstawiciele kościoła wskazani przez Episkopat, „wybitni naukowcy” z KUL, oraz przedstawiciel Ordo Iuris. Wedle naszego źródła komisja do weryfikacji treści podręczników do biologii, ma być powołana ponoć do końca września. Nie wyznaczono jeszcze daty pierwszego spotkania. Nie sprecyzowano też na razie jakie dokładnie treści, wątki i tematy mają zostać przeanalizowane, a następnie ocenzurowane, lub wręcz usunięte z podręczników. Na wszelki wypadek prace przyszłej komisji będą utajnione.

BONUS

3 komentarze dotyczące “Biologia ością w gardle stoi

  1. sugadaddy

    Chyba nikogo to nie dziwi? Chyba że, nie posiada tzw. rozumu. W ukochanych USA tylko dwadzieścia kilka procent uznaje Darwina – dlaczego u nas miałoby być inaczej?
    Zresztą z tego co widać gołym okiem, to chyba jest jeszcze gorzej.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Targalski nie żyje.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: