WIARA

A wszystko przez jeden głupi lanszaft

Dobrze, że są jeszcze sądy dla których czyjaś, nie do końca ustalona acz obuta noga stojąca na świętym jakoby lanszafcie, to nie jest żadna obraza uczuć, zwłaszcza tych religijnych. Jeśli zaś mówimy o jakiś uczuciach bądź odczuciach, to sam ów lanszaft, replikowany bez zastanowienia w milionach zapewne egzemplarzy, jest przykładem obrazy uczuć estetycznych każdego w miarę wykształconego i trzeźwo stąpającego po ziemi człowieka.

W każdym razie finał jest taki, że ów sąd uznał, iż Nergal stojąc butem na sfatygowanym nieco portrecie Matki Boskiej (ponoć to ona, choć nie udało do końca się ustalić, któż to pod tym trzewikiem artysty się naprawdę skrywa), nie obraził uczuć religijnych bogobojnych obywateli polskiego talibanu.

Sąd ów, poza rzecz jasna niezależnością i odpornością na naciski, zaimponował mi jednym, a mianowicie argumentacją.

W skrócie chodzi o to, że „obrażeni” sami sobie są winni. Nie czuliby się obrażeni, gdyby po prostu i najzwyczajniej w świecie nie oglądali treści umieszczanych przez Darskiego w mediach społecznościowych. Tym bardziej, że jest tam jasno sformułowane ostrzeżenie, iż treści tam prezentowane mogą źle wpływać na stan psychiczny niektórych odwiedzających. A ponieważ stale i permanentnie tam bywają, z pewną lubością nawet, to same sobie są winni.

Sąd nie może skazywać żadnego człowieka, w tym artysty, za to, że ktoś inny i zupełnie zazwyczaj przypadkowy, ma ewidentnie psychiatryczny problem z odbiorem otaczającej go rzeczywistości i czerpie z tego swego cierpienia perwersyjną satysfakcję. Perwersyjnie lubi być obrażanym. No niestety, są wokół nas kretyni i nie obciążajmy winą za to Nergala. Takie w skrócie jak zaznaczam jest stanowisko sądu.

Powiem wam, że jeszcze nigdy nie czułem się tak ukontentowany, wyjątkowo prostą i logiczną argumentacją.

Moja żona na przykład czuje się urażona wystąpieniami takiego choćby Jędraszewskiego, uważa że to co mówi, to co sobą reprezentuje, obraża wszystkie możliwe uczucia, od estetycznych po intelektualne, nie mówiąc o totalnym jego skundleniu, ale zamiast biegać po prokuraturach – swoją drogą też mocno już skundlonych – po prostu Jędraszewskiego unika. Nie czyta i nie ogląda żadnych mediów w których na tego typa mogłaby się natknąć. Dzięki temu jest zdrowsza, a jej uczucia, w tym te mordercze, są w stanie absolutnego wyciszenia. Teraz mądry sąd poradził to samo głupim z zasady katolickim fundamentalistom. A wszystko to, całe to zamieszanie, to przez jeden dyskusyjnej urody jarmarczny lanszafcik.

4 komentarze dotyczące “A wszystko przez jeden głupi lanszaft

 1. A ja wierzę w Czerwonego Kapturka !!! I niech tylko komuś przyjdzie do głowy Go obrazić…

  Polubienie

 2. krzycho45

  Polacy gustują w demonstrowaniu swoich obrażonych uczuć religijnych, to sygnał o zidioceniu narodu.W państwie PiS każdy musi uważać co gada, bo mogą go dopaść. Sprawa Nergala, Dody i Urbana, niektórzy wmawiają nam, że to wolny kraj.

  Polubione przez 1 osoba

 3. wujcio

  Po pierwsze strasznie liche te uczucia religijne, skoro tak łatwo je obrazić.
  Poza tym, gdyby zmienić w tym paragrafie z obrazy uczuć religijnych na obrazę inteligencji, to trzeba by postawić zarzuty wszystkim fanatykom katotalibanu.

  Polubione przez 1 osoba

 4. wiesiek

  Polska to kraj która przypomina mi stale taki dowcip o babie której to sąsiedzi „obrażali uczucia” bo po mieszkaniu chodzą nago.
  Na jej skargę przysłano dzielnicowego na wizje lokalna.
  Ktore to okno i którzy to sąsiedzi ,pani pokaże.
  No te okno i ci sąsiedzi powiada baba .No tak ale przez pani okno nie widać tamtego wnętrza.
  No tak nie widać powiada baba ale jak pan do okna stół przystawi i wejdzie na niego to ich pan zobaczy
  Stad i wniosek sądu „Obrażeni często sami sobie winni!”

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: