WIARA / KU KLUX KLER ŻYCIE

Kalkulacja i plaga

Cenię Jędraszewskiego dlatego, że jest niezawodny. Zawsze coś palnie, co nadaje się na notatkę. Nie wiem, czy tam w tym Episkopacie, dbając o to żeby gawiedź się nie nudziła, mają jakieś dyżury, ale wygląda na to, że Jędraszewski jest na ciągłym, nie kończącym się dyżurze. Non stop przez dwadzieścia cztery godziny, siedem dni w tygodniu. Może dlatego, że nie ma lepszego klowna niż on.

Nowym skeczem popisał się w weekend, bo w weekend z jakichś powodów jest najaktywniejszy. Opowiedział ten dowcip wiernym, w trakcie jakiegoś religijnego spędu. Powiedział im, że w myśleniu o małżeństwie i rodzicielstwie coraz częściej wkrada się „kalkulacja„, a to skutkuje „plagą” związków nieformalnych i coraz częstszymi rozwodami. Niby nic, a bawi.

Bo naprawdę zabawne jest, jak tego typu pierdoły wygaduje facet, w którego życie, tak jak w życie nikogo innego, wkradła się „kalkulacja”. Kalkulacja z rozmysłem skalkulowana. Wybrał wygodne i całkowicie nieodpowiedzialne życie singla, bez jakichkolwiek zmartwień i poświęceń, na dodatek nieroba utrzymywanego przez innych, zwłaszcza tych wpatrzonych w niego jak w obrazek. Czy to jest uczciwe, czy to jest godne pochwały i naśladowania?

Wpisuje się tym samym zapewne w ową „plagę” związków nieformalnych. Pewności nie ma, ale wolno snuć przypuszczenia. A mianowicie, czy są to związki heteroseksualne, czy może homoseksualne, albo – co też możliwe – takie i takie, w dni parzyste chłopczyk, w nieparzyste dziewczynka. To jest to coś do końca niejasne, ale nie sądzę, aby w tym względzie różnił się od swoich kolegów, formalnie singli z bożej łaski i wyboru, a w praktyce…. Dopowiedzcie sobie sami, kogo dymają i jak „sformalizowali” te związki.

W tej sytuacji wytykanie innym, że żyją jak żyją, dupczą na boku, nieformalnie i nielegalnie (wedle Jędraszewskiego), jest zwyczajnie nie na miejscu, jest szukaniem źdźbła w oku innych, gdy samemu ma się pod powieką belkę. „Opłaca się, nie opłaca, warto, nie warto” – pyta pan Marek, choć nikt tak jak on i jego koledzy, na zimno tego nie skalkulował, konsekwentnie wprowadzając w życie. Po co takiemu żona, kłopoty, kłótnie, rozwody, wrzeszczące bachory, walka o byt, skoro dookoła pełno kleryków, dzieci wiernych, chętnych „gospodyń”, uległych i spragnionych awansu kolegów, wdów, nawiedzonych nastolatek, plus perspektywa dostatniego życia, wolnego od codziennych kłopotów. Takim bardzo łatwo więc przychodzi osadzanie i pouczanie innych.

Mnie to Jędraszewskiego pouczanie wisi i powiewa, ale martwię się o kondycję innych, zaangażowanych w życie i obronę kościoła. Pytam więc czy słyszą to co mówi Jędraszewski panowie Kurski Jacek, Terlecki Ryszard, Czarnecki też zresztą Ryszard, no i oczywiście czy słyszy to pan Kaczyński Jarosław, kawaler wręcz konsekrowany, który wybrał wygodne i nieodpowiedzialne życie singla z być może nieformalnymi związkami i luźnymi partnerami płci do końca niejasnej? Drodzy panowie, czy przypadkiem nie jest tak, że ten biskup was bezczelnie i nieodpowiedzialnie zaatakował? Bądźcie mężczyznami, miejcie jaja, nie dajcie po sobie tak jeździć. Weźcie odgryźcie się chujowi.

4 komentarze dotyczące “Kalkulacja i plaga

 1. berlin342

  No ten stary idiota jedraszewski to taki sam pedofil jak jego sukienkowe koleszki dziwisz,flaszka glodz, ten skurwiwiel watykanski maciel delgado . No i najwiekszy lotr bialy papcio kremowka z wadowic wojtyla.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Mietek

  @ Revelstein Dziękuję.To jest piękne: „Weźcie odgryźcie się chujowi”.

  Polubione przez 1 osoba

 3. wiesiek

  A mnie to dziwi.Dziwi niepomiernie dlaczego staremu dziadowi nawet nie przyjdzie do głowy ze to ich wina
  Ze te wszystkie nauki kościoła, ze te wszystkie próby przewodzenia, prowadzenia maluczkich poszły się dawno 3 razy pi.
  A mnie to dziwi, dziwi niepomiernie, ze niby wykształcony niby inteligentny nie widzi winy w sobie i działalności takich samych jak on z całego świata.
  Zawsze jest to wina innych szatanów wodzących na pokuszenie owieczki.I zawsze wina owieczek.
  Bo oni pasterze ,zawsze pozostają ,prawi sprawiedliwi niewinni i niesłusznie posądzani.A fakty No to tym gorzej dla faktów !!
  I nikt jak dotąd nie powie im prosto w oczy.
  Jako nauczyciele jesteście i to od dawna do dupy!!
  Jesli do wykonania tego co mówicie /głosicie/ zaprzęgacie prawo świeckie wraz z paragrafami KK to 3 krotnie jesteście do dupy

  Polubione przez 1 osoba

 4. wandeczka 9

  Jak zawsze konkretnie;)))))

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: