EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Alina Czyżewska

Alina Czyżewska – aktorka i działaczka polityczno-społeczna, koordynatorka programów społeczno-artystycznych dla osób niepełnosprawnych, oraz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Współzałożycielka i jedna z liderek ruchu Ludzie dla Miasta.

„Minister Czarnek odpływa w jakieś ekstremistyczne wyobrażenie o wychowaniu ludzi. Talibowie też wiedzą dokładnie, jak swoje cnoty powinna rozwijać afgańska dziewczyna. Na podobny pomysł, tyle że w demokratycznym kraju w 2021 r., wpada jego doradca. To, co proponuje ministerstwo, jest przerażające, bo pod hasłem chrześcijaństwa podąża dokładnie tą samą ścieżką co islamscy ekstremiści: do ograniczania praw, narzucania swojej jedynie słusznej wizji, kontrolowania i podporządkowywania innych swoim przekonaniom i interpretacjom religijnym, do odgrywania ról zaprogramowanych przez szaleńców i narzuconych jako jedynie słuszne. Czy chcemy iść w kierunku, w którym wolność polega – tak jak w Korei Północnej – na prawie wyboru jednej z kilkunastu fryzur zaaprobowanych przez władze?”

↩︎

„Wielką bzdurą jest powtarzana do znudzenia regułka, że szkoła jest apolityczna. Bo gdzie niby jest tak napisane? W szkole nie mają prawa działać partie polityczne, ale to jeszcze nie oznacza, że dzieci nie mogą mieć poglądów politycznych, a konstytucyjne gwarancje do wyrażania poglądów i opinii nie działają w szkole. Wręcz odwrotnie, to właśnie w niej powinny być trenowane mądre dyskusje, manifestowanie poglądów, wysłuchiwanie racji i argumentów innych. W szkole możemy uczyć się rozmawiać ze sobą mimo różnic, niezależnie od tego, jakie mamy sympatie”.

5 komentarzy dotyczących “POWIEDZIELI: Alina Czyżewska

 1. Pragnę tylko dodać, że pani Alina udziela się aktywnie w Resecie Obywatelskim.

  Polubione przez 1 osoba

 2. sugadaddy

  Tak sobie myślę, jaki promil Polaków należy do ludzi mądrych? Bo z tego co widać i słychać to idiotów i innych chłopskich filozofów „skolko ugodno”.
  Wolę nie myśleć co się będzie działo jak ci mądrzy wymrą, bo przeważnie są już – z małymi wyjątkami – wiekowi.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Mietek

  @sugadaddy Nie sądzę (danych brak) czy tych durnowatych jest aż tak wielu. Mądrzy nie wymrą. Jeżeli dasz tłukowi mikrofon i nagłośnienie to tych mądrych zagłuszy. Mądry nie ma takiej donośności i takiego nagłośnienie niż obecnie ma tłuk. I tyle.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Anonim

  Czasów doczekaliśmy takich ze uczeń w tęczowej koszulce razi, obraza i propaguje ideologie ale nauczyciel ze znakiem falangi już nie.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: