KULTURA&MEDIA

Szczytowalność Sakiewicza

W TV Republika, wszyscy w stanie wzwodu (łącznie z kobietami), a niektórzy to są nawet w trakcie niekontrolowanego wytrysku. Brandzlowaniu przed lustrem nie ma końca, a wszystko z powodu takiego oto, że stacyjka znalazła się ponoć w czołówce mediów o… największej cytowalności.

Ja rozumiem ten zachwyt, bo w ich sytuacji, każdy sukces, nawet taki wyimaginowany, skłania do wrzasków, krzyków i wybuchów radości, zwłaszcza w takim niszowym i siermiężnym medium jak ta telewizja. Oni tam proszę was, gdyby rednacz Sakiewicz zrobił największą kupę w życiu (ponoć ma z tym problemy), to zapewne dorobili by do tego jakąś strawną dla gawiedzi teorię i odtrąbili światu sukces. W zasadzie cała ta TV to jedna wielka kupa, takiego gówna nikt jeszcze tu nie widział, no tylko wPolsce jednojajowców Karnowskich, może jeszcze z nimi konkurować.

Jeśli to w ogóle prawda z tą cytowalnością, to pytanie skąd niby ta cytowalność się wzięła. Otóż generalnie cytowalność bierze stąd, że im więcej wariatów i kretynów pojawia się w danej stacji, gazecie itp, i im bardziej debilne myśli wariaci ci z siebie wypluwają, tym większa szansa, że trafi to na czołówki innych mediów. Nie jako news, ale jako kuriozum. Cytowalność moi drodzy robią tzw. „odjebańcy„, macierewiczopodobni, a w dopieszczaniu takich odjebańców TV Republika ma niezaprzeczalne sukcesy. Czy to ma jakieś przełożenie na kondycję danej stacji czy redakcji? Raczej minimalne, żeby nie powiedzieć żadne. Bowiem nie należy mylić cytowalności z oglądalnością. To są dwie różne sprawy.

Jeśli spojrzeć by zaś w badania tejże oglądalności, czyli udziału w rynku (w skrócie: jaki procent potencjalnych widzów ogląda w danym momencie konkretną stacje telewizyjna. Parametr istotny dla reklamodawców), no to tu raczej powodów do onanizowania się Sakiewicz nie ma. W najistotniejszej grupie komercyjnej, jego stacyjka czołga się i szoruje gdzieś po dnie, na poziomie plus/minus 0,01% i to w zaokrągleniu.

Dla porównania telewizja wPolsce, tych dwóch politycznych kurwiszonów, lata sobie w okolicach 0,004%, co oznacza, że pojedynczy widzowie, świadomie a może przez przypadek i pomyłkę, włączyli ten kanał i zostali przy nim z jakiś niezrozumiałych powodów przynajmniej przez minutę.

Tymczasem, żebyśmy mogli uchwycić skalę porażki, liczące się stacje informacyjne, bo to w tej wadze usiłuje walczyć Republika, mieszczą się w przedziale 2-4%. Czyli innymi słowy, by nawiązać kontakt z przeciwnikiem, Sakiewicz musi wspiąć się na Everest, gdy tymczasem on nie do końca daje sobie radę z Babią Górą.

Powiedzieć więc, że oglądalność TV Republika jest na poziomie śladowym, to tak jakby nic nie powiedzieć, bo w zasadzie to chujnia z grzybnią i kanał robiony dla prezesa Sakiewicza z rodziną, plus paru jego znajomych rozwalonych w domu na kanapie z opróżnioną do połowy butelką gorzały (na trzeźwo trudniej znieść przekaz, z natury patriotyczny i narodowo słuszny). Gdyby nie hojna ręka państwowych spółek, na rozkaz sponsorujących to coś, to to coś dawno by zdechło z głodu i to jeszcze skręcając się z bólu. I nie byłoby cytowalności. Tylko gdzie wtedy wariaci by się wypowiadali? Bo nawet w takiej telewizji publicznej, w tej z nazwy i natury Kurwizji, jest zdaje się jakiś dyżurny psychiatra, który jednak odrzuca co cięższe przypadki i nie wpuszcza ich do studia. Ta selekcja nie dotyczy niestety prowadzących.

2 komentarze dotyczące “Szczytowalność Sakiewicza

  1. Lwia część zacytowań to zapewne notki w rubryce „Polityka i obyczaje ” tygodnika POLITYKA. Nie jest to jednak powód do dumy.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Anonim

    Magiel straszny. Dziwie się ze w ogóle ktokolwiek to ogląda

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: