WIARA / KU KLUX KLER

Nie ma przebacz!

Haaa… Wykrztusili z siebie wreszcie! Wedle biskupów z Episkopatu „gościnność względem obcego jest jednym z wyznaczników naszej wiary”. Tak napisali w wydanym właśnie oświadczeniu.

Ale czy na pewno, czy aby wszyscy biskupi się pod tym podpisali? Nie było głosów odrębnych? No nie mówicie mi, że Jędraszewski, czy Gądecki, bez słowa sprzeciwu, bez charakterystycznego dla siebie jadu, tak ot zgodzili się ze stanowiskiem swoich co bardziej rozumnych kolegów. Strasznie gorąco tam musiało być jak ustalali szczegóły tego stanowiska. Mam nadzieję, że się nie pobili… chociaż… mogliby się pobić. Bywa, że bawi mnie nawet widok staruszków okładających się po plecach laskami.

No i nie mogę jakoś pojąć co nimi powodowało, że nagle zupełnie niespodziewanie ujęli się za tymi uciekinierami. Coś czują, coś szyją, coś knują? To o tyle zaskakujące, że przecież to coraz bardziej skarlałe polskie społeczeństwo, to bezdyskusyjnie dzieło „procesu wychowawczego” realizowane od lat przez polski kościół, przez panów, którzy spłodzili to oświadczenie. Kochani dziadkowie, panowie i ukryte pod sutanną panie, wpierw z nadzwyczajną konsekwencją zrobiliście z Polaków głupków, tchórzy, rasistów, antysemitów i złodziei, a teraz jesteście zdziwieni, że coś wyjątkowo obrzydliwego się dzieje?

Piszecie, że „dramat uchodźców nie może być wykorzystywany do budzenia uprzedzeń w imię fałszywego patriotyzmu”. To żart, czy może tam u was, prawica nie ma najmniejszego pojęcia co czyni lewica? Posłuchajcie waszego kolegi, wspomnianego tu Jędraszewskiego, który „w imię fałszywego patriotyzmu”, bliźnich od bardzo długiego już czasu usiłuje utopić w łyżce brudnej wody. Tak, to także przez was, staczamy się na samo dno, stając się coraz bardziej śmierdzącym ściekiem.

Więc „apelujcie” dalej, ale nim wydalicie z siebie kolejny apel, to otwórzcie dla potrzebujących swoje złote pałace, plebanie, swoje klasztory i kościoły, podzielcie się swoim dobrobytem. Przyjmijcie ich z otwartymi ramionami, zamiast wypisywać komunały, w których szczerość nikt nie jest już w stanie uwierzyć. Może Jezus choć przez moment będzie wtedy z was dumny, acz i tak kilkunastu trafi do piekła. I nie będzie przebacz.

4 komentarze dotyczące “Nie ma przebacz!

 1. Ich słowa są na miarę piwa bezalkoholowego.

  Polubione przez 1 osoba

 2. wiesiek

  Oni już dawno dokonali „reasumpcji” Pisma ,dekalogu a nawet zwyczajnej przyzwoitości Bo juz tylko przyzwoitość pozostała by nakazać im nie robienia baranów z owieczek które cale wieki strzyżą.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Cóż…, sierocińce katolickie po aferach pedofilskich mogły stracić klientów, więc może to nowa forma działalności dotowanej przez państwo. Misje dla uchodźców, robotnicy pracujący za 5 złotych na godzinę, płacący połowę pensji za miejsce na piętrowej pryczy w dziesięcioosobowym pokoju? Kobiety, jako gościnne w kroku pokojówki dla misjonarzy…. To tylko jedna z hipotez. Inna jest taka, że przeczuwają upadek tej władzy, więc powoli zaczną jej dokopywać. Jeszcze inna jest taka, że chcą pomóc w upadku tej władzy, zaczynają jej dokopywać, bo uważają, że zaczyna mieć większe wpływy, niż oni sami, a przecież i w opozycji jest wystarczająca ilość wierzących, która nie da swym pasterzom i stręczycielom swych dzieci zrobić krzywdy!

  Polubione przez 2 ludzi

 4. wujcio

  Chłopcy odczekali aż się ewentualny winny wyklaruje i wydali z siebie „potępiający” bek.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: