POLITYKA

Durny obrońca

Wiecie, że są tacy, którzy odczuwają dumę z postawy Pawła Kukiza? Dla nich Kukiz nie jest szmatą, chujem, mendą, kurwa polityczną (to tylko niektóre z propozycji), dla nich Kukiz jest bohaterem, heroiczną osobowością poświęcającą się dla Polski.

To nie jest żart bynajmniej… W ten sposób o Kukizie mówi zapomniany już mocno Marek Jakubiak, taki ekscentryczny co nieco eks poseł, semi biznesmen a przede wszystkim były (emerytowany) chorąży wojska polskiego czyli zawodowy trep, co niestety wyłazi z niego przy byle okazji. Onuce to on nawet na szyi wiąże.

Ale pomińmy te niewinne w sumie uszczypliwości. Chodzi o to, że pan Jakubiak jest zdaje się jedynym jako tako dla mnie rozpoznawalnym stworzeniem, które chwali i broni teraz Kukiza. Plotkarze mówią, że nawet żona się na niego wypięła, chyłkiem do sklepu przemyka, dzieci myślą o zmianie nazwiska, a tu bardzo proszę, emerytowany mistrz intelektu dzielnie staje w obronie Pawła. Co za radość, co za duma.

A to wszystko przez to, że – mówi Jakubiak – „moje stosunki z Pawłem Kukizem znane są jako szorstkie, ale to jest taka męska przyjaźń, bo się lubimy”.
Powiem wam, że nawet mnie to szczególnie nie dziwi, bo bardzo, ale to bardzo panowie do siebie pasują, nie tylko wizerunkowo, ale także intelektualnie.

A skoro o intelekcie… To może warto też zauważyć, że obok tej szarży w obronie Kukiza, chorąży Jakubiak podzielił się też swoimi przemyśleniami na temat Amerykanów. Ponieważ wywód jest dość długi – kilka naprawdę złożonych zdań, o co nigdy pana Jakubiaka bym nie podejrzewał – więc jakoś trudno złapać jest jego sens, to w skrócie napiszę co z niego zrozumiałem. Otóż Amerykanie to chuje i kombinatorzy. Ale my mówimy im nasze zdecydowane „nie”! Mieszanina indiańców, meksów, czarnych i potomków europejskich wyrzutków, nie będzie nam dyktowała jak mamy postępować, nie będą nas te dzikusy uczyli moralności i uczciwości w biznesie. Jako naród bohaterów, zdecydowanych liderów na europejskiej liście bohaterstwa, nie możemy sobie po prostu na to pozwolić. Niech spierdalają. Polskę należy traktować poważnie. No tak mniej więcej pan Jakubiak to widzi.

Zabrakło tylko w tej wypowiedzi zdania chyba najważniejszego. A w zasadzie to listy… Listy krajów, które dziś traktują nas poważnie. No i może właśnie dlatego tej listy nie ma.

3 komentarze dotyczące “Durny obrońca

  1. kamrat

    Onuce na szyi…Revelu,jesteś Wielki!!!

    Polubione przez 1 osoba

  2. wujcio

    Jak ich traktować poważnie skoro nawet ichnia husaria chodzi piechotą.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: