SZUM&POCHODNE

Obywatelska postawa policjantów

Z tą policją i z tym Lubinem to jest tak Moi Drodzy, że nieprawdą jest jakoby oni tego Bartka, czy jak mu tam, przyduszali czy coś w tym rodzaju. To brednie i nic z tych rzeczy. To co widać na filmach, świadczy o zupełnie czymś innym.

A świadczy o tym – i zgadzam się z tym po gruntownej analizie tych filmów – że policjanci tłumnie (w liczbie bodaj siedmiu) rzucili się na pomoc 34 -latkowi, bo zauważyli, że z nieznanych przyczyn ów upadł był na chodnik i zaczął się strasznie miotać, wić oraz telepały nim jakieś dreszcze. Drgawki miał po prostu. Nie chcąc żeby chłopu stała się krzywda, panowie policjanci próbowali go uspokoić, a następnie podnieść i przenieść na drugą stronę ulicy, w jakieś bezpieczne miejsce, na trawnik albo coś w tym rodzaju.

Nie świadom dobrych intencji 34-latek – jak się potem okazało w trzy dupy zamroczony narkotykami czy chuj wie czym tam jeszcze – miotał się i wyrywał ratującym mu życie funkcjonariuszom. Otarł sobie nawet dłoń. W trosce o jego zdrowie i bezpieczeństwo, funkcjonariusze zdecydowali się wezwać karetkę, która przyjechała po kilkunastu minutach i zabrała pacjenta. Wszystko z nim było wtedy okej, nieco się uspokoił a nawet się uśmiechał i pomachał policjantom na pożegnanie, pewnie w podzięce. Tu wiedza policji na temat dalszych losów pana Bratka się kończy. Nie mają pojęcia co się dalej działo i dlaczego zmarł. Prawdopodobnie ze starości zmarł, co się oczywiście zdarza.

Taka będzie mniej więcej ostateczna i oficjalna wersja wydarzeń wedle policyjnego raportu, zaakceptowana przez prokuratora.

Komendant Szymczyk czuje oczywiście dumę z postawy swych podwładnych i za desperacką próbę ratowania życia owego obywatela Lubina, niechybnie odpowiednio nagrodzi funkcjonariuszy. Bo jak kiedyś solennie zapewniał na konferencji prasowej, polska policja jest zawsze z narodem i zawsze, niezależnie od okoliczności śpieszy z pomocą każdemu obywatelowi. Oni zapisują proszę ja was – to już opinia Ciarki – złotymi zgłoskami, złote karty w historii polskiej policji.

2 komentarze dotyczące “Obywatelska postawa policjantów

  1. wiesiek

    No i jak widzisz „robocopy” przesadziły z ta pomocą.A tak się starali

    Polubione przez 1 osoba

  2. ereglo

    „Policja to jest coś od czego Turcy wolą pożar, a Anglicy – złodziei” Samuel Johnson

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: