SZUM&POCHODNE

Piszę podanie o działanie

Każda kolejna rocznica powstania warszawskiego, to okazja do wygłaszania bzdur i siania nienawiści. I nie chodzi nawet o te nacjonalistyczne bydlęta robiące gnój na ulicach Warszawy. Do tego nawet się przyzwyczailiśmy, a są tacy, którzy traktują to jako najwyższa formę patriotycznego uniesienia. Ale chuj z nimi że tak powiem.

Ja dzisiaj tak bardziej ekumenicznie, to znaczy zapytam tego boga, który ponoć istnieje (przynajmniej dla niektórych istnieje, choć z tymi powstańcami to mocno dał dupy, nie czuwał nad nimi i wszystkich zawiódł), czy aby nie mógłby coś zrobić, żeby sługa jego wierny biskup Jędraszewski wreszcie zamilkł. Piszę więc podanie o pilne działanie. Bo on proszę pana boga, nie jest już nawet irytujący, on jest wkurwiający, on naprawdę już odleciał i tu nie wystarczy zwykle grożenie palcem, i albo ty nam bosze pomożesz w okiełznaniu tego pacana, albo trzeba będzie u kogo innego szukać pomocy.

Nie dalej jak wczoraj z okazji rocznicy owego powstania, grzmiał publicznie w doskonale już znanym stylu.

Patrzymy z zatroskaniem na to, co się dzieje wokół naszej Ojczyzny. Na imperialne zapędy jednego sąsiada i neopogańską wizję drugiego, która przychodzi z Zachodu. Na nowe, europejskie, narzucane Polsce i Polakom, próby budowania człowieka nie według Boga”. I dodał jeszcze, że „stąd konieczność zmagania i ogromnego wysiłku moralnego, aby wiedzieć dla czego warto umrzeć, wiedzieć dla czego żyć, dla czego się poświęcać, gdzie widzieć sens swojego życia, gdzie widzieć wartość największych poświęceń i cierpień”.
Niestety, w kwestii „ogromnego wysiłku moralnego”, nic nie było o kolegach nadal bez przeszkód ruchających dzieci, ale nie za bardzo rozumiem też co z tego bełkotu wynika. Jak to z tym życiem jest, nie kumam dla czego lub dla kogo warto umrzeć, i czy wedle Jędraszewskiego bardziej za tzw. ojczyznę, czy może zdecydowanie bardziej za tzw. boga. Mnie akurat ten dylemat zwisa centralnie, ale nie do końca Jędraszewski to jednak sprecyzował i durna, wsłuchana w jego mądrości biomasa, jak to biomasa, może mieć problem z ideowym pochlastaniem się. Bo w imię czego właściwie mają się pochlastać?

Generalnie chodzi mi jednak tu o to, i po to cała ta notatka, czy ten bóg cokolwiek jarzy z tego co się dzieje i czy może nam/wam pomóc w uciszeniu tego mocno chorego, wyjątkowo nienawistnego człowieka, obrażającego rozum i ludzi.

Ja nie mówię tu i nie proszę (choć jako niewierzący, zdaje się nie mam prawa o nic go prosić), o jakąś formę „ostatecznego rozwiązania”, oczekuje jedynie drobnego gestu, małego kroku, bo nie chcemy żeby nas dalej ten jegomość wkurwiał, mamy go powyżej dziurek w nosie. Może więc na początek niech mu zepsuje syntezator mowy, albo inny rodzaj awarii sprowokuje, co dziada wyłączy z publicznego obnażania swoich chorych projekcji. Jakieś proszę szanownego pana boga, „małe coś”, małe „co nieco”, co załatwi sprawę, odetnie mu prąd, wystarczy że będzie mógł robić siusiu i kupkę.

I gdybym był tym wierzącym, to bym wierzył, że jest to możliwe. Stać go na to, co udowodnił numerem z panem Hoserem, jakoś go zdyscyplinował i zdecydowanie postawił do do kąta. Hoser się co prawda zbuntował i szuka teraz ratunku u lekarzy, ale nie wiem, czy w ten sposób jeszcze bardziej nie wkurwił boga (zignorował przecież jego wolę) i nawet nie chcę myśleć (ani głośno tego wypowiadać) jak straszna tego boga za ową niesubordynację może być zemsta.
Panie boże jak już wrócisz z wakacji, to odwiedź Henia, ale pamiętaj też, że jednym z pierwszym w kolejce jest niejaki Jędraszewski. Przyjmij go na audiencji i zdyscyplinuj.

5 komentarzy dotyczących “Piszę podanie o działanie

 1. Anonim

  Nie po chrześcijańsku tak…

  Polubione przez 1 osoba

 2. Jeszcze się kiedyś okaże, że Jedraszewski jest tajnym agentem ateistów oddelegowanym do zniechęcania do kościoła. Jeżeli dzięki niemu przybędzie ateistów, to chwała bogu !!!

  Polubienie

 3. kamrat

  Jako ateista masz szansę być wysłuchanym poza kolejnością,a nuż…

  Polubione przez 1 osoba

 4. Marcin B.

  Zadaję sobie pytanie, czy katolstwo i naziolstwo to prawdziwa Polska?

  Polubienie

 5. Pingback: Piszę podanie o działanie — TABLOID ONLINE – komp13

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: