POLITYKA

Przymuł i głupol?

Być może przeoczyliście tę informację, więc delikatnie niezorientowanym zwracam uwagę, że fakt taki zaistniał i z uwagą należy się nad nim pochylić. Nie komentować nawet, tylko przyjąć do wiadomości. Bywających tu czasami przedstawicieli pisbiomasy, oprócz uwagi proszę też o odrobinę szacunku dla głównego bohatera tej notatki. Tyle pieszczot i gry wstępnej.

Otóż pracownia badania opinii publicznej Kantar, zdała sobie trochę trudu i przeprowadziła tyleż ciekawy co wielce kontrowersyjny, żeby nie powiedzieć konfrontacyjny sondaż pod hasłem kto jest najmniej inteligentnym politykiem w Polsce. Wynik przerósł jej oczekiwania i długo się zastanawiano, czy to opublikować w takiej formie, czy może dla bezpieczeństwa poddać jednak drobnym korektom. Niestety przepaść między pierwszym a drugim była zbyt wielka, więc po zastanowieniu się podjęto jednak męską decyzję i wyniki poszły w świat.

❗️Wszem i wobec więc komunikuję, że Jarosław Kaczyński został uznany przez respondentów za najmniej inteligentnego polityka w Polsce.

Mnie też ten wynik zaskoczył, bo wydawało mi się, że jest paru innych, klasycznych idiotów, a więc bardzo silnych kandydatów do tego najwyższego miejsca na pudle, nie mniej to właśnie Prezes Kaczyński osiągnął życiowy sukces i zdobył złoty medal. Pokonać takiego pana Tarczyńskiego, czy Kuchcińskiego, nie mówić już o Suskim, to naprawdę jest wyczyn wzbudzający najwyższy szacunek.

Co ciekawe o tych niecodziennych wynikach niecodziennego sondażu poinformowała także w specjalnej i pilnej depeszy Polska Agencja Prasowa, ale szybko ją wycofała z serwisu, przez jakiś czas wisiała jedynie na ich stronie internetowej. Wszystko z winy redaktora wydawcy, który nie dość dokładnie przeczytał o co chodzi i z komunikatu Kantara zrozumiał, że Kaczyński to… najbardziej inteligentny polski polityk. Skwapliwie to więc opublikował, a tu taka wtopa. Jego los nie jest znany, ostatnio widziano go w barze piwnym na Poznańskiej. Ponoć szuka go już Policja.

Trzeba też zauważyć, że to już drugi znaczący sukces Pana Prezesa, bowiem kilka dni wcześniej ten sam Kantar opublikował sondaż, wedle którego Kaczor to najmniej wiarygodny i uczciwy polski polityk. I tu znów czapki z głów, bo w pobitym polu Prezes zostawił pana Morawieckiego choćby, czy Szumowskiego, do niedawna wydawało by się pewnych kandydatów do tego tytułu.

No i na koniec żeby nieco zrównoważyć nastroje, warto może wspomnieć którzy z polityków są uznawani za najinteligentniejszych. Tu akurat obyło się bez większych zaskoczeń. Pierwsze trójka to Hołownia, Trzaskowski i Tusk. Pisbiomasę proszę o rozsądek i o nieprzesadzanie z zażywaniem Relanium.

10 komentarzy dotyczących “Przymuł i głupol?

 1. Anonim

  Pytano tylko o liderów ugrupowań politycznych. Tak dla porządku przypominam

  Polubienie

 2. Anonim

  Nie.
  Wizjoner, genialny strateg, polityczny geniusz, opoka polskości, przykładny chrześcijanin, uczciwy obywatel – o twarzy przymuła, głupola – co każe zastanowić się głębiej nad równoważnikiem zdania użytym w tytule.

  Polubione przez 1 osoba

 3. sugadaddy

  Żeby coś z tych sondaży wynikało! Lud boży i tak wybierze PIS, bo spodziewa się, że cos mu skapnie. Ten sondaż potwierdza jedynie jakim schizofrenicznym narodem jesteśmy.

  Polubione przez 1 osoba

 4. sugadaddy

  PS Teraz wiadomo od kogo Duda uczył się głupich min.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Anonim

  Za robienie takich prowokacyjnych sondaży tego Kantara powinno się zamknąć a kierownictwo do kopalni na roboty przymusowe. Odechciałoby sie im żartów z wodza. Kamiński bierz ich!

  Polubione przez 1 osoba

  • Marcin B.

   Nawet zakaz tego typu sondaży nie zmienia faktu, że „wuc” to kretyn, idiota i przygłup. Podobnie, jak ewentualne skazanie Jakuba Żulczyka nie sprawi, że Anżej przestanie być debilem…

   Polubione przez 1 osoba

 6. To straszne ! Jeżeli najmniej inteligentny polityk tak potrafił okręcić sobie wokół palca tylu ludzi, to co by się działo gdyby był inteligentny i jak to o nas świadczy, że mu na to wszystko pozwalamy…

  Polubienie

 7. Nie przesadzajmy z tym, że to taka niespodzianka. Kolarz z taką drużyną rozprowadzi cały peleton i wygra po widowiskowej ucieczce. Przyznasz, że nie każdemu z polityków zdarza się nosić maskę na oczach, brudne i wytarte buty – w dodatku nie od pary, rozpięty rozporek, nie zdziwię się, jeśli regularnie oddaje stolec na godzinę przed obudzeniem. Ja wiem, że Suski wygląda przy nim na wiejskiego głupka, ale to dlatego, że Kaczyńskiemu nie pozwalają zbyt dużo mówić, bo co się odezwie, to słupki w dół. Właściwie, to powinni pojechać na olimpiadę idiotów:

  Polubione przez 1 osoba

 8. Marcin B.

  Moje gratulacje dla Prezesa Polski. Zawiódł mnie jednak w związku z tym Anżej. Od afery z Żulczykiem miałem nadzieję, że to właśnie Anżej jest Pierwszym Debilem…

  Polubione przez 1 osoba

 9. SzanPaństwo: nie ma się co zastanawiać: w Piswunderteamie kaczafi to Primus inter pares, najprzymuleńszy między przymułami… pozostaje jedynie współczuć niepisowskiej reszcie i zastanawić się, jak to sie stało, że taka zauryniona demencyjna menda trzęsie całym – niemałym przecież – krajem, leżącym ( podobno ) w centrum Europy!?

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: