POLITYKA

Kabaret suski

Myśle sobie – a zapewne w tym myśleniu nie jestem odosobniony – że ów anty-TVNowski projekt można by traktować jako tako poważnie, gdyby za nim nie stał Marek Suski. Bo Marek Suski proszę szanownej publiki, to dawno temu już rozpoznany, licencjonowany głupek ŁRzeczpospolitej i cokolwiek wyjdzie spod jego pióra, bądź nie daj bosze wymknie się w postaci myśli spod dekla, maskowanego mozolnie każdego rana modelowanymi piórami, należy traktować jako dowcip, skecz marnego kabaretu w którym dostał angaż za zasługi w ośmieszaniu siebie i miasta z którego pochodzi.

Jak mawiał kiedyś zdaje się Kissinger, każdy polityk który idzie na wojnę z mediami, powinien na wizytówce dopisać sobie „Idiota”. Marek Suski jako jeden z nielicznych nie musi tego robić. Samo nazwisko wystarczy.

Jestem w tej licznej, albo nielicznej (zależy od którego końca liczyć) grupie obserwatorów polskiej patologicznej rzeczywistości, która uważa, że cała ta heca z TVN to tylko po to, żeby potem tym czymś pohandlować.

„Wy, wiecie, rozumiecie, poprzecie nasz ład (albo jakieś inne gówno), a my wiecie, rozumiecie schowany wtedy ten rzyg Suskiego głęboko do szuflady i o nim zapomnimy”. O nic innego tu nie chodzi. A że po drodze wyjdziemy na kretynów, i ludzi totalnie nieodpowiedzialnych, to już nic takiego zaskakującego, to standard. Zresztą Amerykanie od pewnego czasu doskonale wiedzą, z kim mają do czynienia. Nawet im się już nogą tupać nie chce i głosu podnosić. Pogrożą co najwyżej palcem, a kundle z Warszawy natychmiast podkulą posłusznie ogon. Zacznie się czołganie, lizanie bitów, przepraszanie i aportowanie, nawet za kawałkiem suchego kija rzuconego przez ambasadora (jeśli już będzie, a że jeszcze nie ma, to też o czymś świadczy), czy kogoś niższego rangą, bo ambasador to raczej nie będzie się poniżał kontaktami z byle kim. No i to mniej więcej to widzę.

UPDATE: No i mięknie dupa, mięknie. Teraz ma być po poprawce, że koncesje mogą mieć firmy ze wszystkich krajów NATO – a więc i USA. I po co ten cyrk w takim razie? Coś te polskie miecze z chujowego są materiału, bo stopiły się na amen w lipcowym słońcu. Suski znów wyszedł na wała do kwadratu. 🕷

14 komentarzy dotyczących “Kabaret suski

 1. Anonim

  Powiedzieć ze on głupek to jakby nic nie powiedzieć

  Polubione przez 2 ludzi

 2. sugadaddy

  Czy ja jeszcze w życiu swoim, usłyszę, że Polacy czegoś nie spierdolili? Wątpię.

  Polubione przez 1 osoba

 3. wiesiek

  W tym szaleństwie jest metoda !
  Chyba nie masz najmniejszej wątpliwości iz ten Lex TVN wyszedł spod pióra Suskiego.On tylko dał d…czyli twarz
  A gdy sie zacznie
  „czołganie, lizanie bitów, przepraszanie i aportowanie, nawet za kawałkiem suchego kija rzuconego przez ambasadora ” zawsze można powiedzieć
  Ale to nie nasze. !!
  To inicjatywa”grupy posłów” z Suskim na czele A Suski jaki jest, sami wicie ,widzicie, i rozumicie.
  To nie moje Gdybym wiedział to bym nie pozwolił.Sami widzicie z kim mi przyszło współpracować.A u nas pluralizm jest i demokracja.Wiec.
  A wtedy i przepraszać nie ma za co.

  Polubione przez 2 ludzi

 4. wandeczka9

  Błazen, na przykład, ma 340 synonimów. Zerknęłam na wynik. Pośmiałam się szczerze, bo każdy jeden pasował do Suśkiego i nie tylko 😉
  Jednego nie było, czyli ”Licencjonowany głupek Rzeczpospolitej”.:)))Bardzo celny w tej sytuacji. Nie oklepany, subtelny, słowem ”miodzio”;)))

  Polubione przez 1 osoba

 5. Wszystko, czego kur – wy potrzebują by czynić zło, to bezczynność ludzi uważających się za dobrych.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Chyba nikogo nie dziwi poziom intelektu i wypowiedzi Suskiego. Przecież o to chodzi, że w TEJ partii, czy całej tzw. zjednoczonej tzw. prawicy nikt, ale to nikt nie może być mądrzejszy od NAJSZCZALNIKA. A przecież wszyscy wiemy, że zbyt lotny to on nie jest.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Trafne, ale pomijające dwa istotne aspekty takich siermiężnych posunięć, które ich ich (rzeczywistemu) autorowi wydawać się mogą szalenie machiaveliczne:
  1. Koteria rządząca ma strukturę dworu w monarchii absolutystycznej. Nieuniknione są zatem sytuacje, w których władca coś bąknie, a akolici prześcigają się w natychmiastowym przekuwaniu bąknięcia w ustawy w celu podkreślenia swej lojalności.
  2. Próba konsolidacji stanu posiadania wg. schematu: „zrobimy coś dla naszych”. . Prosta kalkulacja nakazuje dostarczanie własnemu elektoratowi co raz to nowych konfliktów potwierdzających jego wizję świata zewnętrzenego i zaspokojającego jego pragnienia. Wśród tych pragnień pragnienie wyrażające się w skrócie myślowym pt. „jebać tefauen” zajmuje poczesne miejsce. Przy czym co na ten temat sądzi pozostała, bardziej krytyczn część społeczeństwa zostaje pominięta: nie odgrywa to wobec faktu, że część tra jest uznawana za bezpowrotnie straconą absolutnie żadnej roli.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Rysiek70

  To jest osoba o podobnej roli co Pani Krysia.

  Polubione przez 1 osoba

 9. wujcio

  Suski nie wie kim jest Kissinger

  Polubione przez 1 osoba

 10. tumber456

  No ten cybal siuski vel suski caryca to chyba najwiekszy idiota w piso psiarni.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: