EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Piotr Pytel

Piotr Pytel – generał brygady, absolwent psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1994-99 pełnił służbę w UOP, od 2003 do 2008 służył w ABW, a potem w SKW, której w latach 2014-15 był szefem. Po przejęciu władzy przez PiS w 2015 r. odszedł ze służby.

To, co się dzieje w Polsce, odczuwam jako okupację. Nikt nas nie najechał, ale rządy PiS mają cechy zniewolenia. To już nie to życie nas dumnych z „Solidarności”, z tego, że udało się uciec z komunizmu. Teraz nawet słychać apoteozy PRL, czasem tak oderwane od rzeczywistości, że pachną inspiracjami ze Wschodu. Bo czym była PRL? Czasem Związku Radzieckiego w naszym kraju. Rosjanie szukają w nas sentymentu za tym okresem, bo oni to kochają, a my nie. No ale młodzież tego nie wie. PiS nam zabiera opowieść, że wspaniali ludzie wywalczyli nam wolność, zmienia historię – jak okupant. To jest wielka zdrada. U nas mafii niet, ale jest okupacja ubranych w chrześcijańskie szaty złodziejaszków, bo pieniądze to ich główny cel”.

↩︎

PiS włącza ustrój totalitarny, ale dostosowany do nowych czasów. Pasują mi tu doświadczenia enerdowskie – Zersetzung, czyli doktryna rozkładu opozycji. Honecker, który doszedł do władzy w latach 70. po krwawym komuchu Ulbrichcie, chciał nadać NRD wizerunek demokracji, dlatego Stasi zniechęcało ludzi do oporu, demonstracji i antyreżimowych grup. Służby pozostawały zakamuflowane, ale wszystko opierało się na ich informacjach, podsłuchach, odbywało się rękoma agentury – oczernianie ludzi, plotki. U nas widzimy to np. w przypadku sędziów – wychodzą wiadomości o ich życiu prywatnym. Albo wyciekają dane Marty Lempart. Tego typu pogłoski działają na opozycję dezintegrująco, ale chodzi też o obniżenie samooceny tych osób, utratę zaufania, ośmieszenie, ostracyzm, wywołanie u nich kryzysu”.

3 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Piotr Pytel

  1. Michał64

    Tych skurwysynów pisich trzeba będzie kiedyś rozliczyć. Z cała bezwzględnością. Jeśli tego nie zrobimy, to znaczy nie zasługujemy na własny kraj.

    Polubione przez 2 ludzi

  2. Polak jest takim owakim …., jest maxymalnie rozmodlonym ćwokiem na klęczkach przed nawiedzonym żydem, jakich mrowie wałęsało się po cesarstwie głosząc wizje chorej wyobrażni dla pospólstwa…

    Polubione przez 1 osoba

  3. Pingback: POWIEDZIELI: Piotr Pytel — TABLOID ONLINE – komp13

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: