POLITYKA

Lech wizjoner

Portal Karnowskich z okazji kolejnej (straciłem już rachubę która to) smoleńskiej miesięcznicy, nieopatrznie dość, żeby nie powiedzieć nieodpowiedzialnie, przywołał słowa byłego prezydenta Kaczyńskiego.

W maju roku 2009 Kaczyński miał jakoby powiedzieć: „Będę robił wszystko, aby polskie państwo było silne, aby zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo”. Nie wiem zaiste czy to bezmyślność, czy zwykła prowokacja. Myślę sobie, że to jednak bezmyślność, przemieszana ze sporą dozą nieokiełznanej acz charakterystycznej dla Karnowskich buty i braku wyobraźni.
Bowiem – abstrahując już od takiej czy innej oceny Kaczyńskiego, jego kondycji i wątpliwych politycznych talentów – słowa prezydenta tak naprawdę nabierają sensu dopiero dzisiaj.

Tak Moi Drodzy, gdyby tak się złożyło że Kaczor jakimś cudem trwałby do dziś, byłby mężem stanu a nie mężem w stanie, to naprawdę miałby w chuj roboty. Urobiłby się po pachy i najpewniej do kąta i to z obowiązkowym klęczeniem na grochu, musiałby postawić własnego brata Jarosława.

Każdy w miarę uważny obserwator dzisiejszego życia politycznego, nie ma nawet cienia wątpliwości, że uczciwość władzy jest dziś towarem mega deficytowym, zaś cynizm i draństwo osiągnęły nieznany nam dotąd pułap. Nawet niegdysiejsi komuniści byli pod tym względem chyba bardziej cywilizowani. Wychodzi więc na to, że mamy do czynienia po raz wtóry, z mało wyrafinowaną mitologizacją, bardzo delikatnie mówiąc, przeciętnego prezydenta, na dodatek uzależnionego od brata, starego kawalera Jarosława.

No Lechu, ale tak szczerze mówiąc, z tą uczciwością i draństwem to ci się rzeczywiście udało. Wizjoner jak nic. 🕷

1 komentarz dotyczący “Lech wizjoner

 1. wiesiek

  Przepraszam, a dlaczego to „suweren”nie powie sprawdzam?
  Podoba mu się to czy generalnie ma wszystko w d ??
  Lata cale patrze i słyszę jak Macierewicz układa swoje „puzzle smoleńskie” z pudła ,puzzli już ułożonych a to przez MAK /które to uznaje za zdradzieckie i fałszywe/oraz z pudla puzzli ułożonych przez Komisje Milera /która tez kłamała.Na oczy nie widział wraku nic samemu nie badał.Tylko wyciąga i pokazuje publice mówiąc „o skrzydło” sięgając do tych z MAK a druga ręką znow z pudla Komisji Milera ,i układa swoje korzystając z nożyczek.I wyciąga te ktore mu akurat pasują kolorem i układają się w pożądany obraz.Innych nawet nie rusza a wręcz pomija.
  I nikt mu na ręce i do jego pudla nie spojrzy.Bo on film,bo pandemia itp tysiące wymówek
  I będzie tak do usr smierci bo przecież suwerenowi nawet do łba nie przyjdzie porównać te 2 raporty i zobaczyc co tez Antos ułożył,w swoim pudle.I dlaczego używał do tego nożyczek?

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: