POLITYKA

Dosadność pana Wilka

Wpis Jacka Wilka, ekonomisty i byłego posła Konfederacji jest konkretny: „Banda Morawieckiego wymordowała już więcej Polaków niż bandy UPA w czasie rzezi wołyńskiej”. Świadom ewentualnej odpowiedzialności karnej, terminu „banda” może bym nie użył, acz też mam przeświadczenie, że wszystko to co robi ta ekipa tego premiera, ma jakże często znamiona działalności kryminalnej. Myślę, że nawet średnio rozgarnięty prawnik będzie w stanie to udowodnić i to bez większego trudu.

Z Wilkiem nigdy nie było mi po drodze i nigdy raczej nie będzie, choćby dlatego, że brzydzę się każdym elementem z lekka nawet światopoglądowo niekompatybilnym, ale trudno dyskutować z liczbami.

Jeżeli by przyjąć, że w czasie owej rzezi na Wołyniu życie straciło około 60 tysięcy Polaków, no to te lekko licząc 130 tysięcy ofiar covida robi konkretne wrażenie. Można by to nieco zniuansować, bowiem z braku wiarygodnych danych tak naprawdę trudno rozstrzygnąć jednoznacznie ile osób padło na koronawirusa, a ile z powodu zaniedbań związanych z przywiązywaniem zbyt dużej wagi do owej epidemii. Tu toczy się zażarta dyskusja, co by to było, gdyby służba zdrowia przez ten rok była bardziej otwarta na inne schorzenia, nie zaś zamknięta na cztery spusty tak jak była zamknięta, głównie z woli zaślepionych polityków, uważających się za ekspertów w walce z pandemiami.

Temat jest ciągle otwarty, acz nie sądzę żeby kiedykolwiek udało nam się jednoznacznie ustalić ile faktycznie osób jest ofiarami koronowirusa. Tym bardziej, że nie jest chyba żadną tajemnicą, że wiele zgonów świadomie podciąga się pod koronawirusa właśnie, tak dla świętego spokoju. Nie mówiąc o tym, że pacjent koronawirusowy bardzo szpitalom się opłaca, gdyż jest zdecydowanie „droższy”, niż każdy inny. Jakby to nie brzmiało, służba zdrowia to też biznes.

Reasumując: Wilk ma więc rację porównując (po mojemu trochę jednak bez sensu, bo zjawiska te nijak nie są porównywalne) efekty obu pandemii, tej ukraińskiej i tej chińskiej i ma zapewne rację nazywając ekipę Morawieckiego tak jak nazywa, a jeśli są wątpliwości, to mam nadzieję, że ma prawników którzy to z łatwością udowodnią. Wpis Wilka nie jest więc skandaliczny jest tylko dosadny. 🕷

3 komentarze dotyczące “Dosadność pana Wilka

 1. nie zero a null

  O q..wa. To cholerne „Nosił wilk razy kilka…” nie wróży dobrze.
  Świączkowski!
  Do nogi!!!!!!

  Polubione przez 1 osoba

 2. ka-mi-la789

  Kiedy musisz się zgodzić z Kuńfederacją, to wiedz, że coś się dzieje. I że nie jest to nic dobrego.

  Polubione przez 1 osoba

 3. no, tak, ale pretensje, to raczej nie pod ten adres, albowiem pajac Mati tyle znacy, co Ignacy…
  Pamiętając więc o zasadzie: nie ślepy miecz, lecz rękę karaj, stosowną gałąź należałoby szykować komuś innemu/innym…

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: