EXTRASY okruchy życia

Notatka 37 (#dzień_flagi)

Jako zadeklarowany euroentuzjasta mający jednak czasami tylko trochę słabości do pewnych symboli, zdecydowałem się jednak dziś, w tzw Dzień Flagi, wywiesić przed domem takową. Czego nigdy nie robiłem.

Trochę na złość sąsiadom, którzy zawsze z dezaprobatą patrzyli na mój dom, tradycyjnie goły, bez bożenarodzeniowych lampeczek, bez glinianych jelonków w ogrodzie i oczywiście bez jakiejkolwiek flagi wywieszanej obowiązkowo przy okazji jakże licznych w Polsce, zazwyczaj z dupy wziętych świąt. Dziś się przełamałem, może do pewnych gestów po prostu dorosłem i wywiesiłem tę dla mnie najważniejszą (jeśli już w tych kategoriach można traktować kawałek tkaniny), tę niebieską z gwiazdkami , bo jak mowię, jestem zdecydowanie euroentuzjastą nie zaś polonoentuzjastą, Europę uważam za jedyną i najbliższą duszy mej Ojczyznę, więc niczego innego po prostu wywiesić nie mogłem.

1 komentarz dotyczący “Notatka 37 (#dzień_flagi)

  1. krzycho45

    Dzięki Unii Europejskiej ponad pół miliarda Europejczyków żyje obecnie w pokoju i wolności.Integracja europejska stanowi wspaniały sukces,może być traktowana jako jedno z nielicznych osiągnięć w dramatycznym i smutnym XX wieku.Wojna w UE jest nie do pomyślenia.Jest to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń pokoju,stabilizacji i współpracy gospodarczej,po zniesieniu kontroli granicznych między krajami UE można swobodniej podróżować po prawie całej Europie.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: