konfrontacyjne POLITYKA

Nieodwracalnie znieważony

Wychodzi za przeproszeniem szydło (ale nie ta) z worka, bo okazuje się, że nie tylko Żulczyk jest oskarżony o bezzasadne zdaniem prokuratury, użycie słowa „debil” w stosunku do osoby powszechnie znanej i powszechnie też lekceważonej.

I tak w Nowej Soli bodaj, tamtejszy zdaje się już na 100% ziobrowy sąd uznał, że pewna 20-latka wykrzykując na wiecu „Jebać Dudę” dopuściła się jego zniewagi. Nie wysłano jej do więzienia, ale było blisko.

Z kolei w Poznaniu pewna pani prokurator oskarżyła trzech nastolatków o to, że „działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu publicznym, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, znieważyli Prezydenta RP Andrzeja Dudę w ten sposób, że wykrzykiwali słowa wulgarne i uznane powszechnie za obelżywe”. I w tym przypadku nie chodzi o nic innego, tylko o swojskie i tradycyjne, mocno już utrwalone w świadomości społecznej hasło „Jebać Dudę„.

Z kolei profesor Bogusław Bierwiaczonek z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie, też może za chwilę beknąć i trafić pod celę, bo na YouTubie nieprzyjemnie połaskotał prezydenta. No nie wiem doprawdy, co ten Duda takiego robi (lub nie robi), że niektórzy tak go czołgają a nawet mają do niego wybitnie seksualny stosunek. W czym rzecz, powiedzcie mi?

Czekając na jakąś odpowiedź, warto w międzyczasie odnotować pewną jednak prawidłowość, mało przyjemną dla prezydenta, a mianowicie, że przynajmniej połowa społeczeństwa, jeśli nie więcej, ma na jego temat zdanie takie samo jak Żulczyk. A jest to tym bardziej smutne i poniżające, że nawet Jaruzelskiego tak często i tak dosadnie nie znieważano jak dziś znieważa się biednego pana Anżeja. I za co pytam, za to że dobrze jeździ na nartach i jest leworęczny?

Obawiam się, że po pierwsze jest to proces absolutnie już nieodwracalny, a po drugie – to ta zła wiadomość – jak prokuratura dalej będzie tak konsekwentna jak jest teraz, to za chwilę trzeba będzie gdzieś zamknąć jakieś 10 milionów Polaków, którzy nieustannie z prezydenta szydzą, posuwając się nawet do zniewagi. Gdzie oni nas wszystkich pomieszczą? Zakładam, że władza mając już jakie takie doświadczenie w budowaniu szpitali tymczasowych, szybko poradzi sobie również z organizacją tymczasowych wiezień, tym bardziej że nie trzeba tam ani respiratorów, ani butli z tlenem, wystarczą zwykłe prycze.

Póki co to jednego jestem tylko w tej historii ciekaw, a mianowicie w jaki sposób prokuratura będzie usiłowała udowodnić, iż z Anżejem nie jest tak źle jak twierdzi ten Żulczyk. Tak, będą się musieli nieziemsko nagimnastykować, bo z kolei Żulczyk powinien mieć najmniejszych problemów z udowodnieniem swoich racji. 🕷

BONUS: Podręczny słownik użytkownika

debil ☞ osobnik w stanie upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim;
kretyn ☞ osoba dotknięta wrodzonym zespołem niedoboru jodu, nazywanego dawniej kretynizmem lub matołectwem. Człowiek ograniczony, tępy;
idiota ☞ człowiek upośledzony umysłowo w stopniu znacznym. Przypadek cięższy od debila.

9 komentarzy dotyczących “Nieodwracalnie znieważony

 1. sugadaddy

  Wszystkie trzy (bonus) pasują do rzeczonego.

  Polubienie

 2. wandeczka

  Fotki dobrane bezbłędnie.;))) Przeciętny psychiatra nie miałby wątpliwosci z podstawową diagnozną. (w bonusie)Natomiast dobry, proponowałby zakład zamkniety. Dla bezpieczeństwa jego samego, jak i ogólnego.

  Polubienie

 3. Tu się nic więcej nie da napisać. Prezio z marnego wodewilu

  Polubienie

 4. wiesiek

  Oj tam Oj tam Zrobi sie proces przy drzwiach zamkniętych.Nie dopuści świadków obrony / i wścibskiej prasy/Pani lub pan sędzia dołoży z paragrafu który już ma uzgodniony.
  I będzie Git.
  Sędziowie awansują a oskarżeni bekną.
  Zapomnij o praworządności i takich tam zabawach.Przyszło nowe ! Nie zauważyłeś?
  Udowodnić ?Dobre sobie.

  Polubienie

 5. Mietek

  Pytanie takie. Kiedyś się to zmieni i przyjdą czasy normalności i…odpowiedzialności. Także tych prokuratorów, którzy takie zarzuty przedstawiali naszym Rodakom. Co wówczas i jakie kary? Kary prokuratorom, bo kwestia odpowiedzialności Dudy to całkiem inna bajka.

  Polubienie

 6. Z tym jodem to kucharze w Pałacu pewnie już używają w większej ilości.Ktoś ,coś puści trochę pary? . Trzeba obserwować, jak będzie mniej głupawych min ,to będzie oznaka,że zadziałało.

  Polubienie

 7. wujcio

  Gospodarka tego nie wytrzyma. Zwolennicy diagnozy Dudy mogą się okazać główną siłą napędową PKB.

  Polubienie

 8. Właśnie się zastanawiam, czy ten „debil” nie jest komplementem?

  Polubienie

 9. nie zero a null

  A mój Anżej to jeszcze więcej niż skromne trzy:
  On tak po bandzie:
  bałwan, baran, barani łeb, barania głowa, bezmózgowiec, bęcwał, błazen, boże cielę, cap, cep, ciemna masa, ciemniak, ciołek, cymbał, cymbałek, czub, dureń, gamoń, głąb, głupek, głupi, głupie cielę, głupiec, głupol, idiota, imbecyl, kapuściana głowa, kapuściany łeb, kiep, kołek, kretyn, kurzy móżdżek, marynowane cielę, matoł, matołek, młot, muł, osioł, oszołom, ośla głowa, ośli łeb, pacan, pajac, palant, patafian, pomyleniec, pomylony, półgłówek, półgłupek, przygłup, przygłupek, ptasi móżdżek, pusta głowa, pusty łeb, szajbus, świr, świrnięty, świrus, tępa głowa, tępak, tępota, tępy łeb, tłuk, tłumok, trep, tuman, wał, wariat, wolnomyśliciel, zakuta pała, zakuty łeb, ciemny żłób, półwariat, psychiczny, psychol, kretynek, kołtun, pusty mózg, cielę, amator kwaśnych jabłek, bzik, chory psychicznie, chory umysłowo, dewiant, dziwak, fiksat, fioł, głuptak, nienormalny, obłąkaniec, obłąkany, odmieniec, opętaniec, opętany, paranoik, stuknięty, szaleniec, szalony, wariatuńcio, wybryk natury, gnój, kanalia, kundel, łachudra, łajza, sobaka, szuja, świnia, ciamajda, ciapa, ciapciak, ciemięga, cztery litery, dzięcioł, ecie-pecie, faja, fajtłapa, fujara, gamajda, gapa, jeleń, kaleka życiowa, kapcan, lebiega, łamaga, łoś, niedojda, niedorajda, niemota, nieudacznik, niezguła, noga, oferma, ofiara losu, patałach, platfus, popapraniec, safanduła, sierota, ślamazara, trąba, wypierdek, abderyta, bamber, bencwał, bezmózgi, bezrozumny, burak, cepowaty, cham, chomąt, ciećwierz, ciemny, cienias, ciężko myślący, ciućmok, ciumrok, ćwierćinteligent, długo myślący, durny, frajer, gamoniowaty, gapowaty, gbur, głąb kapuściany, głąbowaty, głupiutki, głupkowaty, głuptas, grzmot, ignorant, jajogłowy, laik, matołowaty, młotek, młotowaty,niegramotny,nieinteligentny,nielotny,niemądry,nierozgarnięty,nierozumny,nieuk,ociężały,ograniczony,poplątaniec,prostak,przygłupi,pustak,tępy jak noga stołowa,tuk,tumanowaty,warchoł,wsioch,wsiok,żłób,bachor,człowiek,którego za mało tłukli,ćwok,durnota,durnowaty,dzieciak,fajansiarz,frajer-pompka,głupi klarnet,głupieć,głuptasek,hochsztapler,łajdak,małpa,naiwniaczek,naiwniak,niedołęga,niemrawiec,niezdara,niezgraba,nowicjusz,ofiara,oszust,porąbaniec,prawiczek,przymuł,tępa strzała, tłumoczek, człowiek głupi, czubek, głupawy, głupi jak but z lewej nogi, mądry inaczej,melepeta,mugol,niedouczony,nieoświecony,nierozsądny,niespełna rozumu,pajacowaty,prymitywny,sowizdrzalski,tępy,trzpiotowaty,zacofany,zakuty,bezmózg,buc,cioł,cudak,dziwoląg,farmazon,furiat,bałamut,barania kapuściana głowa,ciura,golem,hebes,jełop,maniak,narwaniec,niedorozwój,osoba anormalna, postrzeleniec, wałkoń.

  Każdego zadowoli.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: