EXTRASY okruchy życia

Notatka 19 (#religia)

{zzul&reworked: #wiara #chrześcijaństwo}

Mam problem z ta religią, bo cóż to za bajki, że niby ojciec jest… własnym synem i na odwrót, syn jest własnym ojcem. To naprawdę jest popierdolone i za cholerę nie można tego zrozumieć. Istny bałagan… No i na dodatek, jeśli dobrze pamiętam, piszą do siebie listy które nosi gołąb. Rozumiem że ktoś kupował tę ściemę jakieś tysiąc lat temu, ale żeby teraz…

9 komentarzy dotyczących “Notatka 19 (#religia)

 1. Anonim

  No i w punkt kolego

  Polubienie

 2. krzycho45

  „Religia trwa nie z powodu cynicznej manipulacji księży ani z pewnością nie z powodu prawdziwości doktryny,ponieważ różne sprzeczne ze sobą religie trwają równie dobrze.Doktryny religijne trwają,ponieważ wpaja się je dzieciom w wieku,gdy są podatne na sugestie;gdy dzieci dorosną,wpajają je z kolei własnym dzieciom.Inaczej mówiąc,zdaniem Dawkinsa,wiara utrzymuje się z powodów epidemiologicznych.”
  / P. Covaney, R. Highfield „Granice złożoności”/

  Polubienie

 3. Anonim

  Obraza uczuć jak nic. Kto pierwszy zawiadomi policje? Oni mają dzisiaj troche wolnego na pewno przyjadą

  Polubienie

  • maczupiqczu

   Kto ci każe fundamentalisto pis-lamistyczny to czytać? Czytaj sobie te baje w Naszym Nocniku!

   Polubienie

 4. ka-mi-la789

  To z gołębiem ma nieco sensu o tyle, że kiedyś właśnie gołębie wykorzystywano do transportu korespondencji. Reszta nic cholery nie chce się kupy trzymać.

  Polubienie

 5. Anonim

  A ja nie mam problemu z religią. Jako niewierzący jebię ją, jak plugawą kurwę z dworca centralnego. Oczywiście tylko słownie, bo za rany chrystusa, nie tknąłbym, gdyż ponieważ – „wenżykiem” – wali aidsem czy innym covidem

  Polubienie

 6. sugadaddy

  W co wierzy Polak? Ano w księdza, a jak go przycisnąć to powie, że pambuk, to taki dziadek z białą brodą co siedzi na chmurce. To jest autentyk i to nie usłyszany od jakiegoś ciemnego wieśniaka, tylko od osoby w miarę wykształconej.
  Nie dziwi mnie wiara ludu bożego, ale za cholerę nie mogę pojąć jak ktoś wykształcony, oczytany, uchodzący za mądrego, wierzy w to, że Bóg się gniewa jak ktoś powie „kurwa”, albo zeżre w piątek kiełbasę. Bo jeśli jest katolikiem to musi w to wierzyć. Ta choroba jest nieuleczalna.

  Polubienie

 7. Tak się głupio składa, że wszystkie bogate kraje na świecie są laickie. Tam, gdzie wiara ma się w najlepsze a boży namiestnik cieszy się poważaniem… Polska, Meksyk, Ruski i inne zapierdupia. Dopóki ludzie nie zrozumieją, że religia to gówno i kłamstwo na które już w starożytności nabierał ciemnych fellachów faraon, dopóty nic się w tych biednych krainach nie zmieni. Cała ta sytuacja pokazuje skalę tchórzostwa i poddaństwa tych społeczeństw; Wystarczyło, żeby jakiś stary osioł przebrany jak pajac powiedział ludziom, że po śmierci będą mieć przejebane jeżeli go nie posłuchają. Wtedy te ciemniaki są gotowe bić mu pokłony, znosić hajs i ofiarować kobiety (w polskich warunkach małe dzieci, zwłaszcza chłopców). Nie-by-wa-łe.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: