EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Ireneusz Krzemiński

Ireneusz Krzemiński – socjolog, profesor nauk humanistycznych. Autor licznych publikacji dotyczących procesów zachodzących w społeczeństwach demokratycznych i aktywny komentator bieżących procesów politycznych w Polsce.

„PiS zachowuje się dokładnie tak samo, jak tamta władza. Gdy coś nie działa albo działa źle, nie szuka dobrych rozwiązań, tylko szuka wroga. Klasowego, partyjnego, wroga narodu i uruchamia wobec niego machinę nienawiści, aby nienawiść nie skierowała się tam, gdzie powinna, czyli przeciw nieudolności, niekompetencji i niechęci do racjonalnego załatwiania spraw przez rządzących. Zawsze dzieje się to pod słusznymi hasłami. Komunistyczne machlojki, akcje nienawiści i przemocy były ubrane w moralistyczne hasła. Dokładnie tak samo robi PiS. Afera szczepionkowa to dla mnie wstrząsający przykład tego, jak wielu dało się nabrać na manipulację władzy”.

● „Podejrzewam, że gdyby zaszczepieni zostali inni aktorzy, osoby będące lizusami PiS, to nie byłoby afery. Może opozycja przez dzień lub dwa podnosiłaby larum, ale nie byłoby życzenia komuś śmierci czy gróźb podpalenia teatru, jak się stało z Krystyną Jandą. A ona jest symbolem oporu wobec tego rządu i podobnie jak większość zaszczepionych aktorów jest zaangażowana w różne działania rozmijające się z obrzydliwym zamachem na demokrację, którego dopuszcza się PiS. Janda jest twarzą niezgody naszej strony. Dlatego jeśli ktoś daje się nabierać tej władzy, ulega jej podpuchom, to jest głupcem”.

● „Kościół stracił kompletnie autorytet. Właśnie czytam, że niejaki biskup krakowski zabrał siedzibę „Tygodnikowi Powszechnemu”. Budynek podarowany po wojnie po to właśnie, aby tygodnik nie był zależny od władz państwowych. Zastanawiam się, co dzieje się w głowie Marka Jędraszewskiego, człowieka, który pisał doktorat o humanizmie chrześcijańskim i był specjalistą od Emmanuela Lévinasa. Czy nagle zmienił się w ogłupiałego ideologicznie tępaka?

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Ireneusz Krzemiński

  1. Myślę, że nie od rzeczy będzie przypomnieć jedną z ostatnich wypowiedzi profesora: http://polityczek.pl/uncategorised/14471-krzeminski-do-swojego-chrzesniaka-spiewaka-zastanow-sie-glupku-co-wypisujesz

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: