EXTRASY okruchy życia

Notatka 15 (#bóg)

{@MaxTizer&reworked; #wiara #bóg #mity #katolicy}

Skoro – jak twierdzą niektórzy – bóg stworzył wszystko, to kto w takim razie stworzył boga? Brak odpowiedzi. Wysłałem więc pytanie do Targalskiego, bo przecież on wie wszystko a nawet jeszcze więcej wie, ale do tej pory nie odpowiedział (selfi zhakowane via kamerka jego notebooka)

12 komentarzy dotyczących “Notatka 15 (#bóg)

 1. Teodora

  Żydzi stworzyli boga żydowskiego i chrześcijańskiego poprzez techniki znane jako kabalistyka i hucpiarswto.

  Polubienie

 2. To oczywiste !
  Boga stworzyli księża i dzięki temu wynalazkowi żyje im się bardzo dobrze !

  Polubienie

 3. ereglo

  No widzisz, Rewel, skierowałeś pytanie pod niewłaściwym adresem. Następnym razem, jak będziesz potrzebował konsultacji kogoś, kto wie wszystko – i to najlepiej – zwróć się do Teodory.

  Polubienie

  • A ja tam mu wierzę i wpatrzony jestem weń niczym w obrazek i cierpię kiedy pan Jerzy milczy i uważam że jest właściwą osobą na właściwym miejscu, niezależnie od tego czy rozmawiamy o seksie, czy jak w tym przypadku o tak zwanym bogu. Rozumiemy się?

   Polubienie

 4. krzycho45

  „Krótka historia czasu” to już klasyczna pozycja literatury popularnonaukowej. Przedstawione w niej idee prezentują najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata. Stephen Hawking, swoimi myślami wykraczał daleko poza naukowe zjawiska, na pytanie co było przed Wielkim Wybuchem, mówił wprost: nic. Nie możemy nawet próbować opisać wydarzeń, które się wówczas działy, bo czas a przynajmniej to, jak dziś rozumiemy to pojęcie nie istniał. A na pewno nie mieliśmy do czynienia z boską ingerencją. Religia wierzy w cuda, a te nie są zgodne z nauką. Czy nauka może iść w parze z religią? Współczesna mechanika kwantowa opisująca ruch elektronów wystarczająco dokładnie objaśnia akt stworzenia, na tyle dokładnie, że Boga możemy już włożyć między bajki.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Dlatego minister Czarnek na lekcjach fizyki każe omawiać encykliki JP II. A książki Hawkinga po prostu spali się.

  Polubienie

 6. Moim zaniem porównując długość naszego życia a także długość funkcjonowania ludzkości na planecie Ziemia i pomijając już nawet te kilkanaście miliardów istnienia Wszechświata to ze skromności nie powinniśmy takich pytań nawet zadawać z praktycznegu punktu widzenia. Niedługo w skali wszechświata nasze słońce zestarzeje sie i przeobrazi w czerwonego olbrzyma pochłaniając Ziemię więc o co My się martwimy. Jesteśmy tak bardzo ograniczeni w czasie w skali Kosmosu, że z pokory nie zabierajmy głosu w tej kwestii. Więcej i skromności. Pojęcie Boga, Diabłą a jak ktoś chce to i aniołow, Dziadka Mroza i Mikołaja itp. to przejaw naszej fantazji i produkty uboczne pracy naszych mózgów do niczego jednak praktycznie nieprzydatne.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Anonim

  Jureczek jest uroczy

  Polubienie

 8. Kto widział boga bez wspomagaczy ?

  Polubienie

 9. Kamikace

  Wydaje mi się że my nie mamy szans to odkryć i pojąć jak to jest naprawdę. Ale być może wszystkie religie coś tam przeczuwają, a wiedzieć nie mogą. A … być może jest tak jak to opisuje Księga Urantii, kto wie. Nasze życie ma się kończyć tak po prostu? No przecież to nie ma sensu!

  Polubienie

 10. wujcio

  Jaki bóg, taki naród przez niego wybrany.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: