konfrontacyjne KULTURA&MEDIA

Obejrzałem, zapłakałem

Zwrócono mi uwagę na wywiad obywatela Anżeja dla niezmiennie przyjaznej dla niego stacji Polsat News. Wywiad ten gdzieś umknął (wczoraj) mojej uwadze, w ogóle nie zarejestrowałem, że coś takiego ma być, a szkoda, bo przecież każdy wywiad Anżeja to swego rodzaju przeżycie, powód do dumy i zadumy dla patriotów i sygnał do żartów dla prześmiewców. Teraz, przed chwilą, obejrzałem, zapłakałem.

Wywiad jak wywiad. Najważniejsze odkrycie pana prezydenta: tegoroczne święta będą inne niż zwykle i za ten przekaz jestem mu szczególnie wdzięczny, bo uświadomił mi coś, z czego kompletnie nie zdawałem sobie sprawy. Teraz już wiem jak jest, dziękuję panie prezydencie!

Generalnie cały wywiad to taki dudzi standard rzec można, acz jeden element zwrócił moją uwagę i pewnie nie tylko moją, a chodzi o to, że prezydent boi się igły i nie lubi jak go gdziekolwiek kłują. Ale mimo tego panicznego strachu przed igłą, weźmie jednak udział w narodowym (tak, tak, narodowym) programie szczepień, ale o tym szerzej pewnie napiszę coś jutro.

A teraz rzecz najważniejsza, że tak powiem wisienka na torcie.

Kiedy czujna i niezawodna generalnie Dorota Gawryluk (w ciągu całego wywiadu usiłująca pokazać, że nie jest klonem Holeckiej), zapytała go o aborcję, uświadamiając jednocześnie naszemu bohaterowi że ta „jest przecież dozwolona na Zachodzie”, pan Anżej zgasił ją niekonwencjonalną diagnozą. Rzekł:
„…są państwa, także w UE, gdzie dopuszcza się aborcje i eutanazje, a starsi ludzie z nich uciekają, bo się obawiają. To pokazuje, jaka jest tam rzeczywiście wolność i jak fałszywe jest to pojęcie”. Coś w tym stylu powiedział, co oczywiście natychmiast zwaliło mnie z nóg, a w zasadzie ataki śmiechu nie pozwoliły utrzymać mi równowagi. 

Niestety – odnotowuję to z pewnym smutkiem i poczuciem niedoinformowania – pani Dorota nie zapytała już gdzie ci starsi, spanikowani ludzie z Zachodu uciekają przed tą eutanazją. Wydaje mi się to bowiem kluczową sprawą. Ale przecież nie trzeba mieć nawet szczególniej wyobraźni, aby wiedzieć gdzie jest ten bezpieczny dla nich azyl. Osobiście widziałem już hordy wylęknionych, wycieńczonych drogą holenderskich i szwajcarskich staruszków, uciekających z własnych krajów i ewidentnie kierujących się na wschód.

❗️Nie mam żadnych wątpliwości: oni zmierzają do Polski, bo wiedzą, że to bezpieczna dla nich oaza, bo tu nie ma przymusowej eutanazji. Co prawda jak już tu szczęśliwie dotrą, przynajmniej niektórzy, to szybko umrą z głodu, a już na pewno z braku dostępu do leczenia, ale to już w naszym kraju nie nazywa się eutanazją. 

Nie wiem czy z tym naporem uciekinierów damy sobie radę, więc sugerowałbym na wszelki wypadek panu ministrowi Błaszczakowi, natychmiastowe wzmocnienie granic, w tym dostawienie dodatkowych zasieków z drutu kolczastego, bo i inaczej te hordy zaleją i zdezorganizują nasz wzorowo dotąd poukładany kraj.

Żeby być sprawiedliwym, w wywiadzie było też coś o tym, że Polska jest wolnym krajem i wyjątkowo demokratycznym, choć dyskretnie przemilczano kwestię taką, że tę demokrację sprawnie wymuszamy przy pomocy teleskopowych pałek, gazu, tarczy, mandatów, łamania rąk („u nas w kraju policja zachowuje się wzorcowo”), prokuratury i nieustannemu szczuciu na tych, którzy nie uznają tego modelu demokracji. I doskonale nam to wychodzi, raczył mówić prezydent.

Ale dajmy już temu spokój,… nie ma co dalej się nad nim znęcać. Trzeba sobie raczej odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie: czy aby ten człowiek jest na pewno zdrowy. Ja mam wątpliwości, a Wy? 🕷

5 komentarzy dotyczących “Obejrzałem, zapłakałem

 1. sugadaddy

  Tępy chuj, jak zresztą oni wszyscy.

  Polubienie

 2. Wciąż odnoszę wrażenie, że to po prostu zadowolony z siebie debil.

  Polubienie

 3. Revel, coś przed świętami jesteś rozkojarzony;))).
  Najpierw w lot nie łapiesz, dokąd starsi ludzie uciekają z krajów, gdzie grozi im eutanazja, chociaż cała Europa, a nawet śmiało mogę napisać, ze cały świat wie o kraju nad Wisłą, gdzie kwitnie praworządność, sprawiedliwość i dobrobyt..
  A na koniec masz wątpliwości, co do zdrowia naszego, Miłościwie Nam Panującego Andżeja.
  Przecież to już sześć lat temu można było zobaczyć, ze ze zdrowiem fizycznym u niego jako tako, ale zdrowie psychiczne mi poważnie szwankuje
  Weź no człowieku, golnij sobie setkę, zagryź śledzikiem i oprzytomnij, bo kto będzie mnie na duchu podnosił w tych zbójeckich czasach;))).

  Polubienie

  • Wilmo nie przesadzaj. Przecież skojarzyłem dokąd udają się staruszkowie z zachodniej Europy, nawet zasugerowałem Błaszczakowi aby zabezpieczył granice przed niekontrolowanym napływem emigrantów eutanazyjnych. Co do stanu zdrowia psychicznego panującego (umownie) Anżeja, to po wielokroć już wyrażałem na ten temat swoją opinię. Mam wyrobione zdanie, pytałem tylko, zaczepnie nieco, co Wy na ten temat sądzicie, bo ja jestem uprzedzony i w swojej ocenie mogę się mylić. Wódki nie piję, śledzia nie lubię, ale to tak BTW… Pozdrawiam serdecznie z okazji długiego weekendu 🙂

   Polubienie

 4. Mietek

  Za przedni tekst i za komenty serdecznie Wszystkim dziękuję. Tego mnie i wielu nam potrzeba.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: