EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Jacek Dehnel

Jacek Dehnel – pisarz, tłumacz i malarz. Autor książek poetyckich, powieści i opowiadań. Laureat licznych konkursów poetyckich. Tłumaczył m.in. wiersze Philipa Larkina i Ossipa Mandelsztama. Współpracuje z tygodnikiem „Polityka” jest jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia Unia Literacka.

„Nic mnie tak nie cieszy, jak myśl, że zbliża się – choć powolnymi krokami, nie miejmy złudzeń, bardzo powolnymi, to jeszcze robota na lata – Kozłówka dla tych wszystkich pajaców ze spiżu i z szajsmetalu, z gipsu i żywicy epoksydowej, dla Wojtył-Pudzianów i Wojtył-Millerów (…) Że skończy się wymuszony i wtłaczany od dziecka, jak sowieckim pionierom, kult jednostki, a Jan Paweł II na reprodukcjach będzie niedługo równie kłopotliwy, co portrety Bieruta wiszące w szkołach i urzędach”.

„Co do Wojtyły, dziś wiem, że był kiepskim poetą, mękolącym mistrzem homiletycznego pustosłowia, amoralnym politykiem. Był też homofobem, protektorem pedofilów, awansującym i wspierającym takich łajdaków, jak Groer, McCarrick czy Law, a jego fanatyczna, tępa walka z prezerwatywami kosztowała życie setek tysięcy ludzi w Afryce Subsaharyjskiej. Wiem też, że do 1990 roku – jak sam kościół przyznaje – we wszystkich polskich diecezjach niszczono papiery dotyczące gwałtów księży na dzieciach „bo złe SB się dowie” – więc i Wojtyła jako biskup przez dwie dekady musiał postępować zgodnie z procedurami krycia sprawców.”

2 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Jacek Dehnel

  1. sugadaddy

    Może kiedyś; chociaż patrząc na ten naród, można mieć wątpliwości, czy kiedykolwiek.

    Polubienie

  2. kamrat

    Dlaczgo w księgarniach nie ma „Dzieł wszystkich” Karola Wojtyły?!Gliński-do roboty!

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: