SZUM&POCHODNE

Poeta Wencel

Poeta Wencel (na foci z poetą polityki Dudą) wpadł w jesienną depreche. Ten posmoleński wierszokleta, którego nota bene nikt nie kojarzy poza nielicznym gronem znajomych, wyłączywszy z tego żonę o psa, właśnie ogłasza bojkot konsumencki wydawnictw.

Niełaską poety Wencla zostały obdarzone wydawnictwa, które „wyraziły poparcie dla protestu kobiet”. Ale myślę sobie, a nawet jestem, że głównie chodzi tu o te wydawnictwa, które za żadne skarby, tudzież obietnice milionowych zysków, nie chcą wydawać narodowo wzniosłej poezji poety Wencla. Sami przyznacie, że to zapewne wyjątkowe mendy są, bo ni chuja nie kumają bazy, nie są w stanie docenić geniuszu poety, który zdarza się Polsce raz na sto lat. Albo nawet na dwieście.

Kochani, mamy do czynienia z wybitną jednostką poetycką, z Norwidem drugiej dekady XXI wieku, a ci wszyscy parszywi wydawcy mają to w dupie! Zamiast wydawać Wencla, myśleć o dodrukach, oni – kurwa ich mać – zajmują się protestami kobiet. To wyjątkowy skandal, więc bojkot Wencla jest jak najbardziej uzasadniony.

Ale uwaga, to nie pierwsza szarża intelektualna poety Wencla (dla znajomych Wojtulek), bowiem zdarzyło się już – to akurat pamiętam – że domagał się on natychmiastowego i bezdyskusyjnego wypierdolenia z kanonu lektur książek „antypolskich pisarzy”, zwłaszcza zaś Stasiuka i Tokarczuk. No, taki geniusz jest z niego.

Oczywiście dziś jest szansa, że apel Wencla doczeka się wreszcie spełnienia, bo przecież ministrem od szkół, został inny geniusz i wybitny intelektualista Czarnek i nie powinno być w związku z tym żadnych kłopotów z kompatybilnością, w tym psychiatryczną, obu panów. Poza tym nie wiem mówią szczerze, w jakich jednostkach dotąd mierzyło się poziom zidiocenia a nawet skretynienia, ale bez wątpienia teraz powinno się je mierzyć w wenclach. 🕷

7 komentarzy dotyczących “Poeta Wencel

 1. Anonim

  No i jeszcze niedoceniony przez komitet noblowski (wyłączywszy komitet centralny PiS) wielki polski pisarz Bronislaw Wildstein. Wysyp talentów

  Polubienie

 2. A ja bym na pierwszym miejscu postawił Prezesa Prezesów, Naczelnika Narodu w Katolandzie, Jarosława Wielkiego, którego zwłaszcza wystąpienia sejmowe zasługują na każdą nagrodę literacką. Cześć jego wielkości!

  Polubienie

 3. Mietek

  @policemen123
  Każdą. Z ustów mnie to wyjąłeś Acan.

  Polubienie

 4. Homo scribens

  Korekty zabrakło, wydaje mi się, a nawet jestem.

  Polubienie

 5. kamrat

  Omatko!Wencel,nie rób tego!Napisano wszak:nie chowa się światła pod korcem!

  Polubienie

 6. Hahaha, kiedy już jestem przekonana, że poznałam wszystkich kaczych idiotów, wyskakuje następny wencel…

  Polubienie

 7. Anonim

  Takich Wenclów Martyniuków to pis-culturka wytworzyła sobie cały korowód. Niech sobie w kościółkach deklamują

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: