EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Jakub Żulczyk

Jakub Żulczyk – pisarz, scenarzysta i dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu Jagielońskiego. Współscenarzysta serialu „Belfer”. W 2018 na podstawie jego książki „Ślepnąc od świateł” powstał serial telewizyjny, do którego, wraz z Krzysztofem Skoniecznym, napisał scenariusz.

„…dużo bardziej boję się, że ten antypisizm tak wszystkich zakręci, że w pewnym momencie władza będzie leżała na ulicy. A wtedy sięgnie po nią najsilniejszy i najbardziej bezwzględny gracz, czyli na dzień dzisiejszy Konfederacja. Młodzi, głodni władzy i bezwzględni chłopcy z brunatnym podniebieniem. Wystarczy, że ostatnio założyli garnitury i od razu zwiedli ponad milion Polaków. Konfederaci nie mają nic do stracenia, za to wszystko do zyskania. A co będzie, jak zyskają władzę, to już opisałem w „Czarnym słońcu”*. To będzie wojna totalna”

*W tej ostatniej książce Żulczyka w Polsce panuje religijna dyktatura. Na ulicach szaleją szwadrony śmierci zabijające każdego, kto się nie mieści w obowiązującej formule moralnej. A wszystkich za mordę trzyma premier ksiądz.

5 komentarzy dotyczących “POWIEDZIELI: Jakub Żulczyk

 1. Prorok ?

  Polubienie

 2. sugadaddy

  Od lat powtarzam, że za każdą religią kryje się zło. Całe zło jakie nas spotyka, ma swoją genezę w kościele katolickim, a wdrażane jest przez jego niewolników.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Szatan

  Napisał jedną niezłą powieść, bo reszta to bełkot i został prorokiem. Niech jeszcze zacznie się udzielać w reklamach i będzie drugi Twardoch.

  Polubienie

 4. sugadaddy

  Wydawać by się mogło, że to co opisał Żulczyk w Czarnym słońcu , to odległa przyszłość. Twórcy Idiocracy, umieścili akcję w bodajże 2030. Pomylili się sporo, bo idiocracy to już dość dawno mamy. Czas leci szybko, a skretynienie ludzkości jeszcze nigdy nie następowało tak szybko.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: