POLITYKA

Prawie jak w kalifacie

Stołeczna Policja informuje, iż policjanci „kontynuują sprawę związaną z obrazą uczuć religijnych i znieważeniem warszawskich pomników w tym pomnika Chrystusa przy Bazylice Świętego Krzyża”. Planuje dalsze czynności, czyli dalsze represje.

Polska milicja/policja obyczajowa odnosi więc znaczące sukcesy, zatrzymując bluźnierców. Można ich teraz z zawiązanymi oczami wywieźć w bagażniku gdzieś do lasu, albo nad jakiś zalew, by nauczyć moresu. Jakby co, to Piotrowskiego koledzy zapytajcie, on pewnie coś podpowie.

Wyjątkowo emocjonalnie do sprawy odniósł się były działacz opozycji antykomunistycznej Krzysztofa Król, który na Twitterze napisał:

„Mam nowy, dodatkowy, cel w życiu. Ten gnój z @Policja_KSP który skierował lub pozwolił skierować dwie aktywistki LGBT do aresztu za tęczowe flagi na pomnikach, nie powinien mieć policyjnej emerytury. Jest taki sam lub gorszy niż SB. Policzę się z Tobą milicjancie.”

Dość mocne, ale rozumiem powody i popieram ewentualne przyszłe próby rozliczenia.

To powinien być jeden z punktów programowych całej opozycji. Powinna zadeklarować jasno, że rozliczy bezprawie, począwszy od szeregowego policjanta do ministra włącznie. Za bicie starszych pań z różami, za szarpanie, za bezprawne zatrzymania, za poniżanie, za torturowanie i zabijanie ludzi w czasie przesłuchań, za bezmyślną brutalność…

Jak już PiS nie będzie rządził, to nowa władza będzie nie tylko mogła, ale wręcz musiała uznać (chcąc być wiarygodną), że rządy pisowskie były totalitarne, a wszystkie służby im podległe działały nieprzepisowo. Wtedy będzie można odebrać im przywileje, obniżyć emerytury, napiętnować. PiS tak robił, nikt więc nie powinien być zaskoczony metodami.

To Moi Drodzy, mimo ewidentnych analogii, nie są już to czasy tamtej komuny, kiedy można było być anonimowym niebieskim mundurkiem w szeregu, zupełnie bezkarnym. Kto dziś zachowuje się nieładnie, musi być przygotowany, że jutro, pojutrze, za rok, albo pięć, ktoś sobie o tym przypomni. Bo wszystkie te czyny są spisywane.

Acz z drugiej strony sprawa nie jest aż tak prosta. Bo po pierwsze, dajmy na to ten nadkomisarz Marczak, co w mediach prawdę objawioną głosił, głosił to co mu kazali. I jego nadaktywni koledzy robili też to, co im kazali. Więc ręka sprawiedliwości powinna przede wszystkim dosięgnąć skutecznie już tym razem pana Kamińskiego i bezwzględnie, bez przebaczenia pana Ziobru, ręcznie sterującego bezwolną prokuraturą. Zresztą na miejscu rozlicznych panów prokuratorów, też bym nie spał spokojnie. To oni wpierdalają policję/milicję na co rusz nowe miny i dorabiają jej gębę komunistycznej w istocie jaczejki.

Nie zmienia to jednak faktu, iż w tej nowej milicji, aż się roi od idiotów, karierowiczów, rasistów, przypadkowych ludzi bez jakiegokolwiek kręgosłupa, zdolnych wykonać najbardziej nawet debilny rozkaz półgłówków stojących wyżej w hierarchii i w zasadzie zawsze tak było. Odium bezmyślnej, polityczno-religijno-obyczajowej policji, spada jednak na wszystkich, także na tych porządnych policjantów, którzy także bywają i którzy przez to też mają pod górę i też zapewne za to zapłacą. Nie za to, że byli porządni, ale za to, że służyli w nieodpowiednim czasie, w nieodpowiedniej formacji. Staną się przypadkowymi, niesprawiedliwie potraktowanymi ofiarami. 🕷

PS. A ci dalej niewinni, bez zatrzymania i skazania?

8 komentarzy dotyczących “Prawie jak w kalifacie

 1. ereglo

  Niestety to się nie zmieni, bo żadna władza nie obejdzie się bez policjantów, na którą może liczyć, a liczyć może tylko zapewniając im w miarę godziwe zarobki i – przede wszystkim – bezkarność, jako, że do policji zawsze i wszędzie idzie przede wszystkim określony typ ludzi; szukających bezkarnego ujścia dla swych sadystycznych skłonności. Nie przypadkiem, to w rodzinach policjantów jest najwięcej przemocy w rodzinie i nie przypadkiem tak niechętnie policja reaguje na skargi poszkodowanych. Podobnie jak nie przypadkiem granatowa policja (której tradycję kultywuje obecna) tak gorliwie i często z własnej inicjatywy wyłapywała i mordowała Żydów. Jedyny sposób trzymać te psy (nie przypadkiem tak ich nazywają) na krótkiej smyczy i w kagańcach, a nie szczuć na ludzi, jak robi to obecna władza (chociaż z jej punktu widzenia, to pewnie zamierzony trening na wypadek ewentualnego buntu „suwerena”). Już stary Samuel Johnson (ten od powiedzenia, że patriotyzm, to ostatnie schronienie łajdaków0 zauważył; Policja, to coś, od czego Turcy wolą pożar, a Anglicy – złodziei.

  Polubienie

 2. w.i.e.s.i.e.k

  Ot taki mały przyczynek do pracy Policji
  Na moim osiedlu ,monitorowanym ,przez kilkanaście kamer Straży Miejskiej, panowała a może i dalej panuje, pandemia kradzieży katalizatorów samochodowych, szczególnie tych od Diesli,zdarzyło się tez kilka podpaleń samochodów.O kontenerach ze śmieciami szkoda mówić To dalej norma.
  Oczywista oczywistość, cytując klasyka, wszystkie te przypadki zgłaszane Policji zostają w ciągu 14 dni /przez Prokuratora/umarzane, z powodu niewykrycia sprawcy.Umarzane nawet gdy kradzież odbywała się pod samym okiem kamery.
  O jakiejkolwiek interwencji ze strony Straży Miejskiej w trakcie kradzieży nie ma mowy.
  Oni nie maja „sił i środków”jak komunikują A Policja? Policja ma to gdzieś !!
  Przecież nikt nie wywiesza tęczowej,nikt nie czuje się obrażony i przerażony, nikt nie bezcześci.
  Komu by tam się chciało przeglądnąć monitoring czy szukać sprawców.To co z tego, iz to pierwsze jest przestępstwem a to drugie tylko wykroczeniem.
  W oczach Policji i tych co nimi sterują to drugie widać gorsze

  Polubienie

 3. Psy Zero

  Polubienie

 4. sugadaddy

  Z tym rozliczaniem to nie byłbym taki pewny;mieliśmy już tego próbkę – następnym po PIS, sporo pisowskich wynalazków może się bardzo podobać. Przypomnę pozostawienie na stanowiskach popisowskich sukinsynów przez Tuska.
  Ręka rękę myje (polityka).

  Polubienie

 5. Pingback: Prawie jak w kalifacie — TABLOID ONLINE – komp13

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: