EXTRASY okruchy życia

Coś do naśladowania

A jednak można, bo jak się chce to wszystko można. Oto władze Indii aresztowały 50 dziennikarzy, którzy ośmielili się krytykować rząd za nieudolną walkę z epidemią koronawirusa.

Żeby była jasność, aresztowano tylko tych z mediów niezależnych, bo to oni sieją panikę i szukają dziury w całym, w odróżnieniu od tych podległych rządowi, które całą dobę piszą prawdę i tylko prawdę.

Rząd się stara, robi co może a nawet więcej, a tu proszę bardzo, są takie niewdzięczne psy, które to kwestionują, judzą, szkalują i destabilizują. I powiem wam, że słuszna linię ma tamtejsza władza. Więc jeśli brzydzimy się, my naród polski znaczy się, tą Białorusią, tą Rosją a nawet Węgrami się brzydzimy, no to dla niepoznaki bierzmy przykład z Indii.

Panie Zbyszku, panie Bogdanie, czas już przestać się cackać i wszystkie te jakże liczne, mnożące się w zaskakującym tempie dziennikarskie mendy, co to tylko judzą i kłamią jak najęte (przez Niemca najęte), wsadzać trzeba do kicia. Za nieuzasadnioną i nie merytoryczną krytykę, za antypolonizm, za szczucie, za wypaczanie prawdziwego obrazu, za zwierzęcą nienawiść do rządu i narodu.

Nie może być tak, że my władza, żyły sobie wprost wypruwamy, własną piersią a nawet brzuchem ministra Szumowskiego przed koronawirusem chronimy, a są tacy, którzy ni chuja nie potrafią tego docenić. I nie chodzi już nawet o to, że dobrego słowa nawet nie potrafią powiedzieć, ale chociaż niechaj milczą. W więzieniu dostaną tę szansę. 🕷

2 komentarze dotyczące “Coś do naśladowania

  1. Myślę, że długo nie będziemy czekać.

    Polubienie

  2. Drogi Rebe,
    Wlasnie przeczytalem w sobotnim wydaniu Volkskrant.nl o awanturze pomiedzy administracja USA a firma Phillips. Otoz Phillips sprzedal iles tam respiratorow, po ok. 15,000 USD za sztuke. Amerykanie sa oburzeni, ze Phillips spekuluje (mieli kilka lat temu podpisany kontrakt/oferte, z nizsza cena), uwazaja, ze 10,000 USD to godziwa cena. Phillips utrzymuje, ze dostali najnowsza wersje respiratorow, ktorych cena jest 20,000 USD, ale dostali rabat, wiec nie chca byc nazywani spekulantami. Teraz porownajmy, ile zaplacono za 1 respirator zamowiony przez polskie MZ…. Liczylem, powyzej 35,000 EUR za sztuke.
    Chyba ploty rozsiewam, wiec po indyjsku mnie potraktuja?

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: