POLITYKA

Starcie cywilizacyjne

Zazwyczaj niezbyt uważnie, słucham bełkotu Kaczora Ocalałego, ale zdarza się, że jakieś fragmenty tego bełkotu zwrócą moją uwagę. I coś takiego właśnie się stało.

W wywiadzie dla dla publicznej szczujni radiowej – choć szczerze mówiąc było to raczej expose niż wywiad – pan Kaczor powiedział dwa zdania, które mnie zainspirowały i zmusiły raz jeszcze do pewnych przemyśleń. Odnosząc się do wyborów, nazwał je „starciem cywilizacyjnym” bo ci ONI, „chcieli doprowadzić do sytuacji, które z czasem mogą zakwestionować istnienie naszego państwa, a w dłuższej perspektywie nawet naszego narodu”. I dalej ciągnął ten wywód mówiąc, że „jeśli ktoś uważa, że jest Polakiem, to musi być po stronie, która broni tradycyjnych wartości…”

To oczywiście bez dwóch zdań bełkotliwy przekaz i nie mający większego znaczenia neopatriotyczny jazgot, bo warto sobie uświadomić, że rzeczywistość jest taka, iż tzw. naród jest już trwale podzielony a państwa za chwilę nie będzie, przynajmniej w takiej postaci jak jest teraz. Ale o tym za czas jakiś.

To co powiedział Kaczor jest jednak o tyle dla mnie istotne, że utwierdza mnie w przekonaniu, że w definicję tak rozumianej polskości się nie wpisuję, a więc nie jestem Polakiem, co zresztą od lat podejrzewałem. Jestem jedynie obywatelem polskim, co też jest chujowe, ale nie aż tak bardzo, bo Polakiem się jest na amen i na zawsze, zaś obywatelstwa zawsze można się zrzec i przyjąć inne. Czyli jakaś iskierka nadziei zawsze jest.

Od razu jednak deklaruję, że nie zamierzam póki co z tego obywatelstwa rezygnować. Mówię to na złość wszystkim oburzonym, zapiekłym, zawistnym, zaczadzonym, niedorżniętym patriotom i niedorozwiniętym narodowcom. Musicie się ze mną męczyć, albo mnie tego obywatelstwa pozbawić, co jednak wcale takie proste nie jest.

Generalnie rzecz ujmując przyznam, że mam z tym szczególnego problemu jaki paszport noszę w kieszeni, a nawet mi to centralnie zwisa, choć oczywiście są kraje o których obywatelstwo nigdy bym nie wystąpił. Zapuszczając się dalej w tę uliczkę, powiem też, że pan Kaczor też jak najbardziej mi zwisa a nawet powiewa, oraz całkowicie mi zwisają tzw. tradycje, cokolwiek to w ogóle znaczy, jeśli w ogóle znaczy. Tak, mam je w dupie i sten stan bardzo sobie chwalę! Panie Kaczor proszę to wężykiem w notesie zapisać, jak już Andzel strzepie panu ten łupież z marynarki.

PS. Wbrew być może oczekiwaniom, nie napiszę nic o aresztowaniu pana Nowaka, bo po pierwsze nie wiem co chcą tym przykryć, a po drugie jakieś poważne zarzuty by się przydały, bo na razie to wygląda na kolejną polityczną ustawkę. Umówmy się bowiem, że te które mu na razie przedstawiono, to w zasadzie można przedstawić każdemu z nas, panu, i panu i pani też jak najbardziej. Każdemu, w tym i Kaczyńskiemu, kto akurat przechodzi w pobliżu Urzędu Bezpieczeństwa pana Kamińskiego. A sprawa tak naprawdę będzie dopiero wtedy, kiedy CBA zatrzyma Łukasza Sz. 🕷

BYĆ MOŻE PRZYDATNE LINKI:

Deweloper Kaczyński

Czarna owca Szumowski

Kto jest „Prawdziwym Polakiem”

5 komentarzy dotyczących “Starcie cywilizacyjne

 1. Anonim

  Tez pierdole taką Polske

  Polubienie

 2. Pił-Suski

  Zdefiniowanie zwisu patriotycznego bardzo cenne. Od wielu lat odczuwam podobny stan. Nie jestem wyjątkiem. Takich, którzy nie dają się wkręcić w patriotyczny magiel katolsko-pisowski jest większość.

  Polubienie

 3. Lucjan Wegrzyn

  Pisze Pan : „zaś obywatelstwa zawsze można się zrzec i przyjąć inne”
  Uwaza Pan ze to takie proste?
  Jeszcze z komuny probowalem zrzec sie ob.polskiego.
  Odmowiono ze powodu ze dzieci maloletnie mikeszkajace w Polsce
  zostaly by pozbzwione wsparcia finansowego.(?)
  Zmienil sie ustroj, dzieci dorosly i „przerosly” wiec chcialem ponowic
  ta procedure. Polska pani konsul z NYC zapytala czy mam polski
  paszport oraz dowod. Oczywiscie nie mialem. Wobec powyzszego
  nalezy rozpoczac proces ustalenia ob.polskiego co wiaze sie z odpowiednimi oplatami
  a po ustaleniu ze jestem ob.polskim rozpoczac proces zrzeczenia sie tego obywatelstwa.
  Jak zapewne Pan sie domysli zrezygnowalem z calej tej procedury.

  Polubienie

  • Nie wiem czy to proste czy nie bo nie próbowałem. Na szczęście posiadam podwójne obywatelstwo więc sytuację mam nieco bardziej komfortową

   Polubienie

 4. Anonim

  Jakoś jednak większość jest za….

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: