POLITYKA

Zagłębie zgrzebnych dowcipów

Terlecki, jak to Terlecki, znów sformułował dość śmiałą tezę, że jakoby wybory ostatnie pokazały, iż mamy w Polsce do czynienia z „oszustami”, z których „śmieją się w całej Europie”. To a’propos Trzaskowskiego i wspierającej go Platformy.

Z tymi oszustami to ostrożnie i nie tak na wyrost, bo te wybory pokazały kto tu był oszustem i na jaką skalę. Tu nie ma nad czym się zastanawiać. Zaś co do reszty… Generalnie z tezami pana marszałka, wszystkimi i jakimikolwiek, trudno jest rzecz jasna polemizować, bo każda polemika z ludźmi niezrównoważonymi jest pozbawiona sensu. No chyba, że ma się upodobane i dostęp do tych samych specyfików, czyli trzeba być w podobnym stanie upojenia lub ujarania, i wtedy dopiero jest szansa na złapanie tego koniecznego flow.

My jednak z zasady nie bierzemy byle czego, więc dyskusję z Terleckim uważamy za niemożliwą, co nie znaczy, iż w poruszonej przez niego kwestii nie mamy swojego zdania.

Wierzymy też, że panu marszałkowi detoks pomoże, więc w tej rzadkiej i krótkiej chwili świadomości zrozumie, że owszem, cała Europa śmieje się a nawet rży, tyle, że z zupełnie innego powodu. Z powodu waszego pana prezydenta, który jak dziecko dał się wkręcić, zrobić w jajo i jeszcze głupot naopowiadał. I nie usprawiedliwia go, że bywali inni, którzy też dali się wkręcić. Więc to jest ten zabawny, choć w sumie przykry chyba fakt, że w ostatnich dniach przedmiotem beki i niewybrednych żartów jest pan Anżej Sebastian.

Używając wzniosłych słów pana marszałka: trzeba umieć z honorem unieść tę wizerunkową (nie pierwszą, ale chyba nie ostatnią) porażkę. I nie odwracać kota ogonem, nawet jeśli byłby to kot Kaczyńskiego.

Zresztą dość dobitnie całą tę sytuację skomentował aktor Poniedziałek, który na twitterze napisał: „Cały świat musi mieć bekę nie z niego tylko, ale z nas wszystkich, Polaków, których ten pajac został właśnie wybrany prezydentem! Żałosny nadęty klaun!”. Mocne, choć można było też mocniej, ale najważniejsze, że trafiony, zatopiony.

I nie jest prawdą, że – tu znów cytuje – „trzeba mimo wszystko uszanować to, że ponad połowa polskiego narogu, wybrała pana prezydenta”, bo jakby nie liczył, nie jest to połowa narodu a ledwie jedna czwarta z hakiem. Tak, tak…

Policzcie sobie. Jeśli uprawnionych do głosowania jest 30 milionów Polaków, to przy 68% frekwencji, głos oddało jakieś 20 milionów z hakiem, a połowa te 10+ głosowało na Dudę. Prosty rachunek jest więc taki, że Dudę wybrało co najwyżej jakieś 28% obywateli i to jeszcze Polski B, a wedle mnie 28% to raczej nie jest większość narodu, no chyba, że Kaczyński z kolegami jakoś inaczej ten naród liczy, wedle innej definicji i innych matematycznych standardów.

Zwracam też uwagę, że za chwilę znów będzie śmiesznie, bo jest pomysł żeby Dudeła zaprzysięgać na stadionie narodowym, i to naprawdę może być niezły cyrk, i myśląc o tym zacieram ręce. Struktury podkarpackie, małopolskie i mentalnie wschodnie, już organizują wycieczki, mobilizują koła gospodyń wiejskich i skorych na wyjazd za kawałek kiełbasy emerytów, by w ten sposób zapełnić trybuny. Każdy pisi region ma swoją normę do wypełnienia, odpowiednie decyzje poszły w teren już wczoraj. Na bank zaraz jakiś Fakt to wychwyci, no i będzie zabawa na całego, nawet bez udziału rosyjskich jutuberów.

Bo Polska proszę ja was, to przecież zagłębie najbardziej nieoczekiwanych i zgrzebnych dowcipów. 🕷

3 komentarze dotyczące “Zagłębie zgrzebnych dowcipów

 1. coraz wyraźniej widać podział na Polskę A i na Polskę B…. niestety.

  Polubienie

 2. Stadion Narodowy ! .Przecież jeszcze jest pandemia !!!! W ten sposób chcą podratować ZUS ? . Zwiozą seniorów z ZUSu i KRUSu ,i poleci z górki !

  Polubienie

 3. wujcio

  Wg pisowskiej wykładni na Sebę zagłosowali wszyscy Polacy. Bo przecież ci co na niego nie głosowali, to nie Polacy. Może warto się zastanowić, co by było gdyby te 72% nie Polaków przestało płacić podatki.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: