KULTURA&MEDIA

Świat według Kiepskich z Nowogrodzkiej

Gruchnęła wieść, że z ramówki Polsatu znika kultowy już serial „Świat według Kiepskich”, a znika dlatego, że strażnicy rewolucji z Nowogrodzkiej dopatrzyli się, iż serial zawiera treści… antypisowskie. Wystarczył jeden telefon na Ostrobramską i w ramówce nastąpiły oczekiwane zmiany.

Ale wydaje się, że to nie wszystko i nie koniec szykan, bo serial nie tylko znika z ramówki (ponoć na okres wakacyjny), ale nie będzie już produkowany i w ten sposób być może zakończy się jego całkiem długa historia mająca swój początek jeszcze w roku 1999. Co prawda rzecznik stacji mówi, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, że nigdy w życiu, że nowe odcinki będą, tyle że nie określił ani terminu rozpoczęcia produkcji, ani ewentualnego terminu emisji. Czyli będą i już, a kiedy, to się zobaczy.

Jednym słowem strasznie Nowogrodzką musiały niektóre rzeczy w tym serialu jednak drażnić.

🚩 Serial stał się kultowy jeszcze przed dojściem PiS do władzy, ale tak naprawdę mega-kultowy stał się po roku 2015. Początkowo krytykowany za chamstwo i hołdowanie prymitywnym gustom, okazał się nagle obrazem Polski w pigułce. Ferdzio, Halinka i sąsiedzi, to modelowy pisowski suweren, narzekający na rzeczywistość, kombinujący na potęgę, opierdalający się na maksa i przekonany o swej wyjątkowości kaczy elektorat.

Kiepscy, to mniej więcej 43% Polaków biorąc pod uwagę choćby wyniki I tury ostatnich wyborów.

Sądzę, że dzięki temu serialowi wszyscy sobie wreszcie uzmysłowiliśmy, że rządzą nami Kiepscy wybrani przez Kiepskich, siedzących przed telewizorami w plastikowych laćkach, chińskich podkoszulkach i wyciągniętych dresach, z puszką taniego piwa w garści i wiecznymi pretensjami do świata.

To te wszystkie Ferdki, Halinki, Paździochy, Boczki i prezesy Kozłowskie (były aparatczyk robiący znów karierę i kradnący co się da), to jest właśnie ta Polska powstała z kolan.

Żadne socjologiczne opracowanie (zwłaszcza jeśli stali by za tym socjologowie tacy jak Gliński) nie odda prawdziwego obrazu współczesnej Polski, tak jak oddaje to ten serial. Więc nic dziwnego, że tak strasznie wkurwia on PiS i że posunęli się nawet do tego, by zażądać natychmiastowego zdjęcia go z anteny. Albo serial, albo dalsze powodzenie w biznesie. 🕷

12 komentarzy dotyczących “Świat według Kiepskich z Nowogrodzkiej

 1. A TVP w dalszym ciągu nadaje Ranczo o przekrętach Polskiej Partii Uczciwości !!!

  Polubienie

 2. lucjank510722gmailcom

  Jebał pies PiS ale Kiepskich żal.

  Polubienie

 3. Polak2

  Polsat, to tvpis – bis. Szeroki strumień pieniędzy z państwowych spółek na reklamy robi swoje. Pieniądz nie śmierdzi i jak w Kiepskich – TRZEBA TRZEPAĆ KASIORKĘ. Polsatu nie oglądam od czterech lat i tylko Kiepscy zmuszali mnie do przełączania na tę stację. Teraz nie mam takich dylematów moralnych i od kilku tygodni Polsat dla mnia nie istnieje. Parafrazując – wyłącz Polsat, włącz myślenie.

  Polubienie

 4. vannelle

  Kiepscy lecą na żywo.

  Polubienie

 5. Anonim

  Kie(PiS)cy.

  Polubienie

 6. Czy musicie do wszystkiego dorabiać polityczną brodę.Kiepscy są już powtarzani po raz n-ty i całkiem możliwe,że trzeba było zrobić przerwę ,żeby reszta ,normalnych’ mogła przestać narzekać na powtórki.Jeśli omf Polakowi2 się nudzi bez Kiepskich,istnieje w końcu VOD,DVD i to bez skażenia PiSem może onanizować się w kółko.

  Polubienie

 7. Kiepscy są na Ipli

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: